suomibanner

6.12.2016 annetut kunniamerkit

Tasavallan Presidentti, Suomen Valkoisen Ruusun ja Suomen Leijonan ritarikuntien suurmestari on päättänyt antaa ansioituneille Suomen kansalaisille seuraavat kunniamerkit 6.12.2016.

Haun (esim. nimi tai paikkakunta) voi tehdä suoraan kommennolla CTRL + F. Hakutulosten välillä voi liikkua Enter-näppäimellä.

Ohje tasavallan presidentin vuoden 2016 itsenäisyyspäivän vastaanotolle kutsutuille jotka ovat saaneet kunniamerkin löytyy Kunniamerkin noutaminen tasavallan presidentin itsenäisyyspäivän vastaanottoa 2016 varten -linkistä.

Vapaudenristin ritarikunnan kunniamerkin saaneet löytyvät Vapaudenristin ritarikunnan kotisivuilta.

doc6.12.2016 annetut kunniamerkit 
pdf6.12.2016 annetut kunniamerkit

Suomen Valkoisen Ruusun suurristi
 
  Lindberg, Jarmo Ilmari, kenraali, Helsinki
Sipilä, Juha Petri, pääministeri, Kempele

Yhteensä: 2 

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkki
 
   Karhinen, Reijo Tapani, OP Ryhmän pääjohtaja, Helsinki
Kokkila, Ilpo Erkki Tapani, vuorineuvos, Helsinki

Yhteensä: 2 

Suomen Leijonan I luokan komentajamerkki
 
   Ala-Pietilä, Pekka Juhani, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
Bygglin, Hans Gustav Anders, justitieråd, Helsingfors
Hetemäki, Martti Sakari, valtiosihteeri kansliapäällikkönä, Helsinki
Kuosmanen, Antti Juhana, ulkoasiainneuvos, Helsinki
Wagner-Prenner, Marianne, hovioikeuden presidentti, Rovaniemi
Yhteensä: 5
 
Suomen Valkoisen Ruusun komentajamerkki

 
   Askola, Irja Kaarina, Helsingin hiippakunnan piispa, Helsinki
Hagman, Rauni Marjatta, pääjohtaja, Helsinki
Halén, Matti Juhani, hallintoneuvos, Helsinki
Kalliala, Kaarlo Lauri Juhani, Turun arkkihiippakunnan piispa, Turku
Lehtonen, Tuomas Lauri, hallintoneuvos, Espoo
Orpo, Antti Petteri, valtiovarainministeri, Turku
Sippo, Jukka Matti, oikeusneuvos, Helsinki
Vauramo, Pekka Juhani, toimitusjohtaja, Turku
Yhteensä: 8
 Alkuun
Suomen Leijonan komentajamerkki
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö
A Alkio, Kimmo Tapio, toimitusjohtaja, Espoo
B
C Castrén, Eero Hemminki, Neurotieteen tutkimuskeskuksen johtaja, Helsinki
D Dieckmann, Johan Richard, hallituksen puheenjohtaja, Padasjoki
E Eskola, Jyrki Altti Juhani, pääjohtaja, Helsinki
F
G
  H Henriksson, Maimo Susanne, ulkoasiainneuvos, Helsinki
I
J Jernvall, Jukka Tapani, akatemiaprofessori, Helsinki
K Kalkku, Outi Elina, ulkoasiainneuvos, Kirkkonummi
Korhonen, Jorma Olavi, kansainvälisten asioiden neuvos, Helsinki
L Lassila, Matti Kalervo, ulkoasiainneuvos, Helsinki
Lehtimäki, Liisa Kristiina, hovioikeudenlaamanni, Helsinki
Leiwo, Päivi Marketta, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
Liljenfeldt, Raija Annikki, hovioikeudenlaamanni, Mustasaari
Lähdevirta, Kimmo Juhani, ulkoasiainneuvos, Helsinki
M Mönkkönen, Jukka Tapani, Itä-Suomen yliopiston rehtori, Kuopio
N Niemistö, Leena Katriina, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
Nykänen, Mika Ilmari, pääjohtaja, Espoo
O
P Pelttari, Antti-Juhani, päällikkö, Helsinki
Pitkänen, Asla Sirkka Liisa, akatemiaprofessori, Kuopio
Pohjonen, Petri Juhani, pääjohtaja, Espoo
Pystynen, Juha Kaleva, vakuutusoikeuden ylituomari, Espoo
Q
R Rislakki, Marja Katriina, ulkoasiainneuvos, Kiina
Rissanen, Kari Tapani, professori, Hankasalmi
Ruusunen, Jukka Aulis, toimitusjohtaja, Tuusula
Ryhänen, Jaakko Sakari, Taideyliopiston Sibelius-Akatemian professori, Tampere
S Suomaa, Leo Kalervo, osastopäällikkö, ylijohtaja, Vantaa
Syrjälä, Jarno Veli Antero, ulkoasiainneuvos, Helsinki
T Talonpoika, Liisa Maria, ulkoasiainneuvos, Helsinki
Toivakka, Lenita Anneli, kansanedustaja, Mikkeli
Toivonen, Simo Jari Juhani, ulkoasiainneuvos, Espoo
Tornivaara, Risto Kalle Kustaa, toimitusjohtaja, Vantaa
U
V Wihlman, Kari Jorma Juhani, pääjohtaja, Helsinki
Virtaala, Matti Tapani, teollisuusneuvos, Joensuu
X
Y
Z
Å
Ä
Ö
Yhteensä: 32
 Alkuun
Suomen Valkoisen Ruusun I luokan ritarimerkki

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö

A Alanko, Arto Juha Päiviö, professori, LKT, Helsinki
Alkula, Leo Tapio, hovioikeudenneuvos, Rovaniemi
Alm, Jarmo Pertti, johtaja, Porvoo
Anttila, Eeva Helena, professori, Helsinki
Arkilahti, Arita Nina Marinella, Handelsbanken Suomen toimitusjohtaja, Espoo
Asikainen, Antti Tapio, professori, Joensuu
B Björk, Bo-Christer, professor i informationsbehandling, Grankulla
Bygglin, Eva Elisabeth, hovioikeudenneuvos, Helsinki
Böhling, Tom Ove, professor, Helsingfors
C Carlander-Reuterfelt, Eva Gunilla, rådet för internationella ärenden, Helsinki
D
E Ekstrand, Sixten Bror Johan, direktor, Borgå
F Fagerlund, Klaus Harri Antero, toimitusjohtaja, Kauniainen
G Grénman, Seija Elisa, professori, Turku
H Heikkilä-Rastas, Sisko Marjatta, professori, Rovaniemi
Hentilä, Helka-Liisa, koulutusrehtori, Oulu
Hirvonen, Pirjo Tellervo, professori, Helsinki
Honkakoski, Paavo Ilmari, professori, Kuopio
Huttunen, Riku Eino Juhani, osastopäällikkö, Helsinki
Häggblom, Vera Freja Margareta, esittelijäneuvos, Kokkola
Häkkinen, Hannu Juhani, professori, Jyväskylä
Hölttä, Seppo Juhani, professori, Helsinki
I Isolauri, Virve Erika, lastentautien professori, Nurmijärvi
J Jalanko, Hannu, osastonylilääkäri, Espoo
Jämsä-Jounela, Sirkka-Liisa, varadekaani, Espoo
Järvensivu, Jukka Kalervo, kirkkoherra, Paimio
K Kaikkonen, Antti Samuli, kansanedustaja, Tuusula
Kalliokoski, Terho Jaakko, varatoimitusjohtaja, Oitinmäki
Karttinen, Timo Tapani, Fortum-konsernin talousjohtaja, Helsinki
Keskinen, Jorma Olavi, professori, Tampere
Kivihuhta, Ursula Sini-Inkeri, varatoimitusjohtaja, Espoo
Knowles, Jonathan Kenneth Charles, professori, Helsinki
Kontio, Jukka Kalervo, hovioikeudenneuvos, Riihimäki
Korpimäki, Erkki Matti Tapani, eläinekologian professori, Masku
Kreula, Riitta Maria, esittelijäneuvos, Espoo
Kröger, Tarja Riitta, hallitusneuvos, Helsinki
Kähäri, Veli-Matti, ihotautiopin professori, Turku
L Lahdelma, Ilmari, professori, Helsinki
Lekkala, Jukka Olavi, professori, Tampere
Lindgren, Hannu Pekka, laamanni, Kuopio
Lindroos, Olli Pentti Vilho, toimialajohtaja, Kerava
Liukkunen, Ulla Susanna, professori, Helsinki
Lundell, Jan Christer, professori, Mänttä-Vilppula
M Malinen, Pentti Juhani, maakuntajohtaja, Kajaani
Marttunen, Mauri Johannes, tutkimusprofessori, Järvenpää
Melander, Heli Maria, esittelijäneuvos, Espoo
Miettinen, Kaisa Marketta, professori, Jyväskylä
Monto, Riitta Hannele, päätoimittaja, Turku
Murzin, Dmitry Yurievitch, professor i kemisk teknologi, Åbo
Muttilainen, Olli Tapio, hallintojohtaja, Helsinki
Mäkelä, Pauli Antero, toimitusjohtaja, Helsinki
Mäkipää, Eila Kyllikki, valiokuntaneuvos, Helsinki
N Narvanmaa, Taru Kaarina, varatoimitusjohtaja, Turku
Nissinen, Martti Heikki, professori, Helsinki
Nordlund, Kai Henrik, professor, Helsingfors
O Oksanen, Elina Johanna, professori, varadekaani, Kuopio
Olkkola, Klaus Tapio, professori, Helsinki
P Palotie, Aarno Veikko, professori, Helsinki
Peltola-Lampi, Tiina-Marja Tuulikki, kansainvälisten asioiden johtaja, Espoo
Pietilä, Anna-Maija Kerttuli, professori, Oulu
Pihlajamäki, Jussi Antero, professori, Kuopio
Q  
R Rintala, Jukka Antero, professori, Tampere
Ropo, Eero Tapani, professori, Tampere
Rossi, Paula Anneli, professori, Oulu
Ruokola, Silja Inkeri, lainsäädäntöjohtaja, Helsinki
Ruotsalo, Pertti Timo, kirkkoherra, Raisio
S Salmela, Hannu Timo Tapio, tietojärjestelmätieteen professori, Lieto
Salmelin, Riitta Helena, akatemiaprofessori, Helsinki
Salmi, Ari Tapani, hallituksen puheenjohtaja, Rauma
Salmi, Hannu Juhani, kulttuurihistorian professori, Turku
Salo, Maija Anneli, esittelijäneuvos osastopäällikkönä, Helsinki
Salonen, Paula Kaarina, toimitusjohtaja, Helsinki
Saramo, Peter Bertil, valiokuntaneuvos, Helsinki
Seppänen, Veikko Johannes, johtaja, Oulu
Siiskonen, Pirjo Sinikka, johtaja, Mikkeli
Sipilä, Risto Sakari, asianajaja, Helsinki
Sirén, Kai Erik, professori, Espoo
Sistonen, Lea Tuulikki, professor i cellbiologi, Åbo
Sivonen, Anna Kaarina, professori, Helsinki
Sixta, Herbert, professori, Itävalta
Sjöblom, Stefan Mikael, professor, Esbo
Skog, Lasse Kalevi, tietohallintojohtaja, Helsinki
Soinila, Seppo Olavi Antero, vastuualuejohtaja, Helsinki
Strandvik, Tore Martin, professor i marknadsföring, Månby
Suomi, Arto Armas Kalervo, hovioikeudenneuvos, Kaarina
Susiluoto, Taina Marja, osastopäällikkö, Helsinki
Suutari, Vesa Hannu Tapani, professori, Vaasa
T Tiittula, Liisa Maria, professori, Helsinki
U  
V Vaattovaara, Mari Kaarina, professori, Espoo
Vaittinen, Antti Mikko Salomo, hovioikeudenneuvos, Vaasa
Valsta, Lauri Tapani, professori, Helsinki
Vanhala, Petri Veli Tapani, Paperiliiton puheenjohtaja, Helsinki
Varis, Juha Pekka, professori, Lappeenranta
Wilska, Terhi-Anna, professori, Tuusula
Vuorio, Jaana Marjut, ylijohtaja, Vantaa
Väisänen, Pertti Viljam, professori, Savonlinna
X  
Y  
Z  
Å  
Ä  
Ö  
Yhteensä: 95
 Alkuun
Suomen Leijonan Pro Finlandia -mitali
     Idman, Dick, finlandssvensk skådespelare, regissör, professor, Helsingfors
Kortelainen, Anna, tietokirjailija, Helsinki
Kuusisto, Pekka, viulisti, Pernaja
Lavonen, Kuutti, taidemaalari, Helsinki
Nieminen, Kai, kirjailija, Pernaja
Orlov, Janina, översättare, Sverige
Pölönen, Markku, elokuvaohjaaja, Kontiolahti
Suosalo, Martti, näyttelijä, Helsinki
Talvitie, Virpi, kuvittaja, Hyvinkää
Teräsvuori, Juhani, tanssitaiteilija, Hamina
Yhteensä: 10
 Alkuun
Suomen Leijonan I luokan ritarimerkki

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö

A Aaltonen, Anna-Kaisa, käräjätuomari, Vantaa
Aarto, Markus Juhani, hallintojohtaja, Rovaniemi
Ahlfors, Katja Katarina, lähetystöneuvos, Helsinki
Almgrén, Markku Tapani, käräjätuomari, Kouvola
Antila, Erkki Onni Elmer, dekaani, Vaasa
Anttonen, Vuokko Anna-Marketta, professori, Oulu
Auero, Merja-Liisa, johtajahammaslääkäri, Helsinki
Aulake, Kimmo Antero, neuvotteleva virkamies, Helsinki
B Björklöf, Lars, toimitusjohtaja, Raasepori
Breilin, Olli Kalevi, johtaja, Kokkola
C Cantell, Lars Vilhelm, lähetystöneuvos, Helsinki
D
E Eerikäinen, Tiina Marjukka, kulttuuriasiainneuvos, Helsinki
Ellmén, Juha Kalervo, kehitysjohtaja, Turku
Eloranta, Sakari Samuel, johtaja, Imatra
Eronen, Esa Juhani, johtaja, Nokia
F Forbes, Bruce Cameron, tutkimusprofessori, Rovaniemi
G Greve, Kenneth, Baletin taiteellinen johtaja, Helsinki
H Haavisto, Tuula Marjatta, kirjastotoimen johtaja, Helsinki
Hakala, Antti Ilmari, turvallisuusjohtaja, Helsinki
Hakala, Päivi Johanna, hallitusneuvos, Espoo
Halinen, Saana Anniina, lähetystöneuvos, Helsinki
Halme, Ulla-Maija, vakuutusoikeustuomari, Helsinki
Hanski, Jorma Juhani, johtaja, Helsinki
Harlin, Ali Juha, tutkimusprofessori, Kerava
Haukipuro, Kari Antero, johtajaylilääkäri, Kempele
Heikka, Riina-Riikka, lähetystöneuvos, Helsinki
Heikkilä, Kaisa, lähetystöneuvos, Helsinki
Heikkinen, Juha Matti, professori, Helsinki
Helanterä, Antti Jussi, lähetystöneuvos, Helsinki
Hieta-Heikurainen, Maria Helena, Naisten ja lastentautien tulosyksikön johtaja, Raasepori
Hirvonen, Lauri Juhani, lähetystöneuvos, Espoo
Huokko, Taisto Vilho Uolevi, poliisipäällikkö, Mikkeli
Hupli, Kirsti Eeva Marjatta, työterveyshuollon ylilääkäri, Taipalsaari
Huutola, Matti Ilmari, johtaja, Espoo
Hämäläinen, Kati, yliassistentti, Helsinki
I
J Jarva, Kimmo Petteri, kaupunginjohtaja, Lappeenranta
Jokela, Jari Erkki, sairaanhoitopiirin johtaja, Rovaniemi
Järvenpää, Kaarina Leena, johtava ylilääkäri, Espoo
K Kaartinen, Harri Matti Aukusti, tutkimusprofessori, Helsinki
Kailasalo, Harri Petteri, liiketoimintasegmentin johtaja, Kirkkonummi
Kalliokoski, Petri Tapani, liiketoiminta-alueen johtaja, Helsinki
Kangas, Kari Tapio, käräjätuomari, Helsinki
Karhu, Kaisa-Reetta, lähetystöneuvos, Helsinki
Karhu, Sami Petri, toimitusjohtaja, Järvenpää
Karttunen, Jussi Heikki Tapio, markkinaoikeustuomari, Helsinki
Karttunen, Vesa Pekka, käräjätuomari, Kaarina
Kasvi, Jyrki Jouko Juhani, kansanedustaja, Espoo
Kaukonen, Pälvi Helena, ylilääkäri, Tampere
Kauranen, Pekka Tapani, toimitusjohtaja, Espoo
Kekäläinen, Juha-Pekka, sijoittajasuhdejohtaja, Espoo
Kemppainen, Jukka Tapio, kirkkoherra, Eura
Klami, Nora Maria, lähetystöneuvos, Helsinki
Koivisto, Pasi Ensio, liiketoimintajohtaja, Jyväskylä
Konttinen, Anu Elisa, lähetystöneuvos, Helsinki
Kortemaa, Hanna-Leena, yksikönjohtaja, Loimaa
Koskimäki, Timo Juhani, tilastotuotannon ylijohtaja, Helsinki
Kuivalainen, Tuija Maaret, toimitusjohtaja, Helsinki
Kujala, Ritva Helena, hallintojohtaja, Helsinki
Kultamaa, Mervi Sinikka, lähetystöneuvos, Lahti
Kumpula, Anne Sofia Kristiina, hallitusneuvos, Helsinki
Kurikka, Erkki Jaakko, tarkastuspäällikkö, Helsinki
L Lahti, Pirjo-Riitta Anneli, henkikirjoittaja, Siikajoki
Lahtinen, Eero Kalervo, lääkintöneuvos, Helsinki
Laine, Markku Tapio, käräjätuomari, Hämeenlinna
Lampi, Hanna-Leena, lähetystöneuvos, Helsinki
Lampinen, Kimmo Juhani, kihlakunnansyyttäjä, Seinäjoki
Larinkoski, Eija Irene, käräjätuomari, Kirkkonummi
Lehtinen, Christina Maria, lähetystöneuvos, Ilola
Lehtinen, Olli-Petteri, suurasiakastoiminnon johtaja, Helsinki
Lemberg, Karl Robert Bertel, kyrkoherde, Borgå
Lento, Pirkko Tuulikki, matkustajapalvelut-osaston johtaja, Helsinki
Leskinen, Pekka Juhani, tutkimusprofessori, Joensuu
Linko, Susan Marita, yksikön johtaja, Espoo
Luukkonen, Kristiina, tietohallintoneuvos, Laukaa
M Mahlanen, Auvo Mikael, ylilääkäri, Mikkeli
Mannström, Markus Knut-Johan, teknologiajohtaja, Helsinki
Marttila, Maija-Liisa Hannele, hallinto-oikeustuomari, Tampere
Meriläinen, Tuomo Veikko, Itä-Suomen yliopiston hallintojohtaja, Kuopio
Minkkinen, Veikko Tapio, johtava hallintovouti, Sipoo
Moisander, Kirsi Jaana Marita, hallintojohtaja, Leppävirta
N Narjus, Pauno, arkkitehti, Turku
Nieminen, Juha-Pekka, toimitusjohtaja, Uusikaupunki
Nordblad, Anne Maria, lääkintöneuvos, Helsinki
Nyman, Janne Heikki Gabriel, kihlakunnanvouti, Masku
Nyrhinen, Jarkko Olavi, ylilääkäri, Jyväskylä
O Ojala, Kari Pertti Tapio, ylilääkäri, Siilinjärvi
Ojanperä, Riitta Hannele, kokoelmahallintaosaston johtaja, Helsinki
Oksa, Panu Petri Juhani, ylilääkäri, Ikaalinen
Oksanen, Sirpa Maritta, lähetystöneuvos, Vantaa
P Packalen, Tuula Anita, professori, Liperi
Palmgren, Göran Edwin Fredrik, ordförande, Sydafrika
Paronen, Hanna Maria Anneli, käräjätuomari, Vuolenkoski
Partanen, Ulla Annikki, hallinto-oikeustuomari, Turku
Perttula, Petri Juha, valiokuntaneuvos, Järvenpää
Pienimäki, Tuomo Tapio, asiantuntijalääkäri, Oulu
Pullola, Lauri-Matti Tapio, lähetystöneuvos, Helsinki
Punkeri, Timo Matias, hallituksen puheenjohtaja, Oulainen
Q
R Raappana, Jani Johannes, lähetystöneuvos, Vantaa
Rajaniemi, Kirsi Sinikka, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Ranta, Ari Olavi, kihlakunnanvouti, Espoo
Repo, Esko Juhani, johtaja, Sulkava
Rintamäki, Kirsi Annukka, turvallisuus- ja laatujohtaja, Helsinki
S Saario, Jouko Sakari, kihlakunnansyyttäjä, Turku
Salminen, Mika Olavi, johtaja, Espoo
Salovaara, Anna Pauliina, lähetystöneuvos, Helsinki
Sammalkivi, Salla Reetta, lähetystöneuvos, Helsinki
Sarivirta, Toni Kristian, hallinto-oikeustuomari, Kuopio
Sarjakoski, Lea Tiina Tuulikki, tutkimusjohtaja, Helsinki
Sarlio-Lähteenkorva, Sirpa Heljä, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Savolainen, Jarmo Ossian, diplomi-insinööri, Espoo
Selin, Sanna Maarit, lähetystöneuvos, Helsinki
Siilos, Risto Olavi, johtaja, Rauma
Sistonen, Eeva-Kaisa Ilona, tarkastusjohtaja, Juupajoki
Sorto, Anna Katriina, valiokuntaneuvos, Helsinki
Strandén, Ismo Juhani, professori, Ypäjä
Suojanen, Säde Riitta, käräjätuomari, Tampere
Sutter, Sanna Helena, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Suvanto, Kaija Irene, lainsäädäntöneuvos, Helsinki
Söderman, René Stefan Leander, lähetystöneuvos, Espoo
T Tanninen, Timo Antero, finanssineuvos, Espoo
Teittinen, Jorma Pentti, johtava ylilääkäri, Helsinki
Torkkel, Ari Tapani, Kaakkois-Suomen maistraatin päällikkö, Lappeenranta
Tuomi, Tiia Susanna, henkilöstöjohtaja, Vihti
Tuominen, Kimmo Kalervo, ylikirjastonhoitaja, Helsinki
Tuori, Jussi, hallituksen puheenjohtaja, Espoo
U Uusivuori, Jussi Ilkka, professori, Helsinki
V Vainio, Antti Juhani, asianajaja, Savonlinna
Vainio, Taito Ilari, neuvotteleva virkamies, Espoo
Vaittinen, Risto Juhani, energianeuvos, Saukkola
Varjonen-Toivonen, Maarit, ylilääkäri, Akaa
Verkasalo, Erkki Ilmari, professori, Liperi
Viitanen, Matti Sakari, ylilääkäri, Seinäjoki
Vuori, Arno Sakari Kristian, osastonylilääkäri, Kaarina
Vuorinen, Annukka Kristiina, ylihammaslääkäri, Tampere
Vähätalo, Irma Kaarina, käräjätuomari, Oulu
Välkki, Anne Eeva Susanna, henkikirjoittaja, Tampere
X
Y
Z
Å Ågren, Johanna Maria, lähetystöneuvos, Monninkylä
Ä Äijälä-Roudasmaa, Pirkko Lea, oikeusasiamiehensihteeri, VT, Helsinki
Äimälä, Markus Petri, lakiasiainjohtaja, Espoo
Ö
Yhteensä: 139
Alkuun
Suomen Valkoisen Ruusun ritarimerkki
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö
A Aalto, Seija Sisko, koulutusjohtaja, Kotka
Ahtineva, Aija Inkeri, yliopistonlehtori, Lieto
Andersson, Marianne, johtava hammaslääkäri, Parainen
Anttila, Eeva Helena, asianajaja, Yhdysvallat
Arkko, Taisto Allan, Lapin ammattiopiston rehtori, Rovaniemi
Asara-Laaksonen, Teija Birgitta, toimialajohtaja, Vantaa
B Backström, Birgitta Katharina, rouva, Australia
Björkenheim, Jan-Magnus Gösta, asiantuntijalääkäri, Espoo
Blomberg, Mats Peter Edvin, apulaisjohtaja, Porvoo
C
D
E Ekholm, Petri Olavi, erikoistutkija, Helsinki
F Fadjukoff, Päivi Maarit, kehittämispäällikkö, Jyväskylä
Fränti, Markku Tapani, aluejohtaja, Helsinki
G Ginström, Seija Hannele, osastonlääkäri, Helsinki
Glumoff, Tuomo, yliopistonlehtori, Oulu
Grönlund, Anna-Maija, eläinlääkintöylitarkastaja, Vantaa
Gustafsson, Esko Sakari, yksikönpäällikkö, Turku
H Hakoranta, Eeva Kaarina, patenttilisensointijohtaja, Espoo
Hankala, Tapio Vilho Johannes, toiminnanjohtaja, Helsinki
Hanski, Ilkka Elias, osastopäällikkö, Helsinki
Haonperä, Jouko Mauri, toimitusjohtaja, Forssa
Harju-Autti, Pekka Johannes, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Heikkinen, Anna-Liisa, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Heikkinen, Ari Eelis, johtaja, Oulu
Heikkinen, Hannu Kasperi, suunnittelujohtaja, Puolanka
Heimonen, Hilkka Pauliina, rouva, Helsinki
Heiskanen, Tuula Aulikki, tutkimusjohtaja, Tampere
Helkala, Juha-Pekka, kunnossapito- ja turvallisuusjohtaja, Imatra
Hellman, Ben, universitetslektor, Helsingfors
Hermans, Raine Marko Juhani, verkostojohtaja, Espoo
Hiltunen, Risto Aarne, neuvotteleva virkamies, Vantaa
Hirvikallio, Seija Marketta, arkkitehti, Korkeakoski
Hokkanen, Erkki Olavi, säätiön asiamies, Lahti
Holma, Harri Kalevi, erikoisasiantuntija, Helsinki
Honka, Arto Tapani, johtaja, Littoinen
Huotari, Veli Pekka Matti, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
Häkkinen, Jarmo Toivo Juhani, divisioonajohtaja, Savonlinna
I Iloniemi, Lauri, johtaja, Helsinki
J Janhunen, Kai Antero, liiketoimintayksikön johtaja, Tampere
Jaulimo, Jari Harri Olavi, pankinjohtaja, Helsinki
Jokelainen, Mauno Kalevi, johtaja, Helsinki
Jokelainen, Timo Santeri, johtaja, Rovaniemi
Joukio, Riikka Katriina, johtaja, Espoo
Juurijoki, Aatos Antero, ylikomisario, Lempäälä
Jägerroos, Johan Andreas, direktör, Helsingfors
Jääskeläinen, Päivi Helena, pankinjohtaja, Espoo
K
Kanninen, Kirsi-Helena, ylitarkastaja, Helsinki
Kantola, Erkki Kullervo, johtaja, Rovaniemi
Karhula, Suvi Päivikki, johtava tietoasiantuntija, Helsinki
Karhumäki, Tuula Helena, toimitusjohtaja, Helsinki
Karnaranta, Arto Kalevi, apulaispoliisipäällikkö, Oulu
Karp, Seppo Kalevi, maaoikeusinsinööri, Mikkeli
Karvonen, Minna Oula Utria, kulttuuriasiainneuvos, Helsinki
Kauhanen-Simanainen, Anne, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Kinnunen, Karri Jyri-Pekka, varatoimitusjohtaja, Imatra
Kiviranta, Ari Juhani, tuotanto- ja teknologiajohtaja, Tampere
von Knorring, Anna Louise, apulaisjohtaja, Helsinki
Koivumäki, Taisto Väinö Tapani, tehtaanjohtaja, Kirkkonummi
Koivuniemi, Timo Mikko, johtaja, Kerava
Korhonen, Kirsi, arkkitehti, Helsinki
Kortelainen, Teuvo Erkki Viktor, hankintajohtaja, Helsinki
Koski-Lammi, Antti Samuli, ostojohtaja, Helsinki
Koskinen, Helena Marjatta, talousylitarkastaja, Vantaa
Koskinen, Mirja Eeva Hannele, yksikönpäällikkö, Littoinen
Kosonen, Esa Pekka, tiimiesimies, Helsinki
Kotilainen, Aarno Tapio Ale, tutkimusprofessori, Helsinki
Kuivasniemi, Outi Marika, kansainvälisten asiain neuvos, Helsinki
Kupila, Risto Matti Juhani, johtaja, Espoo
Kyllönen, Marjo Päivi Elisabet, opetuspäällikkö, Helsinki
Kähärä, Kirsti Kaarina, terveyspalvelujohtaja, Kauhajoki
Kärki, Antti Kaleva, yksikönpäällikkö, Turku
L Laamanen, Maria Joanna, ympäristöneuvos, Helsinki
Lahdensuo, Marjo Pauliina, kauppatieteiden maisteri, Yhdysvallat
Lalu, Niko Petri Samuli, tuotelinjajohtaja, Helsinki
Lappalainen, Vesa Tapani, lehtori, Jyväskylä
Laurila-Hellman, Erja Leena, yliopistonlehtori, Helsinki
Lehmus, Eila Annikki, tutkimustiimin päällikkö, Espoo
Lehmussaari, Olli-Pekka, johtava neuvonantaja, Helsinki
Lehtiö, Sakari Juhani, apulaisjohtaja, Kerava
Lehto, Pia Katariina, prosessipäällikkö, Tampere
Lehtonen, Kari Kullervo, erikoistutkija, Helsinki
Leisimo, Eino-Veikko, toimialajohtaja, Jyväskylä
Leppälahti, Ari Juhani, kehittämispäällikkö, Helsinki
Leppänen, Risto Kalevi, yksikön päällikkö, Oulu
Leskinen, Timo, kenttäjohtaja, Mikkeli
Lilja, Markku Olavi, johtaja, Lahti
Lindberg, Marko Johan, erikoislääkäri, Kuopio
Lindroos, Pekka Tapani, johtaja, Helsinki
Linjakumpu, Hannu Tapani, maaseutu- ja energiayksikön päällikkö, Rovaniemi
Linna, Rita Tuuli Ursula, hallitusneuvos, Helsinki
Linnasaari, Jouko, yksikönpäällikkö, Vantaa
Lintilä, Lasse Antero, henkilöstöjohtaja, Seinäjoki
Liuttu, Minna Liisa, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Liven, Harri Juhani, yksikönpäällikkö, Rymättylä
Lopian, Ralf Lothar, erityisasiantuntija, Myrskylä
Lukkari-Lax, Aino Eeva Kaarina, johtaja, Espoo
Lyytikäinen, Arja Ellen, pääsihteeri, Helsinki
Lähde, Jan Heikki Mikael, toimitusjohtaja, Turku
Lätti, Heikki Väinö Juhani, avopalvelujen johtaja, Tampere
M Maja, Arto Hugo Antero, yksikön päällikkö, Lohja
Martinkauppi, Kirsi Hannele, lainsäädäntöneuvos, Helsinki
Martiskainen, Timo Veli, toimitusjohtaja, Helsinki
Matikainen, Raija Tellervo, johtava tiedeasiantuntija, Kerava
Matilainen, Jarmo Kalevi, toimitusjohtaja, Mikkeli
Matilainen, Rose Birgitta, lehtori, Jyväskylä
Meincke, Nina Catherine Angelice, työmarkkinajohtaja, Espoo
Meriläinen, Pentti Juhani, kehitysjohtaja, Vantaa
Mikkola, Simo Mikael, maaoikeusinsinööri, Vaasa
Mitikka, Tiina Anneli, maatilayrittäjä, Iitti
Myllymäki, Matti Juhani, teknologiajohtaja, Helsinki
Myllyoja, Sari Hellevi, yksikön päällikkö, Ylivieska
Mäkinen, Mika Markus Juhani, konsernipalvelujohtaja, Lahti
N Niemelä, Ilkka Veli Juhani, johtaja, Helsinki
Niemi, Juha Pekka, tarkastusneuvos, Vantaa
Nikander, Niilo Antero, maatalousylitarkastaja, Lohja
Nisula, Ritva-Liisa, johtaja, Reisjärvi
Nokkanen, Erja Anneli, tietohallintojohtaja, Tuusula
Nurmi, Eeva Helena, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Nygård, Mikko Tommi Valtteri, neuvotteleva virkamies, Kirkkonummi
Nylund, Minna Kaarina, erikoistutkija, Oulu
Näveri-Ranta, Marjut Satu Hannele, palvelujohtaja, Orimattila
O Oksanen, Lauri Martti Tapani, tutkimusjohtaja, Espoo
Oksanen, Riitta-Liisa, ylitarkastaja, Helsinki
Olkinuora, Pekka Sakari, johtaja, Espoo
Olmo, Katri Tuulikki, lakiasiain johtaja, Helsinki
P Palén, Sari Sinikka, tietopalvelupäällikkö, Helsinki
Palm, Jarmo Sakari, ryhmäpäällikkö, Järvenpää
Paltemaa, Risto Heikki, johtava asiantuntija, Helsinki
Pautola-Mol, Niina Johanna, neuvotteleva virkamies, Lahti
Pekkarinen, Asko Sakari, lehtori, Oulu
Pennanen, Jyrki Kalle, tarkastuspäällikkö, Espoo
Perälä, Paula, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Peurala, Kersti Elina, palvelujohtaja, Pori
Pieskä, Antti-Pekka, tuotantojohtaja, Hämeenlinna
Pietiläinen, Timo Petri, edustuston päällikkö, Lappeenranta
Piirainen, Outi Elina, ympäristöasiantuntija, Helsinki
Pirinen, Pasi Antero, suunnittelupäällikkö, Lahti
Pirtala, Pasi Olavi, suunnittelupäällikkö, Jyväskylä
Pitkämäki, Jarmo Tapani, apulaispoliisipäällikkö, Nummela
Pitkänen-Huhta, Anne Kristiina, yliopistonlehtori, Jyväskylä
Pohjonen, Tapani Olavi, toimitusjohtaja, Vihti
Pouru, Pertti Paavali, hallituksen puheenjohtaja, Tampere
Pouta, Eija Sinikka, professori, Helsinki
Puranen, Pirkko Liisa, ylitarkastaja, Mikkeli
Pursiainen, Jan-Henrik Tommi, ledande utredare, Kyrkslätt
Päivänsalo, Kirsi Kyllikki, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Q
R Rajaniemi, Mikko Antero, metsätalousyrittäjä, Toholampi
Rantalankila, Leena Maria, neuvotteleva virkamies, Porvoo
Rantama, Jaana Marjatta, toimistopäällikkö, Helsinki
Rehnström, Karl Peter, Zimbabwen AIDS-orvot ry:n puheenjohtaja, Helsinki
Remes, Kari Jouni Tapio, talteenotto-liiketoiminnan johtaja, Tampere
Reunanen, Olli-Pekka Olavi, tehtaanjohtaja, Kotka
Riivari, Heli Marjatta, tarkastusjohtaja, Helsinki
Rintapukka, Ritva Hannele, yksikön päällikkö, Jalasjärvi
Rouhiainen, Airi Aina Elina, apteekkari, Heinola
Rouru, Juha Veli Tapani, tutkimusjohtaja, Turku
Räty, Tuija Mirjam Helena, tulosaluejohtaja, Espoo
Rönty, Osmo Kalevi, neuvotteleva virkamies, Espoo
S Saari, Risto Sakari, liikenneneuvos, Helsinki
Sakari, Marja Helinä, intendentti, Helsinki
Sanaskoski, Jari Tapani, tilintarkastuspäällikkö, Helsinki
Sankari, Erja Eliisa, tehtaanjohtaja, Oulu
Sankelo, Janne Daniel, sidosryhmäjohtaja, Kauhava
Saraste, Kaija-Leena, ylitarkastaja, Helsinki
Sarelin, Birgitta Else-Maj, akademilektor i praktisk teologi, Pargas
Sarvikas, Jussi, johtaja, Valkeakoski
Seppälä, Anna-Leena, yksikönpäällikkö, Turku
Sibakov, Seppo Mikael, varatoimitusjohtaja, Raisio
Sibelius, Johan Patrick Kurtsson, universitetslärare i datavetenskap, Åbo
Sihvola, Päivi Sinikka, johtaja, Espoo
Siikavirta, Hanne Orvokki, neuvotteleva virkamies, Vantaa
Sillanpää, Jouko Olavi, maaoikeusinsinööri, Kuopio
Silvanto, Ilkka Juhani, strategisten projektien johtaja, Helsinki
Sipiläinen, Ilkka Juhani, apulaisjohtaja, Helsinki
Solantausta, Yrjö Olavi, johtava erikoistutkija, Helsinki
Somero, Jarmo Tapani, liiketoimintajohtaja, Kalajoki
Sommarberg, Mervi Johanna, talousjohtaja, Lahti
Sundell, Tapio Olavi, apteekkari, Pietarsaari
Sunnari, Marianna, englannin kielen lehtori, Naantali
Suojanen, Tytti Talvikki, lehtori, Tampere
Suomi, Juha Olavi, johtaja, Vantaa
Suorsa, Päivi Helena, johtaja, Oulu
Suvanto, Kari, yksityishammaslääkäri, Espoo
Syvänen, Petri Vesa, neuvotteleva virkamies, Järvenpää
Särkkä, Esa Eero, työterveyslääkäri, Espoo
T Taimitarha, Ragni Susanna, utbildningsplanerare, Helsingfors
Takkala, Risto Tapio, talousjohtaja, Espoo
Talja, Heli Tuulikki, johtava tutkija, Espoo
Tammilehto-Luode, Marja Kerttu, kehittämispäällikkö, Espoo
Tammisto, Paavo Antero, kotimaan myynti- ja markkinointijohtaja, Porvoo
Tapio-Biström, Marja-Liisa, neuvotteleva virkamies, Kirkkonummi
Tarvainen, Pertti Antero, hallituksen puheenjohtaja, Oulu
Tiainen, Simo Kullervo, johtaja, Vantaa
Tieaho, Riikka Maria, lakiasiainjohtaja, Helsinki
Tiimonen, Jaana Soili Sinikka, kehityspäällikkö, Joensuu
Tinnilä, Markku Tapio, vanhempi yliopistonlehtori, Helsinki
Toppinen, Taisto Eljas Kalervo, rekisteripäällikkö, Kuopio
Torvinen, Timo Veikko, johtaja, Rovaniemi
Tuomi, Sirpa Marjut, markkinointijohtaja, Espoo
Turunen, Marja, ylitarkastaja, Vantaa
Tuulentie, Seija Hannele, erikoistutkija, Rovaniemi
Tuuna, Markku Sakari, lakimies, Naantali
U Urrila, Penna Petteri, johtava ekonomisti, Kauniainen
V Wallin, Päivi Annikki, yksikön päällikkö, Helsinki
Vihavainen-Pitkänen, Eeva Marjukka, liikenneneuvos, Helsinki
Wilska, Kimmo Raimo Antero, tehtaanjohtaja, Joensuu
Wiman, Ronald, johtava asiantuntija, Espoo
Virkkunen, Pekka Matti Antero, kaupunginlakimies, Lahti
Virtanen, Jorma Kalevi, kehitysjohtaja, Espoo
Virtasalo, Eija Kaisa, yksikön päällikkö, Rovaniemi
Vitie, Leena-Maija, lakimies, Helsinki
Voutilainen, Pirkko Kaarina, lehtori, Joensuu
Vänskä, Eija Marjatta, vastaava lääkäri, Joensuu
X
Y
Z Zilliacus-Tikkanen, Margit Henrika, universitetslektor, Helsingfors
Å
Ä Äijälä, Marjo Anneli, diplomi-insinööri, Espoo
Ö Österberg, Jan Harry Örnulf, läkare, Mariehamn
Yhteensä: 215
Alkuun
Suomen Leijonan ritarimerkki

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö

A Aalto, Arja Kaarina, ylitarkastaja, Helsinki
Aaltonen, Mailis Hannele, kehittämispäällikkö, Oulu
Ahola, Arto Heikki, tutkija, Hausjärvi
Ahola, Kari Antero, varatoimitusjohtaja, Haapajärvi
Ahola, Kari Uolevi, puheenjohtaja, Vantaa
Ahonen, Irmeli Anne Riitta, terminologi, Helsinki
Ailunka, Eeva-Helena, toimipistejohtaja, Rovaniemi
Alanko, Terhi Tuulikki, liikkeenjohdon konsultti, Salo
Alho, Jorma Juhani, apulaispelastusjohtaja, Nurmijärvi
Aller-Mattsson, Raija Birgitta, skattedirektör, Tjudö
Arvio, Pekka Juhani, apulaisylihammaslääkäri, Hämeenlinna
Asiala, Kari, toimitusjohtaja, Espoo
Asikainen, Paula Anna-Liisa, hallintoylihoitaja, dosentti, Nakkila
Askola-Vehviläinen, Sole Karin, varhaiskasvatuksen johtaja, Espoo
Autio, Esa Matti, luottojohtaja, Espoo
B Back, Pasi Tapio, ylikomisario, Keuruu
Bloigu, Minna Marjaana, johtava asiantuntija, Helsinki
Bordi, Katja Elena, taloussuunnittelupäällikkö, Helsinki
Brandt, Pilkkuniina, verkkopalveluasiantuntija, Helsinki
C Ceder, Ari Esko, pääsuunnittelija, Masala
D
E Eklund, Jari Pekka, palvelupäällikkö, Vantaa
Eloheimo, Karri Leopold, projektipäällikkö, Helsinki
Erkkilä, Antti Kalevi, kaupungineläinlääkäri, Alajärvi
F Fleming, Merja Hannele, kielenkääntäjä, Helsinki
Forsten, Lars Oskar, tutkimusjohtaja, Helsinki
Fransila, Kimmo Tapio Juhani, johtaja, Lohja
Frilander-Paavilainen, Eeva-Liisa, yliopettaja, Kotka
Fronzek, Stefan, erikoistutkija, Espoo
Fyrqvist, Tom Gunnar, kehityspäällikkö, Porvoo
G Goymer, William Edward, lehtori, Vaasa
Gyllenberg, Ulrika Susanne, erikoisasiantuntija, Espoo
H Haapala, Anu Marja Anneli, tutkimusjohtaja, Mikkeli
Haapanen, Matti Hannu Tapio, erikoistutkija, Vantaa
Hakkarainen, Ritva Irmeli, ylitarkastaja, Helsinki
Hakula, Ilpo Antti, suunnittelun asiantuntija, Lappeenranta
Hankala, Pirjo Kristiina, henkilöstöjohtaja, Tampere
Hannonen, Kimmo Tapio, vararehtori, Sipoo
Hannula, Mirja Irmeli, asiantuntija, Helsinki
Harju, Ulla-Maija, hiippakuntasihteeri, Lahti
Hassi, Laura Helena, erityisasiantuntija, Helsinki
Hassinen, Seppo Antero, vanhempi tutkija, Lahti
Hassinen, Tero Marko, henkilöstöjohtaja, Tampere
Hautamäki, Helena Kaarina, henkilöstöjohtaja, Ylivieska
Haverinen, Mika Marko Robert, pelastuspäällikkö, Oulu
Heinonen, Jyri-Petteri, projektijohtaja, Porvoo
Heinonen, Veijo Johannes, sosiaalijohtaja, Savonlinna
Hemminki, Kalle Henrik, asiakkuusjohtaja, Helsinki
Hepola, Jouko Olavi, erityisasiantuntija, Helsinki
von Hertzen, Rabbe, rikosylikomisario, -
Hirvonen, Maritta Anneli, ylitarkastaja, Espoo
Hokka, Irma Eeva, talousjohtaja, Turku
Holkeri, Heidi Hannele, kehittämispäällikkö, Espoo
Huhtela, Jussi Antero, ylikomisario, Helsinki
Hujanen, Hannu Sakari, rahoitusneuvottelija, Pielavesi
Huuhtanen, Satu Maarit, tuotehallintajohtaja, Espoo
Hyvärinen, Ilkka Tapio, ympäristöasiantuntija, Siilinjärvi
Hägglund, Maria Birgitta, translator, Helsingfors
Hämäläinen, Ilkka Einari, kuoron oopperalaulaja, Vantaa
Hämäläinen, Risto Olavi, johtaja, Tampere
I Igoni, Ann-Margit, luova johtaja, Helsinki
Immonen, Leo Vesa Olavi, erityisasiantuntija, Porvoo
Inbar, Maarit Inkeri, kuvittaja, Helsinki
Innanen, Marja Hannele, neuvotteleva virkamies, Helsinki
Isomäki, Arto Päiviö, maanviljelijä, Ähtäri
J Jansson, Stig-Göran Daniel, verkställande direktör, Lillby
Jokela, Jorma Olavi, tutkimuspäällikkö, Kirkkonummi
Jussila, Eila Kaarina, yliopettaja, Mikkeli
Juutilainen, Anne Helena, regeringssekreterare, Sibbo
Järvelin, Hannu Tapani, laadunhallintajohtaja, Espoo
Järvinen-Harvilahti, Outi Päivikki, amanuenssi, Helsinki
K Kairisto-Mertanen, Liisa Ellen, koulutusjohtaja, Masku
Kajamaa, Mauno Tapani, lakimies, Helsinki
Kalliala, Eija Tellervo, kappalainen, Turku
Kananen, Jorma Kustaa, yliopettaja, Jyväskylä
Kangas, Kirsti Hannele, kemisti, Espoo
Kangaskortet, Erkki Edvard, yhdistyksen puheenjohtaja, Ylivieska
Kapténs, Gun Monica, kommundirektör, Larsmo
Kares, Pekka Sakari, kasvatusjohtaja, Sastamala
Karjalainen, Anna Maria Irmeli, johtaja, Helsinki
Karjalainen, Eeva-Kaarina, johtava asiantuntija, Helsinki
Karjalainen, Jarmo Sakari, johtaja, Espoo
Karjunen, Kimmo, yliopistonlehtori, Helsinki
Katiskoski, Kaarlo Ilmari, intendentti, Sääksjärvi
Kaukonen, Kari Juhani, turvallisuuspäällikkö, Rauma
Kerttula, Raimo Yrjö Kullervo, työterveyslääkäri, Kokkola
Keränen, Matti Antero, lentokapteeni, Vantaa
Keskinen, Rauli Pellervo, johtava asiantuntija, Espoo
Keskinen, Tuomo Tapani, maajohtaja, Espoo
Keskitalo, Pentti Jukka Ilmari, tekninen johtaja, Kenia
Keväjärvi, Tiina Sisko Tellervo, projektipäällikkö, Helsinki
Kihniä, Aino Marjatta, aluehallintoylilääkäri, Pello
Kiljala, Eija Hannele, terveyskeskuslääkäri, Pihtipudas
Kinnunen, Ari Matti, kunnanjohtaja, Pihtipudas
Kivelä, Ann-Christine Marianne, specialsakkunnig, Helsingfors
Kivi, Jouni Juhani, tuoteryhmäpäällikkö, Hämeenlinna
Kiviharju, Elina Mirjami, erikoistutkija, Jokioinen
Knutar, Alf Gustav, tekninen johtaja, Kokkola
Kohonen, Pekka Tapio, johtaja, Helsinki
Koivunen, Vesa Tapani, kaupunginjohtaja, Alajärvi
Kokkola, Meeri Elina Tellervo, kappalainen, Turku
Kola, Jaana Riitta, kielenkääntäjä, Helsinki
Kontro, Erkki Ensio, sivistysjohtaja, Kitee
Koponen, Tuija Helinä, kansainvälisten asiain päällikkö, Jyväskylä
Korhonen, Pirkko Maria, erityisasiantuntija, Kuopio
Korhonen, Vesa Juhani, vanhempi ekonomisti, Kirkkonummi
Korkiakangas, Mailis Onerva, lehtori, Tuusula
Korpelainen, Vesa Tapio, toiminnanjohtaja, Kontiolahti
Korpi, Maire Liisa, myyntijohtaja, Jurva
Korpi, Sakari Matias, viestintäjohtaja, Oulu
Koskimies, Irmeli Oili Riitta, kirjaston johtaja, Klaukkala
Kouri, Pirkko Marketta, yliopettaja, Kuopio
Koutaniemi, Seppo Matti, arkkitehti, SAFA, Kuusamo
Kropsu, Maikki Marketta, henkilöstöjohtaja, Espoo
Krüger, Kukka Katariina, tulosalueen johtaja, Helsinki
Kuokkanen, Kari Juhani, aluejohtaja, Kontiolahti
Kuparinen, Tarja Hannele, rehtori, Espoo
Kupiainen, Kaarle Juhana, erikoistutkija, Espoo
Kuutti, Pirkko Helena, erityisasiantuntija, Espoo
Kärki, Matti Pekka, johtava teknologia-asiantuntija, Helsinki
Kärkkäinen, Harri Sakari, johtaja, Helsinki
L Laanti, Tommi Antero, pääsuunnittelija, Espoo
Lahti-Nuuttila, Kimmo Kullervo, kehityspäällikkö, Lohja
Laine, Jari Kalevi, pelastusylitarkastaja, Naantali
Laitinen, Jari Tapio, vanhempi projektipäällikkö, Äänekoski
Laitinen, Olli Kullervo, kehitysjohtaja, Nummela
Larma, Ilkka Antero, liiketoiminnan kehittämisjohtaja, Espoo
Launto-Tiuttu, Aino Aleksandra, aluepäällikkö, Säkylä
Laurila, Pasi Tapio, yliopettaja, Rovaniemi
Lehmijoki, Outi Irmeli, hallintojohtaja, Helsinki
Lehtinen, Antti Petteri, tulosalueen johtaja, Helsinki
Lehtiniemi, Maiju Pirita, erikoistutkija, Kulloonkylä
Lehto, Jouko Heikki Juhani, vanhempi teknologia-asiantuntija, Lappeenranta
Lehto, Lassi Allan, tutkimuspäällikkö, Kirkkonummi
Leija, Jari Juhani, varatoimitusjohtaja, Kauttua
Leino, Ritva Anneli, suunnittelupäällikkö, Helsinki
Leinonen, Tommi Sakari, yksikönjohtaja, Kauniainen
Lemmetyinen, Jari Antero, taksiyrittäjä, Raisio
Leppänen, Mikko Markus, rehtori, Kauniainen
Leskinen, Jouko Tapio, lehtori, Iisalmi
Lind, Jussi Martti Antero, talous- ja strategiapäällikkö, Helsinki
Liukko, Marjaana, nuorisotyön johtaja, Vantaa
Lonka, Riitta Kaarina, hallintojohtaja, Kouvola
Luhta, Olli-Pekka Sakari, sisäinen tarkastaja, Luvia
Luhtasela, Kullervo Kalle Kaleva, rehtori, Ylivieska
Lundén, Pauli Väinö Juhani, vastuuvalvoja, Helsinki
Luoto, Hannu Sakari, toimipaikkapäällikkö, Porvoo
Lusikka, Arja Hannele, johtava sairaalasielunhoitaja, Oulu
Luukkanen, Paula Kaarina, ylitarkastaja, Ylöjärvi
Lyytimäki, Jari Mikael, vanhempi tutkija, Riihimäki
M Maijanen, Aila Marjatta, asiantuntija, Espoo
Manner, Leena Sisko Inkeri, Kianta-Opiston rehtori, Suomussalmi
Mannerkoski, Ilpo Juhani, vanhempi tutkija, Järvenpää
Manni, Olli Antero, kaupunginhallituksen puheenjohtaja, Turku
Manninen, Hannu-Heikki, työmaa-osaprojektin varapäällikkö, Rauma
Manninen, Ismo Erkki, liiketoimintapäällikkö, Koivula
Manninen, Sisko Tiina Marjaana, opetusneuvos, Mäntsälä
Mantere, Tiina Päivi Irmeli, erityisasiantuntija, Espoo
Mattsson, Teppo Tapani, hankintapäällikkö, Espoo
Metsäniitty, Leena Kristiina, liiketoimintapäällikkö, Helsinki
Miettinen, Anne Marketta, tutkimuspäällikkö, Kirkkonummi
Mikkonen, Asko Kalervo, ylikersantti, Lepsämä
Moilanen, Jukka Ilmari, kaupunginjohtaja, Ulvila
Mommo, Esa, suunnittelija, Kerava
Muhonen, Ilkka Tapani, maanmittausinsinööri, DI, Kuopio
Muiniekka, Jarmo Johannes, kaupunginjohtaja, Kiuruvesi
Mulari, Esko Jaakko Antero, projektijohtaja, Vammala
Mustonen, Lasse Veli-Matti, henkilöstöhallinnon palvelukeskuksen johtaja, Kotka
Myllykoski, Liisa Helena, suunnittelija, Oulu
Mäkelä, Kaisa Päivikki, yli-insinööri, Helsinki
Mäkinen, Anne Elisabet, yksikön päällikkö, Helsinki
Mäkinen, Elisa Inkeri, yliopettaja, Vantaa
Mäkinen, Seppo Heikki Sakari, toimistoinsinööri, Hämeenlinna
N Nieminen, Sirkku Kristiina, kirjaamispäällikkö, Helsinki
Niiranen, Timo Jukka, luotsivanhin, Rantasalmi
Nisula, Eeva-Liisa, koulutuspäällikkö, Helsinki
Nivala, Heikki Sulo, metsäneuvoja, Kemijärvi
Nordgren, Karl Mikael, varainhallintapäällikkö, Espoo
Nurmi, Kalevi, varatoimitusjohtaja, Kaarina
Nuuttila, Kari Kalevi, liikelaitoskuntayhtymän johtaja, Kauhajoki
Nylander, Jari Pauli, kehityspäällikkö, Parola
O Ojala, Jouko Antero, esittelijä, Pudasjärvi
Ojasti, Eeva Kaarina, lukion lehtori, Tampere
Oksman, Jukka Kullervo, pääsuunnittelija, Siilinjärvi
Oresmaa, Marko Henrik, ylitarkastaja, Mäntsälä
Ormio, Hanna Marjaana, hallintojohtaja, Espoo
P Palomäki, Marjo Anneli, toiminnanjohtaja, Helsinki
Paloniemi, Riikka Jaana, erikoistutkija, Helsinki
Parkkinen, Matti Uolevi, vakuutusoikeussihteeri, Helsinki
Partanen, Jari Olavi, johtava tutkijainsinööri, Helsinki
Paulamäki, Jarmo Tapio, HSE-asiantuntija, Porvoo
Paulamäki, Seppo Samuli, erikoisasiantuntija, Espoo
Paun, Anna Maarit, ylikielenkääntäjä, Helsinki
Peippo, Veli Pekka, kuljetuspäällikkö, Eura
Pekonen, Pentti Johannes, tutkimuspäällikkö, Oulu
Pelttari, Sirpa Marja, EHS-asiatuntija, Kerava
Pesonen, Marja Johanna, asiantuntija, Vantaa
Pesonen, Raimo Tapani, yksikönjohtaja, Helsinki
Petäjä, Heljä Marjaana, asiantuntija, Espoo
Pietarinen, Juha, riskienhallintajohtaja, Vantaa
Pietilä, Matti Rainer, opetusneuvos, Tuusula
Pietilä, Risto Mikael, yksikön päällikkö, Kuopio
Pietinen, Maarit Elina, ylitarkastaja, Helsinki
Piirainen, Kaisu Kristiina, päällikkö, Vaasa
Piirainen, Veli-Pekka, lehtori, Kajaani
Piirilä, Olli-Pekka, johtava tutkijainsinööri, Nurmijärvi
Piispa, Arto Olavi, käyttökeskuspäällikkö, Helsinki
Piri, Tuula Sisko Annikki, erikoistutkija, Helsinki
Pirttilä, Tiina-Riikka Marjatta, vanhempi tutkija, Turku
Pitkänen, Martti Olavi, erityisasiantuntija, Helsinki
Porola, Hannu Yrjö, tuotantopäällikkö, Lapua
Posio, Mauri Tapio, kunnanjohtaja, Keminmaa
Puhakka, Eino Ari Pekka, tieinsinööri, Hyvinkää
Puumalainen, Inka Ilona, johtaja, FaT, Helsinki
Pyökkimies, Erkki Juhani, kunnanjohtaja, Multia
Pärnänen, Pertti Taavi Tapani, johtaja, Lappeenranta
Pääkkönen, Hannu Juhani, erikoistutkija, Helsinki
Pöllänen, Marja Tuulikki, erikoishammaslääkäri, Turku
Pötry, Päivi-Linnea, kirjastotoimenjohtaja, Lappeenranta
Q
R Raatikainen, Matti, kunnanjohtaja, Leppävirta
Raina, Jouni Tapani, johtaja, Tampere
Raivisto, Pekka Niilo Nikolai, varatoimitusjohtaja, Kouvola
Rajamäki, Erkki Olavi, director musices, Järvenpää
Rantanen, Jussi Pekka, johtaja, Jyväskylä
Rantanen, Marko Petteri, johtaja, Espoo
Reivonen, Timo Olavi, toimitusjohtaja, Uusikaupunki
Rissanen, Olli-Pekka, erityisasiantuntija, Helsinki
Robertsén, Leif Viking, johtava tutkija, Parainen
Rosenberg, Mårten Erik, rahoituspäällikkö, Turku
Rouhiainen-Valo, Tuula Marjut, johtaja, Pori
Ruuska, Tenho, IT-päällikkö, Jyväskylä
Ruuskanen, Laura Katariina, ketjujohtaja, Helsinki
Ryhänen, Henri, tietoasiantuntija, Helsinki
S Saari, Merja Hillevi, päällikkö, Helsinki
Saariluoma, Jukka Kaarlo Olavi, yksikönjohtaja, Helsinki
Sahari, Minna Hannele, lakimies, Helsinki
Salkoharju, Seppo Juhani, myyntijohtaja, Espoo
Salmela, Jussi-Matti, osastopäällikkö, Lahti
Salminen, Ilkka Kalevi, erityisasiantuntija, Lappeenranta
Sandberg, Esa Olavi, yliopettaja, Pori
Santavuo, Matti Jyri Juhani, HRD-asiantuntija, Helsinki
Sareneva, Hannele Suvi, osastonjohtaja, Helsinki
Saukkonen, Lea Liisa Kaarina, kehityspäällikkö, Helsinki
Savijoki, Jukka Ilmari, lehtori, Helsinki
Savilampi, Päivi Johanna, henkilöstöjohtaja, Lappeenranta
Savolainen, Markku Tapio, koulutuspäällikkö, Vantaa
Schroderus, Anri Helena, kielenkääntäjä, Porvoo
Sederlöf, Heikki Sixten Severin, opetusneuvos, Helsinki
Seppälä, Jukka Juhani, tietoliikenneasiantuntija, Vantaa
Siikakoski, Liisa Annikki, henkilöstöjohtaja, Sahalahti
Siivola, Juha Kalervo Johannes, toiminnanjohtaja, Kuopio
Siltala, Marja Leena Ilona, viestintäjohtaja, Pukkila
Silvennoinen, Esa Veikko, terveyskeskuslääkäri, Heinävesi
Sipilä, Jouko Olavi, toiminnanjohtaja, Kangasala
Siren, Timo Juhani, talousjohtaja, Helsinki
Sirkiä, Olli Tapio, johtava asiantuntija, Kerava
Sjöblom, Eivor Marita, kuormanosturiliikealueen talousjohtaja, Turku
Sjöblom, Jan Kaarlo Richard, ylitarkastaja, Helsinki
Sonkkila, Sauli Mikael, johtava asiantuntija, Laitila
Sormunen, Jari Pekka, projektitoimiston johtaja, Espoo
Sovala, Roope Jaakko, IT-päällikkö, Helsinki
Staack, Marjaana Elsa Irene, puheenjohtaja, Saksa
Sulonen, Risto Antero, tuotepäällikkö, Espoo
Suokonautio, Jaana Sisko-Maria, maahanmuuttopäällikkö, Helsinki
Suomela, Janne Johannes, johtava asiantuntija, Turku
Suominen, Stina Hannele, seniorineuvonantaja, Espoo
Suonsivu, Aarne Olavi, lentokapteeni, Nahkela
Sutinen, Raimo Kalervo, erikoistutkija, Rovaniemi
Svenlin, Marika Elisabeth, translator, Jakobstad
Särssi, Eile Aino Maaria, rehtori, Riihimäki
T Taipale, Tiina Kaarina, toimituspäällikkö, Nurmijärvi
Takamaa, Kimmo Tapani, kehittämispäällikkö, Espoo
Talvi, Airi Irene, johtava lääkäri, Pornainen
Tervo, Arhi Tapani, kartastopäällikkö, Oulu
Tevajärvi, Arto Kalervo, hankepäällikkö, Helsinki
Tiainen-Hyrkäs, Päivi Helena, hallitussihteeri, Helsinki
Tiitinen, Juhani Ensio Ilmari, kuntayhtymän johtaja, Harjavalta
Tikkanen, Pertti Olavi, yli-insinööri, Nurmijärvi
Toikka, Maaria Katariina, johtava asiantuntija, Siuntio
Tolonen, Asko Ensio, myyntipäällikkö, Sotkamo
Toskala, Antti Anton, erikoisasiantuntija, Espoo
Toukonen, Kari Juhani, laatupäällikkö, Mänttä-Vilppula
Tukia, Taina Maarit, päätoimittaja, Paimio
Tuomaala, Maija-Sisko, opintopäällikkö, Rovaniemi
Tuomi, Mika Tapani, vanhempi asiantuntija, Helsinki
Tuominen, Kari Aatos, vanhempi tuotepäällikkö, Espoo
Turula, Anne Hannele, palvelupäällikkö, Helsinki
Törmä, Juha Tapio, suunnittelija, Kauhava
U Uthardt, Lorenz Wilhelm, ödemarksråd, PD, Malax
V Vaari, Kauko Kustaa Kullervo, koulun johtaja, Joensuu
Vahtiala, Seija Eeva, eläinlääkäri, Oulu
Vainikka, Ari Pekka, elinkeinopäällikkö, Lappeenranta
Wallenius, Pekka Olavi, tilakeskusjohtaja, Helsinki
Valve, Ulla-Maarit, lehtori, Turku
Vanhanen, Anne Katriina, henkilöstöjohtaja, Tampere
Vanhanen, Olli Antero, suojelupäällikkö, Loviisa
Vanha-Similä, Anne Milja Sinikka, ylikielenkääntäjä, Helsinki
Varis, Risto, hankinta- ja markkinointijohtaja, Helsinki
Weissenfelt, Pertti, myyntipäällikkö, Helsinki
Westerlund, Harri Allan, ryhmäpäällikkö, Espoo
Westerlund, Mikael Valdemar, talousjohtaja, Kirkkonummi
Vihervä, Markku Veijo, paikallisjohtaja, Valkeakoski
Viljamaa-Dirks, Satu Kaisli, tutkija, Kortteinen
Willner-Rönnholm, Margareta, forskare, Åbo
Winqvist, Ditte Susanne, erityisasiantuntija, Muurame
Virkki, Päivi Marketta, varhaiskasvatusjohtaja, Lappeenranta
Virtanen, Kari Olavi, tekninen päällikkö, Helsinki
Vuokila, Samuli Tapani, johtava asiantuntija, Hyvinkää
Vuolasto, Kimmo Petteri, IT-päällikkö, Vantaa
Wuorio, Reijo Ensio, toimitusjohtaja, Askola
Väkiparta, Hannamaija, varhaiskasvatuksen palvelujohtaja, Jyväskylä
Värri, Kyösti Tapani, rehtori, Jyväskylä
Värtö, Risto Emil, ylitarkastaja, -
X
Y
Z
Å Ådjers, Paul Göran, expert på regionutveckling, Vasa
Åkermarck, Torsten Mikael Johannes, neuvotteleva virkamies, Porvoo
Åman-Toivio, Minna Maarit, toimitusjohtaja, Oulu
Ä
Ö
Yhteensä: 315
Alkuun
Suomen Valkoisen Ruusun ansioristi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö

A Aalto, Sirpa Helena, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki
Aapala, Kirsti Helena, erityisasiantuntija, Helsinki
Ahonen, Ari Tapani, riski-insinööri, Lieto
Ahonen, Jari Pekka, luotsivanhin, Puumala
Ahonen, Raimo Olavi, yksikön päällikkö, Laukaa
Ahonen, Ulla Johanna, ympäristöterveydenhuollon ylitarkastaja, Joensuu
Ahopelto, Marja Tuulikki, psykologi, Pori
Ahtiainen, Arto, tehdaspäällikkö, Kouvola
Aila, Mikko Mauno Juhani, maanviljelijä, Seinäjoki
Alajuuma, Jukka-Pekka, automaatiopäällikkö, Ylöjärvi
Alamartimo, Pertti Johannes, laatu- ja kehitysjohtaja, Espoo
Alapiessa, Tanja, ylitarkastaja, Espoo
Annala, Vesa Kalle Kustaa, kankuri, Lapua
Anttila, Jari Tapani, autokaupan johtaja, Lappeenranta
Askelo, Satu Sinikka Hannele, yliaktuaari, Helsinki
Aula, Kalevi Aleksanteri, johtaja, sotaveteraani, Helsinki
Avikainen, Ahti Yrjö Juhani, erityisasiantuntija, Helsinki
B Beijar, Bengt Gösta, styrelseproffs, Korsholm
Blomqvist, Egon Alexander, planeringschef, Raseborg
Blomstedt, Åsa Gunilla, Leaderrådgivare, Kristinestad
Boholm, Kristina Elisabet, rikoskomisario, Kokkola
C
D Dag, Ari-Pekka Juhani, johtava asiantuntija, Helsinki
Drake, Sunniva Birgitta, kirjastopalveluiden aluejohtaja, Helsinki
E Eerolainen, Jussi Samppa Sakari, tonttipäällikkö, Espoo
Ekholm, Kjell Runar Vilhelm, redaktör, Ekenäs
Ervasti, Arto Veli, tietohallintopäällikkö, Kokkola
Eskelinen, Juha Veikko, maanviljelijä, Vieremä
Eskelinen, Liisa Kaarina, museonjohtaja, Lieksa
von Essen, Mats Gustaf Reinhold, lokal produktgruppschef, Korsholm
F Fredriksson, Johan Peter, kundansvarig chef, Åbo
Frilander, Arja Helena, kemisti, Lahti
Friman, Jan Ole, luotsivanhin, Turku
G Greis, Kirsi Leena Marjatta, metsänomistajatietopalvelujen asiantuntija, Helsinki
Gröndahl, Gunn Ann-Charlott, HR-direktör, Vasa
Grönlund, Inga-Liisa, apulaisjohtaja, Taivassalo
Gröötilä, Pirkko Johanna Marjut, lehtori, Kemijärvi
H Haaga, Kari Esa, tuotepäällikkö, Tampere
Haapamäki, Tuula Kristiina, erityisasiantuntija, Järvenpää
Haapaniemi, Juha Lauri Jaakko, pastori, Vaasa
Hackman, Auli Hannele, henkilöstöpalvelujen johtaja, Espoo
Haglund, Martina, ekonomie magister, Borgå
Halkivaha, Ensio Juhani, sopimushallintopäällikkö, Vaasa
Halla, Liisa Inkeri, suunnittelija, Helsinki
Hamina-Mäki, Eija Mirjam, ryhmäpäällikkö, Helsinki
Happonen, Teppo Aarno, tekninen johtaja, Heinävesi
Hartman, Tommi Ilmari, tulliylitarkastaja, Vaasa
Harviainen, Maaria Kristiina, johtava informaatikko, Helsinki
Hauskamaa, Maarit Birgitta, talouspäällikkö, Vantaa
Havumäki, Marjukka, toimittaja, Helsinki
Heikkilä, Pirkko Helena, hallintopäällikkö, Kauhajoki
Heikkinen, Eero Sakari, ala-asteen rehtori, Saarijärvi
Heikkinen, Kari Ensio, ryhmäpäällikkö, Vantaa
Heinonen, Jyrki Sakari, apulaisjohtaja, Lappeenranta
Heiskanen, Sirpa Anita, talous- ja hallintopäällikkö, Kempele
Helin, Arto Helge, henkilöstöpäällikkö, Lieto
Hellstedt, Reija Maarit, tutkija, Seinäjoki
Hellsten, Alex Holger Antero, aktuarie, Helsingfors
Helttunen, Anne Marjaana, toiminnanjohtaja, Helsinki
Henriksson, Jarmo Juhani, toimitusjohtaja, Vihti
Hertsberg, Berndt Ragnar Fredrik, jurist, Esbo
Hietala, Veli Markku, teknologiapäällikkö, Rautalampi
Hietaniemi, Ulla Marjukka, kehityspäällikkö, Helsinki
Hokkanen, Jaana Pauliina, palvelujohtaja, Asikkala
Holster, Raimo Aatos, hallintojohtaja, Rovaniemi
Honkakunnas, Tomi Kalevi, riskienhallintapäällikkö, Oulu
Honkanen, Hilda Kaisa Tuulikki, asiakaspalvelun yksikön päällikkö, Helsinki
Honkanen, Jouni Ilmari, kuljetuspäällikkö, Turku
Honkola, Maija-Liisa, sisäinen tarkastaja, Helsinki
Hotokka, Terhi Kaarina, rehtori, Turku
Houttu, Heidi Marja Kaarina, vanhempi tutkijainsinööri, Helsinki
Hyvönen, Eija Marjatta, geofyysikko, Rovaniemi
Hyvönen, Helena, kaupunginreviisori, JHTT, Hämeenlinna
Hyvönen, Jukka, luotsivanhin, Varkaus
Hyvönen, Sirkka Elina, kehitysvammatyön pappi, Tupos
Häkkinen, Mikko Sakari, lehtori, Joensuu
Hämäläinen, Eija Inkeri, laboratoriokoordinaattori, Espoo
Hänninen, Ari Antero, tuotannon analysoija, Riihimäki
Härkönen, Vesa Antero, hankintapäällikkö, Ristijärvi
I Ihalainen, Antti Vesa Juhana, erikoistutkija, Helsinki
Ihalainen, Pekka Veli Matias, tilintarkastusneuvos, Oulu
Impiö, Jukka Tapani, yksikönpäällikkö, Porvoo
Ivaska, Ulla-Maija, johtaja, Espoo
J Jaakkola, Maritta Elisabet, päällikkö, Kirkkonummi
Jaatinen, Lea Marja Kristiina, tehdaspäällikkö, Imatra
Jaatinen, Petri Antero Sebastian, palokuntajohtaja, Espoo
Jakobsson, Leif Kristian, bildningschef, Karleby
Jalava, Taina Kristiina, kemisti, Tammela
Jauhiainen, Timo Petri, henkilöstöpäällikkö, Pori
Jokiniitty, Jaana Maarit, sosiaalihuollon ylitarkastaja, Hämeenlinna
Jouttimäki, Senja, koordinaattori, Lahti
Jurmu, Marjo Aulikki, hoitotyönjohtaja, Kuusamo
Järventaus, Anne Maritta, henkilöstöpäällikkö, Maarianhamina
K Kaario, Ahti Olavi, ulkomaantoimittaja, Helsinki
Kaarna, Kari Seppo Sakari, lehtori, Lappeenranta
Kaikko, Jari Paavo Ilmari, ylikomisario, Vantaa
Kainu, Pirjo Kristiina, toiminnanjohtaja, Helsinki
Kaitainen, Veli-Matti, lennonjohdon vuoroesimies, Kangasala
Kajaste, Risto Olavi, sosiaalijohtaja, Lahti
Kakriainen, Maija Mirja Kaarina, järjestöagronomi, Joensuu
Kallio, Heikki Kalevi, aluejohtaja, Turku
Kananoja, Harri Kaleva, yliaktuaari, Helsinki
Kanerva, Jarkko Tapio, lukion rehtori, Naantali
Kangas, Jouko Imanuel, sähköjärjestelmäinsinööri, Rovaniemi
Kantola, Jouko Antero, henkilöstöpäällikkö, Joensuu
Kantonen, Jouko Ilmari, telematiikka-asiantuntija, Kerava
Kapiainen, Keijo Juhani, riistapäällikkö, Muhos
Karjalainen, Leena, erityisasiantuntija, Helsinki
Karjunen, Hannu Tapio, rahoituspäällikkö, Kuopio
Karlsson, Thomas Bertel, stadskamrer, Raseborg
Karonen, Ritva Katariina, vanhempi tutkijainsinööri, Helsinki
Kasanen, Raija Margit, kotihoidon päällikkö, Espoo
Kaskinen, Miika Juho Kristian, kehityspäällikkö, Kuopio
Kataja, Pekka Tapani, johtava asiantuntija, Vihti
Katajala, Heikki Kalervo, lehtori, Tampere
Katajisto, Tuomo Tapani, komisario, Ulvila
Kauppinen, Ari Asmo, apulaisjohtaja, Oulu
Kerkelä, Hannu Tapio, kiinteistöjohtaja, Rovaniemi
Keränen, Jukka Tapani, riistapäällikkö, Suomussalmi
Keränen, Veli-Matti, tuotantopäällikkö, Posio
Keskinen, Martti Henrik, kehitysjohtaja, Espoo
Keskitalo, Jouko Tapio Ilmari, lavastussuunnittelija, Tampere
Kestilä, Juha Pekka, tietojärjestelmäjohtaja, Helsinki
Ketomäki, Helena Hannele, koulutuksen kehittämispäällikkö, Järvenpää
Kettunen, Risto Juhani, työterveyslääkäri, Vaasa
Kiiliäinen, Helena Marja, sairaalafyysikko, Vaasa
Kiiski, Ritva Anneli, kehityspäällikkö, Helsinki
Kiiskinen, Markus Kalevi, rikosylikomisario, Oulu
Kinnunen, Jorma Kalevi, aktuaari, Espoo
Kitula, Jarmo Tapio, johtava asiantuntija, Mäntsälä
Klawer, Jerker Ragnvald, specialsakkunnig, Borgå
Kohvakka, Anne Orvokki, lakimies, Vantaa
Koivisto, Teuvo Antero, kiinteistöpäällikkö, Lohja
Koivunen, Vesa Jyrki, johtava tuloksellisuustarkastaja, Helsinki
Kokki, Ossi Tapani, tietohallintopäällikkö, Puumala
Kokko, Hannu Juhani, ylitarkastaja, Oulu
Konttinen, Riitta Irmeli, kehittämispäällikkö, Nurmijärvi
Korhonen, Eeva Kristiina, opiskelijapalveluiden päällikkö, Jyväskylä
Korhonen, Kai Tapio, kehityspäällikkö, Oulu
Korpelainen, Kalle Sakari, verotarkastaja, Helsinki
Korte, Luise-Marie Karoliina, ylitarkastaja, Helsinki
Kortemaa, Päivi Katariina, tarkastuspäällikkö, Tampere
Koskenkorva, Pekka Matti, hankintapäällikkö, Pori
Koski-Korhonen, Merja Helena, vientijohtaja, Salo
Koskinen, Eivor Björnsdotter, planerare, Esbo
Kotanen, Tapani Henrikki, talousjohtaja, Alajärvi
Kottonen, Annariitta, päätoimittaja, Kauniainen
Kovanen, Taina Annika, rakennuttamispäällikkö, Järvenpää
Kristeri, Sirpa Helena, projektijohtaja, Kouvola
Krohn, Leena Irja Elina, kuntoutusjohtaja, Espoo
Krzywacki, Päivi Hannele, suunnittelija, Vantaa
Kuhanen, Pirjo Liisa, tiedekuntapäällikkö, Kangasala
Kuikka, Jorma Ensio, ensihoitopäällikkö, Vantaa
Kuitunen, Risto Kalevi, ryhmäpäällikkö, Aura
Kunnela, Vuokko, talouspäällikkö, Jyväskylä
Kuosmanen, Juha Pekka, apulaisjohtaja, Helsinki
Kurki, Päivi Tuula Margit, tutkija, Mikkeli
Kurtti, Ari Juhani, lehtori, Rovaniemi
Kuusela, Jaakko Erkki, järjestöneuvos, Järvenpää
Kuusela, Kaija Maarit, ryhmäpäällikkö, Siilinjärvi
Kykkänen, Eila Marjatta, henkilöstöpäällikkö, Turku
Kymäläinen, Juha Pekka, luotonvalvontapäällikkö, Helsinki
Kähö, Hannu Juhani, koulutuspäällikkö, Imatra
Käki, Pertti Heikki, toimitusjohtaja, Hollola
L Laakkonen, Olli-Pekka, kanttori, Salo
Laaksonen, Jorma Einari, toimitusjohtaja, Naantali
Lahtinen, Jari Pekka, toimitusjohtaja, Helsinki
Laine, Anu Kristiina, taloustarkastaja, Mäntsälä
Laine, Mikko Tapani, ylitarkastaja, Vantaa
Laine, Pekka Tapani, toimittaja, Helsinki
Laitinen, Irma Anneli, sisäinen tarkastaja, Helsinki
Laitinen, Pertti Olavi, yliopettaja, Kuopio
Lamberg, Ari Henrik, yrityspankin johtaja, Tampere
Lampenius, Leif Gustav, redaktör, Helsingfors
Lampi, Raimo Juhani, toimitusjohtaja, Siikajoki
Lampinen, Jari Tapio, ilmansuojeluinsinööri, Pori
Lampinen, Nina Elisabet, överinspektör, Tammerfors
Latva, Simo Juhani, kaupungininsinööri, Nokia
Latvala, Jyrki Toivo, ryhmäpäällikkö, Koura
Laurell, Heikki Frans Kaleva, julkaisujohtaja, Kirkkonummi
Lauronen, Juho Kalevi, toiminnanjohtaja, Hämeenlinna
Lehmusvuo, Marko Eero, kehittämispäällikkö, Helsinki
Lehtinen, Eija Aulikki, valvontapäällikkö, Espoo
Lehtinen, Lasse Juhani, oikeustieteen tohtori, Kannus
Lehto, Hilkka Liisa, lakimies, Helsinki
Lehtonen, Juha Heikki, konttorinjohtaja, Naantali
Lehtonen, Pasi Kalervo, turvallisuuspäällikkö, Salo
Leinonen, Timo Sakari, filosofian maisteri, Porvoo
Leminen, Kari Tapani, suunnittelupäällikkö, Tuusula
Leppänen, Pekka Antero, talousjohtaja, Loppi
Leskinen, Martti, pankinjohtaja, Kuopio
Leskinen, Merja Helena, kirjastotoimenjohtaja, Rääkkylä
Liinamaa, Jaakko Antero, metsä- ja luonnonhoidon asiakasneuvoja, Kurikka
Liljeroos, Anneli Irene, ympäristöterveydenhuollon ylitarkastaja, Mikkeli
Lindbäck, Sven Michael, teknisk chef i Jomala kommun, Finström
Lindeman, Pekka Päiviö, terminaalipäällikkö, Porvoo
Lindén, Anna Sofia, johtaja, Espoo
Lindholm, Matti Ole, viestintäasiantuntija, Helsinki
Lindroos, Minna Kristiina, tuottaja, Helsinki
Liukkonen, Miikkael Pekka Olavi, sosiaaliasiamies, Hämeenlinna
Louhelainen, Jarmo Kyösti, vanhempi asiantuntija, Kuopio
Louhivuori, Sini Kerttu Sinikka, rehtori, Jyväskylä
Louhula, Matti Allan, koulutuspäällikkö, Perho
Luomanperä, Seija Irene Tuulikki, viestintäpäällikkö, Helsinki
Luostarinen, Kati Anitta, opetuspäällikkö, Nurmijärvi
Luotonen, Eeva Annikki, toimittaja, Helsinki
Luukkanen, Jukka, rahoitusjohtaja, Helsinki
Lähdeaho, Pertti Olavi, rahoituspäällikkö, Tampere
M Maijala, Ilkka Tapani Iisakki, kehityspäällikkö, Espoo
Majamaa, Jarmo Antero, paloinsinööri, Hämeenlinna
Malinen, Timo Pauli Antero, ylikomisario, Tammela
Maliniemi, Hannu Sakari, yliaktuaari, Martinkylä
Malmstedt, Kari Kalevi, kuljetusyrittäjä, Savonlinna
Manninen, Arto Juhani, osastonjohtaja, Kerava
Manninen, Pauli Antero, suunnittelupäällikkö, Helsinki
Markova, Keijo Ilmari, psykologi, Helsinki
Matikainen, Saara Maria, talousjohtaja, Espoo
Mattila, Ari-Pekka, IT-kehityspäällikkö, Espoo
Mattila, Matti Tapani, tilintarkastusneuvos, Helsinki
Mattsson, Jarmo Erkki, ylitarkastaja, Helsinki
Meronen, Marja-Leena Tuulia, vastaava psykologi, Numminen
Mether, Eija Irene, tarjouspäällikkö, Vantaa
Miettinen, Ritva Tuulikki, johtava vesitalousasiantuntija, Kuopio
Mikkola, Tarja Helena, pankinjohtaja, Janakkala
Mikkola, Timo Jaakko, toiminnajohtaja, Oulu
Moilanen, Jukka Sakari, lehtori, Imatra
Mujunen, Juha Pekka, palopäällikkö, Turku
Multala, Jukka Tapio, geofyysikko, Helsinki
Murtomäki-Kukkola, Hanna Kaisa, maaseutupäällikkö, Alavus
Murtoniemi, Sakari Kaarlo, ylitarkastaja, Rovaniemi
Mutkala-Kähkönen, Heli, kenttäpäällikkö, Kangasala
Muukkonen, Arto Sakari, projektipäällikkö, Helsinki
Myyryläinen, Heikki Taneli, osastopäällikkö, Espoo
Mäkelä, Kari Olavi, johtaja, Kangasala
Mäkelä, Mervi Siiri Maria, rahoituspäällikkö, Helsinki
Mäkelä, Pekka Juhani, skannauskeskuksen päällikkö, Tampere
Mäkiaho, Mauri Tapani, tieinsinööri, Valkeakoski
Mäkimurto, Teppo Kullervo, yksikönjohtaja, Tervola
Mäkinen, Kirsti Marjatta, kehittämispäällikkö, Vantaa
N Naukkarinen, Arto Tapani, tarkastuspäällikkö, Joensuu
Neva-aho-Simonsen, Mirva, Prismajohtaja, Helsinki
Nevala, Nina Elisabet, vanhempi tutkija, Helsinki
Niemelä, Jari Olavi, toimittaja, Helsinki
Niemi, Kirsi-Marja Anitta, tietopalvelusuunnittelija, Helsinki
Nieminen, Maija-Leena, asiakkuusasiantuntija, Kerava
Nietosvaara, Marjo Riitta, toimitusjohtaja, Helsinki
Niskanen, Auvo Tommi Juhani, maanmittausinsinööri, Kajaani
Nissinen, Raili Tellervo, ylitarkastaja, Varkaus
Nokkonen, Jyrki Tapio, ohjelmahankkija, Helsinki
Nordell, Benita Hannele, orkesterimuusikko, Helsinki
Nurkka, Marjo Annikka, laatupäällikkö, Lappeenranta
Nurma, Marja Annukka, controller, Lappeenranta
Nurmi, Ari Ensio, asianvalvoja, Sysmä
Nuuttila, Lauri Olli Antero, asiakasvastuullinen johtaja, Lappeenranta
Nyholm, Steve Ingmar, ekojordbrukare, Nykarleby
Nyman, Bengt Göran Peter, jordbrukare, Karis
Nyström, Tuula Marjatta, suunnittelija, Espoo
O Ojala, Veli-Matti, neuvonantaja, Vihti
Oksman, Marita Hannele, vanhempi laboratorioinsinööri, Sipoo
Onnela, Timo Kullervo, yksikön päällikkö, toimitusjohtaja, Helsinki
Orama, Antti Johannes, arviointipäällikkö, Helsinki
Orama, Tuomas, kehityspäällikkö, Tampere
P Paasikivi, Jari Kalervo, asiakasimplementoinnin päällikkö, Helsinki
Paavola, Kari Matti, valmiuspäällikkö, Kaustinen
Pahkasalo, Raimo Tuomo, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Thaimaa
Palander, Timo Verner, kehitysjohtaja, Lempäälä
Palokallio, Mia, lukemistopäällikkö, Helsinki
Parkkinen, Terttu Elina, lehtori, Turku
Parpala, Heikki Kalevi, asiakaspäällikkö, Kokkola
Parviainen, Jukka Johannes, ylitarkastaja, Tuusula
Patana, Juha Kari Päiviö, maanmittausinsinööri, DI, Veteli
Paukkala, Paula Maija, kehittämispäällikkö, Mikkeli
Pekkala, Timo Tapani, ylitarkastaja, Helsinki
Peltokorpi, Raili Annikki, rehtori, Paavola
Peltonen, Minna Kristiina, apulaisjohtaja, Helsinki
Pensala, Reima Matti Juhani, ylitarkastaja, Helsinki
Pesonen, Erkki Olavi, tietohallintopäällikkö, Liperi
Pietilä, Risto Juhani, elinkeinojohtaja, Raahe
Pilhjerta, Kari Tapio, ylitarkastaja, Helsinki
Pilvi, Jan Christian, aluejohtaja, Espoo
Pispa, Jussi-Pekka, tietohallintojohtaja, Tampere
Pitko, Eeva-Riitta, tarkastaja, Kotka
Pitkäpaasi, Pirkko Helena, asiantuntija, Helsinki
Puiro, Johanna, johtava asiantuntija, Helsinki
Pulkkinen, Kyösti Juhani, vanhempi asentaja, Jyväskylä
Pullinen, Pauli Ensio, ylitarkastaja, Riihimäki
Putkinen, Marjut Tuulia, koulutusjohtaja, Turku
Pylkkänen, Maija-Liisa, asiakirjahallintopäällikkö, Järvenpää
Pöntinen, Tarja Hannele, toimistopäällikkö, Lapua
Q
R Raatikainen, Riitta Hannele, metsän- ja luonnonhoidon asiakasneuvoja, Jyväskylä
Rage, Abdulrahman Abdi, sairaanhoitaja, Vantaa
Rahko, Heikki, kenttäpäällikkö, Kajaani
Raikkola, Annamari, lehtori, Lemi
Rainio, Heikki Sakari, kanttori, Parainen
Raippalinna, Eeva Eliisa, yliaktuaari, Helsinki
Raittila-Parkkinen, Pirjo Liisa, kehittämispäällikkö, Laukaa
Rantanen, Anne Kaarina, johtaja, Vantaa
Rautelin, Marianne Anita, yliaktuaari, Espoo
Reponen, Jyrki Atso Olavi, vastaava päällikkö, Tuusula
Riikola, Ilkka Tapio, rikoskomisario, Oulu
Rissanen, Antti Heikki, tekninen päällikkö, Kuopio
Riutta, Hilkka Helena, puhemiehen sihteeri, Helsinki
Roininen, Irma Anneli, hallituksen puheenjohtaja, Pori
Romakkaniemi, Eija Kristiina, ylitarkastaja, Vantaa
Ronkainen, Pasi Pellervo, vanhempi paperiteknologiapäällikkö, Muurame
Roos, Kaija Eija Esteri, asianvalvoja, Raisio
Runsten, Kaijaleena, toimittaja, Hyvinkää
Ruuhonen, Birgitta Greta Maria, ylitarkastaja, Espoo
Ruuth, Mauri Kullervo, metsätalousyrittäjä, Mikkeli
Rytkölä, Paula Beata, viestintäpäällikkö, Porvoo
Räty, Rauni, lehtori, Kemi
Rönkkö, Hannu Antti Tapani, rikoskomisario, Kajaani
Rönn, Jyrki Juhani, yksikönpäällikkö, Helsinki
S Saarentaus, Timo Jouni Kalervo, kehityspäällikkö, Helsinki
Saarinen, Ari Kalevi, talouspäällikkö, Hyvinkää
Saarinen, Seppo Ilmari, talousjohtaja, Tampere
Saartenoja, Antti Heikki, suunnittelujohtaja, Seinäjoki
Salemaa, Maija Hanneli, tutkija, Helsinki
Salmi, Riitta-Maija, kuvapäällikkö, Raisio
Salo, Risto Markku, projektipäällikkö, Vantaa
Salo, Simo Hannes, vanhempi tutkija, Perttula
Sandell, Tuuli Soterne, balettimestari, Helsinki
Sanelma, Katri Elisa, verotarkastaja, Tampere
Santasaari, Mervi Anneli, maanmittausinsinööri, Rovaniemi
Savolainen, Leena-Maria Tuulikki, ylihoitaja, Lahti
Sepponen, Mikko Juhani, ylitarkastaja, Helsinki
Seppälä, Marja-Leena, lakimies, Helsinki
Sihvo, Juha Antti Kalevi, luotsi, Luumäki
Siikander, Satu Aila Marjukka, hallintopäällikkö, Riihimäki
Siitonen, Eija Anneli, ryhmäpäällikkö, Mikkeli
Sikström, Soile Elina, kehittämisasiantuntija, Helsinki
Sillanpää, Jouko Pekka, johtava asiantuntija, Mikkeli
Siltanen, Leena, apulaistalousjohtaja, Espoo
Siltanen, Taina Anneli, tuotevalmistaja, Lempäälä
Silventoinen, Kauko Oiva Tapio, rakennuspäällikkö, Vantaa
Similä, Piia Irmeli, lehtori, Rovaniemi
Sipinen, Juha Markku Tapani, ostopäällikkö, Kuopio
Sivonen, Sini Maria Elina, ylitarkastaja, Espoo
Skippari, Virpi Johanna, kehityspäällikkö, Porvoo
Soikkeli, Veli-Matti, rikoskomisario, Loimaa
Solasaari, Juha Tapio, laboratorioinsinööri, Mäntsälä
Soronen, Ari Juhani, rikosylikomisario, Ii
Sorsa, Jukka Ilari, johtaja, Tampere
Stara, Håkan, toimitusjohtaja, Pietarsaari
Sund-Knuuttila, Eva-Christin, arkitekt, Vasa
Suomalainen, Airi Tuulikki, rehtori, Yhdysvallat
Suominen, Tapio Juhani, toimittaja, Tampere
Surakka, Riitta-Liisa, kehityspäällikkö, Tuusula
Suutarla, Seija Kyllikki, johtava hankinta-asiantuntija, Tampere
Sydänoja, Timo Johannes, hankintapäällikkö, Raisio
T Tahvanainen, Raija Helena, toimitusjohtaja, Ilomantsi
Taivalmäki, Kari Matti, valmistuspäällikkö, Seinäjoki
Tammilahti, Marika Artontytär, ylitarkastaja, Helsinki
Tamminen, Tuomo Juhani, maatalousyrittäjä, Raahe
Taponen, Jari Mikael, ylikomisario, Helsinki
Tervonen, Pirkko Hannele, lehtori, Rovaniemi
Tiainen, Seppo Juhani, kuntakehityspäällikkö, Joensuu
Timonen, Leena Orvokki, yliaktuaari, Espoo
Tirronen, Jyrki Sakari, kirjastonjohtaja, Helsinki
Toivakka, Satu Riitta Tuulikki, tulliylitarkastaja, Helsinki
Toivanen, Timo Sampo Pellervo, metsän- ja luonnonhoidon asiakasneuvoja, Siilinjärvi
Toivokoski, Ilkka Tapani, johtava asiantuntija, Helsinki
Toivonen, Kirsi Helena, henkilöstöpäällikkö, Espoo
Tolkki, Jaana Maarit, henkilöstöpäällikkö, Joensuu
Tolonen, Tuomo Tapani, tietojärjestelmäasiantuntija, Kajaani
Tolppi, Janette Anu Tuulia, koulutuspäällikkö, Rovaniemi
Tomminen, Leena Irene, tuottaja, Helsinki
Torvinen, Markku Sakari, hankintapäällikkö, Kuopio
Tuominen, Yrjö Olavi, palopäällikkö, Naantali
Tuovinen, Olli Matti, tutkimus- ja kehityspäällikkö, Tampere
Tuuliainen, Ossi Tapio, johtava asiantuntija, Juva
Tyhtilä, Jukka-Pekka, toimittaja, Kokkola
U Urtti, Reijo Antero, kunnanjohtaja, Jyväskylä
Uusimäki, Inari, tuottaja, Helsinki
V Wahala, Jukka Johannes, vuosihuoltopäällikkö, Eurajoki
Vakkilainen, Mika Petri, palvelu- ja tuotantojohtaja, Espoo
Vanhamäki, Seppo Antero, myyntijohtaja, Mustasaari
Vanhanen, Markku Antero, hallintojohtaja, Kauhajoki
Varjonen, Seppo Tapani, korvausjohtaja, Raisio
Varpanen, Lea Anneli, kaavoituspäällikkö, Helsinki
Vatanen, Maija Riitta, yksikönpäällikkö, Espoo
Vauhkonen, Sirkku Marjatta, palvelupäällikkö, Siilinjärvi
Weitz, Maija, pianotaiteilija, Espoo
Ventilä, Markku Antero, laboraattori, Helsinki
Vierimaa, Kari Juhani, materiaaliteknologian päällikkö, Helsinki
Viherä-Aarnio, Marja Anneli, erikoistutkija, Porvoo
Viilo, Leena Marjaana, liikennesuunnittelupäällikkö, Espoo
Wiirilinna, Ulla Irene, yliopettaja, Salo
Viitanen, Erkki Juhani, tekninen johtaja, Mänttä-Vilppula
Viitaniemi, Hannu Heikki, yläkoulun rehtori, Valkeakoski
Viitaniemi, Markus Mikael, valmiuspäällikkö, Joensuu
Vikberg, Harri Johannes, asianvalvoja, Kaarina
Vilppo, Juha-Matti, ylitarkastaja, Tampere
Virtanen, Jouni Pertti Tapio, talouspäällikkö, Kotka
Virtanen, Lasse Tapio, päätoimittaja, Turku
Vuokko, Risto Hannu Olavi, tutkimusneuvonantaja, Lappeenranta
Vuorenlinna, Simo Johannes, pankinjohtaja, Vaasa
Vuosalo, Ellen Viola, filosofian maisteri, Iran
Väihkönen, Olli Antero, metsätalousinsinööri, Oulu
Välimäki, Karri Kauko, johtava lakimies, Helsinki
X
Y
Z
Å
Ä Äikäs, Kari Eero Tapani, osastopäällikkö, Lempäälä
Ärölä, Esa Juhani, johtava asiantuntija, Helsinki
Ö
 Yhteensä: 401
Alkuun
Suomen Leijonan ansioristi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä  Ö
A Abdrahim, Osman, liikkeenharjoittaja, Espoo
Aho, Outi Suvi Asteri, henkilöstöasiantuntija, Hyvinkää
Ahonen, Heli Marita, maatalousyrittäjä, Juva
Ahonen, Merja Helena, osastonhoitaja, Keuruu
Ahtola, Kari Tapio, kehityspäällikkö, Espoo
Airaksinen, Mervi Margit Helena, talousasiantuntija, Kerava
Airaksinen, Veli-Matti Juhani, tuotantopäällikkö, Muurame
Airo, Anna Kaija Marketta, näyttelijä, Kemi
Aittola, Kalevi, insinööri, Espoo
Ala-Ajos, Ilkka Paavo, projektipäällikkö, Asikkala
Ala-Kitula, Mauri Johannes, mittalaiteasiantuntija, Nokia
Ala-Luoma, Arja Elise, maaseutupäällikkö, Seinäjoki
Alkio, Aarne Esa, konttorinjohtaja, Seinäjoki
Alli, Jarkko Antero, pääsuunnittelija, Helsinki
Antola, Jouko Kalervo, kaupunginvaltuuston puheenjohtaja, Uusikaupunki
Anttila, Hannele Kaarina, tietopalvelupäällikkö, Lahti
Anttila, Jari, rehtori, Kärkölä
Anttila, Juha Matti, projektijohtaja, Espoo
Anttila, Kauko Kalervo, aluemyyntipäällikkö, Riihimäki
Asikainen, Riitta Marianne, hallintosihteeri, Espoo
Aura, Ismo Tapio, maa- ja metsätaloustieteiden maisteri, Helsinki
Autio, Eino Armas, korjaussuunnittelija, Tampere
B Birstolin, Anita Inkeri, ylihoitaja, Turku
Björk, Ilkka Ilmari, meijeriteknikko, Laukaa
Björk, Jan-Olof Kristian, ansvarig projektkonstruktör, Vasa
Björkqvist, Dick Oskar, försäljningschef, Helsingfors
Bräysy, Tauno Antero, yrittäjä, Tyrnävä
Böök, Anne Maarit, psykologi, Mikkeli
C
D
E Ek, Magnus Alfred Mikael, toimitusjohtaja, Porvoo
Ekonen, Risto Aarre, terveysvalvonnan johtaja, Sastamala
Elomaa, Vesa Petri Olavi, rikoskomisario, Mikkeli
Enlund, Juha Erik, yrittäjä, Kruunupyy
Eväkoski, Lena Marita, tietopalvelusihteeri, Espoo
F Forsback, Anne Kaarina, vanhempi laskentatoimen asiantuntija, Helsinki
Frondén, Åke Vilhelm, chef för administrativa tjänster, Raseborg
Frostdahl, Steven Andreas, ombudsman, Nykarleby
G Gangnuss, Danila, rikosseuraamusesimies, Helsinki
Green, Anne Elisabeth, chef för vuxensocialarbete, Borgå
H Haapala, Jarmo Juhani, koulutuspäällikkö, Espoo
Hakola, Markku, vanhempi suunnittelija, Pornainen
Hakonen, Seppo Juhani, myyntipäällikkö, Espoo
Halinen, Jari Pekka, kuljetusyrittäjä, Mäntyharju
Halinen, Matti Juhani, asiakaspäällikkö, Kouvola
Halkosaari, Simo Kalevi, tuotantojohtaja, Vantaa
Halme, Hannu Einari, suunnittelun asiantuntija, Helsinki
Halminen, Seppo Matias, yrittäjä, Saarijärvi
Hangasvaara, Eeva-Liisa, konttorinjohtaja, Kittilä
Hannikainen, Helena Anneli, toimittaja, Helsinki
Harklin, Aino Elina, tarjouspäällikkö, Helsinki
Hartola, Pirkko Annikki, vastaava suunnittelija, Helsinki
Haverinen, Pekka Heikki, rikosylikonstaapeli, Parainen
Heikkilä, Kari Antero, asiakkuuspäällikkö, Kouvola
Heikkilä, Tomi Sakari, vanhempi kehityspäällikkö, Espoo
Heino, Sini Hannele, osastonhoitaja, Paimio
Heinonen, Jarmo Juhani, komisario, Helsinki
Heinonen, Lars-Henrik Mikael, ylikonstaapeli, Porvoo
Hellman, Seppo Jouni, liikenneohjaaja, Oulu
Hermonen, Paula Silja Maria, terveydenhoitaja, Luvia
Hiekkaranta, Hannu Juhani, myyntijohtaja, Kaarina
Hietala, Anne Marjut, rikoskomisario, Nurmijärvi
Hietalahti, Ensio Tapani, ratkaisusuunnittelija, Lahti
Hietala-Ruohisto, Auli, yksikönpäällikkö, Helsinki
Hiippavuori, Pirjo Helena, toimistopäällikkö, Naantali
Hirvonen, Paula Elina, talouspäällikkö, Järvenpää
Hirvonen, Ulla Anneli, suunnittelija, Helsinki
Holmala, Esa Kalervo, Jalmari Jyllin Säätiön hallituksen jäsen, Ikaalinen
Holmberg, Jaana Katriina, suunnittelija, Helsinki
Holmgård, Monica, rektor, Pedersöre
Holopainen, Anna-Liisa Mirjami, asiantuntija, Oulu
Holopainen, Eero, koulunjohtaja, Leppävirta
Honkala, Martti Yrjö, sopimusjohtaja, Helsinki
Hotti, Mika Kalervo, erityisasiantuntija, Porvoo
Huhtanen, Anja Inkeri, henkilöstöpäällikkö, Tornio
Huhtanen, Heikki, varatuomari, Tornio
Hurmalainen, Ahti Aarre, toimitusjohtaja, Espoo
Hurmalainen, Susanna, johtava hankinta-asiantuntija, Kuusankoski
Hurskainen, Tenho Olavi, projektipäällikkö, Espoo
Hyytinen, Pentti Antero, tehdaspalvelupäällikkö, Äänekoski
Hyytiä, Antti Olavi, rakennuspäällikkö, Helsinki
Hyytiäinen, Pirjo Hannele, sovellusasiantuntija, Vantaa
Hägglund, Tom Patrik, ställföreträdande kontorschef, Vasa
Häkkinen, Anja Kaarina, ylimeteorologi, Vantaa
Häkkinen, Pekka Tapio, palvelu- ja kehityspäällikkö, Mikkeli
Hämäläinen, Tuomo Antti, maaseudun kehittämisen asiantuntija, Ilomantsi
I Illikainen, Kerttu Johanna, kuntayhtymän johtaja, Ylivieska
Ilomäki, Satu Irmeli, rehtori-sivistystoimenjohtaja, Multia
Iso-Mustajärvi, Pertti Iivari, kehittämispäällikkö, Tampere
Isotalus, Anita Hannele, vanhempi suunnittelija, Oulu
Ivalo, Leena Marjatta, ylitarkastaja, Pirkkala
J Jalonen, Pasi Jyrki Juhani, rehtori, Hollola
Jantunen, Veli Mikko Antero, agrologi, Savonlinna
Jatila, Timo Lauri, kehitysjohtaja, Helsinki
Jernström, Klaus Erik, vanhempi teknologia-asiantuntija, Lappeenranta
Joensuu, Jukka Tapani, agrologi, Alajärvi
Joensuu, Kaija Inkeri, johtava vesitalousasiantuntija, Lempäälä
Julkunen, Pasi Tapani, globaalien teknologiahankkeiden päällikkö, Tampere
Junttila, Raija Anneli, rahoitusjohtaja, Helsinki
Juntunen, Eero Juhani, apulaisrehtori, Kuhmo
Jussila, Elina Irma, rehtori, luokanopettaja, Haapavesi
Jussila, Ilkka Sakari, kalkyylipäällikkö, Raisio
Juuri, Kauko Mauri Erik, markkina-aluejohtaja, Hollola
Jänis, Sami Eero Petteri, tarkastaja, Vantaa
Järnström, Sirpa Irene, pohjoisen sosiaali- ja lähityön aluepäällikkö, Vantaa
Järvelä, Pekka Juha, viestintäjohtaja, Oulu
Järvinen, Tarja Helena, perhetyön palvelujohtaja, Ylöjärvi
K Kaappa, Kalervo Antero, maanviljelijä, Kankaanpää
Kainu, Lasse Johannes, maanviljelijä, Kyyjärvi
Kaituri, Juho Matti, talouspäällikkö, Turku
Kaleva, Jouni Olavi, myyntiesimies, Vantaa
Kalkkinen, Pirjo Katriina, kielenkääntäjä, Helsinki
Kalliomaa, Sami Pentti, rikoskomisario, Mäntsälä
Kangasniemi, Anne Hannele, toimistopäällikkö, Eura
Kangastie, Jari-Pekka, apulaispalopäällikkö, Muhos
Kankaanpää, Veikko Toivo Tapio, tuotepäällikkö, Valkeakoski
Kankare, Juhani Vilhelm, myyntipäällikkö, Parainen
Kanniainen, Heikki Johannes, elinkeinoasiamies, Oulu
Karhu, Sirpa Hannele, hyvinvointivastaava, Oulu
Karjalainen, Esa Tapio, maatilayrittäjä, Puumala
Karjalainen, Maire Sinikka, verotarkastaja, Oulu
Karppinen, Sauli Samuli, luotsi, Oulu
Karvinen, Riitta Marja, yksikön johtaja, Helsinki
Karvonen-Juntura, Taru Tytteli, asiantuntija, Rovaniemi
Katainen, Kari Kullervo, yksikönpäällikkö, Helsinki
Katajisto, Pirjo-Sisko Tuulikki, alusliikenneohjaaja, Helsinki
Kauppila, Ilkka Taneli, asiakasvastuullinen johtaja, Lahti
Keltto, Jukka Matti, myyntijohtaja, Helsinki
Kempe, Eero Heikki Juhani, verotarkastaja, Tampere
Kemppainen, Esa Sakari, maaseutuyrittäjä, Hyrynsalmi
Kerkelä, Erkki Juhani, psykologi, Oulu
Kettunen, Anja Anneli, varhaiskasvatuksen palvelualueen esimies, Kouvola
Kevätsalo, Aki Johannes, pankinjohtaja, Pori
Kiiski, Pertti Aimo, käyttöinsinööri, Espoo
Kiisseli, Matti Salomon, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki
Kirjavainen, Arto Olavi, luottojohtaja, Vantaa
Kirjavainen, Mervi Helena, notaari, Kerava
Kirkkola, Matti Tapio, kategoriapäällikkö, Tampere
Kivikari, Juha Sakari, kehityspäällikkö, Helsinki
Kiviniemi, Tuija Seija Maria, talouspäällikkö, Eura
Knuuti, Jukka Tapio, poroisäntä, poromies, Kemijärvi
Koijärvi, Juhani Reijo Antero, verotarkastaja, Kouvola
Koivula, Matti Juhani, luotsi, Lappeenranta
Koivunen, Pirjo, viestintä- ja markkinointipäällikkö, Helsinki
Kokko, Kurt Jörgen, rikosinsinööri, Hyvinkää
Kolehmainen, Veijo Kalervo, projektipäällikkö, Järvenpää
Koponen, Outi Marja, päällikkö, Helsinki
Koponen, Simo Allan, palomestari, Vantaa
Korhonen, Helena Marja, johtava diakonian viranhaltija, Turku
Korhonen, Leena Liisa Marjatta, toiminnanjohtaja, Siilinjärvi
Korhonen, Rauna Katariina, vanhempi lakimies, Helsinki
Korhonen, Tarja Johanna, ohjelmistosuunnittelija, Helsinki
Korpikallio, Katri, markkinointipäällikkö, Espoo
Korte, Torsti, viljapäällikkö, Raisio
Kortelainen, Ilpo Antero, komisario, Siilinjärvi
Koskela, Jyrki Antero, maahanmuuttokoordinaattori, Pieksämäki
Koskela, Leo Tarmo Matias, hankintapäällikkö, Seinäjoki
Koskelainen, Soili Kaarina, lehtori, Porvoo
Koskenkorva, Ulla Anitta, matkailualan lehtori, Kuusamo
Koski, Rauno Olavi, kehityspäällikkö, Ylöjärvi
Koski, Sauli Antero, maanviljelijä, Teuva
Koskinen, Arto Olavi, pääsuunnittelija, Tampere
Koskinen, Kirsi-Marjut, kategoriavastaava, Rauma
Kotimäki, Marjo Birkitta, psykologi, Palokka
Koutila, Jouni Tapio, luokanopettaja, Isokyrö
Kröger, Juha Tapio, ylitarkastaja, Pieksämäki
Kuivaniemi, Heikki Samuli, talotekniikan rakennuttaja, Vantaa
Kujanpää, Timo Tapani, toimittaja, Turku
Kultanen, Marja-Leena, viestintäsuunnittelija, Porvoo
Kuosmanen, Riitta Liisa, sijoitusjohtaja, Helsinki
Kurki, Vappu Marjatta, erikoissuunnittelija, Helsinki
Kuronen, Riitta Aulikki, tarkastaja, Vantaa
Kymäläinen, Harri Juhani, jälkimarkkinointipäällikkö, Raisio
Kyrövaara, Hannu Juhani, konttorinjohtaja, Pori
Kyttä, Laila Hannele, projektipäällikkö, Vantaa
Kyttälä, Hannu Ilkka Armas, erikoistutkija, Vantaa
L Laakkonen, Pekka Tapani, lehtori, Kajaani
Laaksonen, Rami Antero, alusliikenneohjaaja, Uusikaupunki
Laaksonen, Satu Anja Sylvia, luottopäällikkö, Vaasa
Lahtonen, Ritva, kielenkääntäjä, Järvenpää
Laitinen, Juha-Pekka, rahoitusjohtaja, Helsinki
Laitinen, Merja, koulutussuunnittelija, Ylöjärvi
Laitinen, Pekka August, vanhempi myyntipäällikkö, Jyväskylä
Lamminmäki, Tiina Elisabet, toiminnanohjauspäällikkö, Jyväskylä
Lappalainen, Ellen Birgitta, palvelutuotantopäällikkö, Järvenpää
Lappalainen, Jouni Paavali, isännöitsijä, Helsinki
Lappeteläinen, Satu Elina Maria, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki
Lassila, Olli Eino Tapani, aluevastaava, Kodisjoki
Lautiainen, Jarko Tapani, järjestelmäsuunnittelija, Helsinki
Lavikainen, Risto Juhani, markkinointipäällikkö, Nurmijärvi
Lehtinen, Arvo Johannes, metsätalousinsinööri, Jämsä
Lehtinen, Hannu Eelis, toimitusjohtaja, Rovaniemi
Lehtinen, Jarkko Vesa Einar, komisario, Vihti
Lehtinen, Knut Markus, ledande brandinspektör, Pargas
Lehtineva, Esa Antero, rahoitusjohtaja, Järvenpää
Lehto, Jari Tapio, liikenneohjaaja, Valkkinen
Lehto, Tuija Hannele, kehitysjohtaja, Hämeenlinna
Leino, Hannu Aarre, vanhustyön johtaja, Pukkila
Leivo, Harri Juhani, esteettömyysasiamies, Helsinki
Lemponen, Juha Kustaa, toimitusjohtaja, Lapua
Lepistö, Harri Kalervo, meijeristi, Jyväskylä
Leppinen, Petri Miika, opettaja, Suonenjoki
Leppä-Aho, Pentti Johannes, maanviljelijä, Toholampi
Leukumaa, Eeva Johanna, perusturvajohtaja, Ylitornio
Liesjärvi, Airi Marjatta, erikoisasiantuntija, Kerava
Lifflander, Jaana Anneli, peruskoulun rehtori, Kuusamo
Liikanen, Ilkka Tapani, mittauspäällikkö, Kouvola
Liimatainen, Eija Anneli, sijoitusjohtaja, Savonlinna
Liimatta, Arto Olavi, johtaja, Lepsämä
Liippo, Tiina Mari Jaana, ylihoitaja, Turku
Lind, Irma Hannele, erikoisasiantuntija, Helsinki
Lindkvist, Leena Marja-Riitta, talouspäällikkö, Kokkola
Lindqvist, Karl Olof, kommissarie, Jomala
Lindqvist, Teuvo Edvin, projektipäällikkö, Porvoo
Lindvall, Kai Erik, sivistystoimenjohtaja, Turku
Liuhtonen, Kimmo Rainer, pankinjohtaja, Tampere
Liukku, Sonja Elisabeth, översättare, Hyllykallio
Ljung, Robert Karl Christian, projektipäällikkö, Kokkola
Louhi, Sirpa Helinä, konttorinjohtaja, Helsinki
Lounasvuori, Erkki Antero, johtava suunnittelija, Helsinki
Lund, Bodil Gun Elisabeth, lektor, Borgå
Luoma, Tiina Eliisa, äänisuunnittelija, Helsinki
Luotonen, Jouko Tapani, arkistotoimittaja, Helsinki
Lähdetniemi, Juha, kihlakunnanulosottomies, Raisio
Löfbacka, Aini Helena, rahoitusasiantuntija, Ylivieska
M Mahlamäki, Vesa Seppo Sakari, tuotantopäällikkö, Seinäjoki
Makkonen, Kari, toimialuearkkitehti, Kulloonkylä
Maksimainen, Ilkka Tapani, vesitalousasiantuntija, Siilinjärvi
Manninen, Kirsti, konttorinjohtaja, Helsinki
Marja-aho, Jari Ilari, projektipäällikkö, Jyväskylä
Marjomaa, Tuomo Tapio, projektipäällikkö, Tampere
Marttila, Jari Jaakko Tapio, maanviljelijä, Seinäjoki
Marttila, Markku Veli, vetopalveluesimies, Kouvola
Mattila, Ilkka J., maatalousyrittäjä, Pori
Mattila, Juha Kalevi, alusliikenneohjaaja, Helsinki
Mattsson, Lisbeth Elisa Mirjam, maahanmuuttopäällikkö, Kuopio
Meriläinen, Hilma Marjatta, johtava talousasiantuntija, Sotkamo
Meuronen, Anssi Tauno, tuotantopäällikkö, Lappeenranta
Mielonen, Eino Einari, tarjousmyyntipäällikkö, Vaasa
Mielonen, Seppo Heikki, projektipäällikkö, Kouvola
Miettinen, Maija Liisa, suunnittelija, Kuopio
Mikkola, Eija Liisa, rehtori, Kokkola
Mikkola, Marita Sirpa, kehityspäällikkö, Hyvinkää
Mikkola, Matti Juhani, pankinjohtaja, Riihimäki
Montén, Seppo Olavi, erikoistutkija, Helsinki
Motha, Kshama, tuoteomistaja, Helsinki
Muhonen, Risto Juha, aluepäällikkö, Joensuu
Mustonen, Lahja Kyllikki, maa- ja metsätalousyrittäjä, Nurmes
Mutku, Maija Katariina, tuotepäällikkö, Helsinki
Myllykoski, Sonja Hannele, luokanopettaja, Pori
Myntti, Bodil Gunlis Katarina, biträdande bankdirektör, Vörå
Myöhänen, Raija Jenny, pääsuunnittelija, Kajaani
Mäkelä, Matti Olavi, osastopäällikkö, Masku
Mäkilä, Sari Anna-Maria, erikoissuunnittelija, Ypäjä as.
Mäkinen, Marja Leena Birgit, lehtori, Lempäälä
Mäkinen, Raimo Allan, huoltoteknikko, Porvoo
Mäkinen, Tytti Satu, perhe- ja mielenterveyspalvelujohtaja, Viitasaari
Määttä, Juha Matti Olavi, verotarkastaja, Oulu
Määttänen, Markku Kalevi, elinkeinoasiamies, Paimio
N Nevalainen, Merja Päivikki, asiakaspalvelupäällikkö, Joensuu
Niemitalo, Jukka Harri Ensio, yrittäjä, Vimpeli
Nikki, Antero, toimitusjohtaja, Naantali
Nikupeteri, Reijo Olavi, tietohallintojohtaja, Kemi
Nilsson-Ollandt, Eija Marita, johtaja, Espoo
Nivalainen, Jukka Pekka, kuljetuspäällikkö, Oulu
Nokka, Teija Marjatta, ylitarkastaja, Masku
Nordman, Harry Holger, tuotantopäällikkö, Vantaa
Nummijärvi, Marko Mikael, koneyrittäjä, Kauhajoki
Nurmiainen, Ossi Tapani, tuotepäällikkö, Kouvola
Nurmi-Scheffers, Päivi Helena, tarjousryhmäpäällikkö, Turku
Nyholm, Christine Irmeli, sisäinen tarkastaja, Espoo
O Ojamo, Sanna Susan Elisabet, sijoitusjohtaja, Vantaa
Olin, Timo Sakari, lakimies, Vihti
Olli, Kosti Pekka Sakari, sotilasmestari, Kauhava
Ollikkala, Jouni Pietari, talouspäällikkö, Ylitornio
P Paala, Antti Kalle, maanviljelijä, Ulvila
Paananen, Markku Juhani, maanviljelijä, Keitele
Paattilammi, Hannu Pekka, siltainsinööri, Pirkkala
Pajala, Marjo-Riitta Susanna, maatalousyrittäjä, Kokkola
Pakkanen, Anne Marketta, sovellusasiantuntija, Helsinki
Partanen, Petri Tapio, poliisiyhdysmies, -
Partanen, Tommi Petteri, tutkija, Helsinki
Pasanen, Eero Antero, kuljetusyrittäjä, Kivijärvi
Pasanen, Raija Anneli, rehtori, Lapinlahti
Patovirta, Kai Timo, johtaja, Espoo
Paukku, Hannu Juhani, peruskoulun ja lukion lehtori, Loimaa
Pekkari, Mervi Hellevi, erityissuunnittelija, Helsinki
Pelto-Arvo, Esko Seppo Juhani, maarakennus- ja kuorma-autoyrittäjä, Himanka
Peltola, Hannu Ilmari, tuotekehityspäällikkö, Espoo
Peltola, Raimo Juhani, hallintopäällikkö, Kauhava
Peltonen, Hilkka Aili Anneli, osastosihteeri, Helsinki
Perkola, Jari Untamo, järjestelmäarkkitehti, Rauma
Perälahti, Leila Orvokki, asiakkuuspäällikkö, Espoo
Pethman, Pauli Olavi, maanviljelijä, yksityinen maaseutuneuvoja, Iitti
Pietilä, Susan Kaarin, viestintäpäällikkö, Rauma
Pietilä, Tarja Orvokki, kehityspäällikkö, Naantali
Pihlajamäki, Merja Anneli, apulaiskonttorinjohtaja, Espoo
Pikkarainen, Matti Antero, toimitusjohtaja, Nurmes
Pirttilä, Hans Markku Eljas, rikoskomisario, Järvenpää
Pirttimaa, Anja-Anniina, talous- ja kehitysjohtaja, Turku
Pitkonen, Arto Pekka, asiakasvarainhoitaja, Varkaus
Pitkänen, Pertti Juhani, laatu- ja turvallisuusjohtaja, Helsinki
Pohjola, Virpi Kyllikki, toimitusjohtaja, Pälkäne
Puranen, Matti Ilmari, ympäristöpäällikkö, Mikkeli
Puruskainen, Veikko, työnjohtaja, Helsinki
Puska, Marja Reetta, laatupäällikkö, Espoo
Putkuri, Eija Marjatta, verkkotoimittaja, Helsinki
Puukka, Riitta-Liisa, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Sveitsi
Puustinen, Ritva Elvi Marjatta, palvelupäällikkö, Kemi
Pyylampi, Markku Matias, maatalousyrittäjä, Alavus
Pätsi, Tarmo Eerik, yhdyskuntatekniikan insinööri, Posio
Pölönen, Anne Tellervo, kunnansihteeri, Nurmijärvi
Pösö, Jukka Tapani, tutkimusagronomi, Tuusula
Q
R Rahja, Jukka Matti, maatalousyrittäjä, Kalajoki
Raivio, Marianna, koulutusasiantuntija, Jyväskylä
Rajaveräjä, Jarmo Tapani, tiiminvetäjä, Hämeenlinna
Ranta, Markku Paavo Olavi, toimitusjohtaja, Uusikaarlepyy
Ranta-aho, Jyrki Sakari, tarkastaja, Helsinki
Rantanen, Heikki Olavi, asiantuntija, Lehmo
Ratava, Lauri Seppo, sotilasmestari, Vaala
Rauhala, Vesa Kalevi, palvelupäällikkö, Tampere
Rautalin, Heikki, lakimies, Masku
Renko, Jussi Veikko, hankintapäällikkö, Jyväskylä
Repo, Jaakko Armas Kalevi, toimitusjohtaja, Rautjärvi
Repo, Risto Antero, kehityspäällikkö, Ylöjärvi
Riihimäki, Marjo Anneli, kampaamo-maskin teosvastaava, Vantaa
Ripatti, Maija Helena, terveystarkastaja, Lappeenranta
Roiko, Hannu, kuljetusyrittäjä, Kokkola
Rontti, Jorma Aulis, verosihteeri, Kuusamo
Rosas, Saila Irene, pankinjohtaja, Lapinjärvi
Rosenström, Maria Kathrina, toimittaja, Helsinki
Rossander, Meri-Anna Minerva, museonjohtaja, Nurmes
Rossi, Päivi Johanna, henkilöstöjohtaja, Vaasa
Routamaa, Hannu Tapio, pankinjohtaja, Pirkkala
Ruokamo, Markku Henrik, toimitusjohtaja, Posio
Ruokonen, Matti Tapani, maanmittausinsinööri AMK, Oulu
Ruuska, Jukka Tapani, hankintapäällikkö, Jyväskylä
Ryhänen, Matti Olavi, insinööri, Rovaniemi
Räbinä, Marjut Hannele, toimistopäällikkö, Kerava
Räty, Ossi Juhani, palvelutuotantopäällikkö, Helsinki
S Saarelainen, Merja Anita, ylitarkastaja, Kerava
Saarelainen, Seppo Kalevi, toimitusjohtaja, Lieksa
Saarenpää, Outi Susanna, tiimiesimies, Espoo
Saari, Heikki Pekka Sakari, yrittäjä, Ylistaro
Saari, Janne Henrikki, rikoskomisario, -
Saarinen, Timo Tapani, palomestari, Rusko
Salminen, Jukka Pekka, palomestari, Turku
Salminen, Kai Kalle Olavi, kuljetusyrittäjä, Somero
Salminen, Pertti Juhani, perheneuvoja, Tampere
Salo, Antti Johannes, myymäläpäällikkö, Tampere
Saloranta, Leena Anne, asiantuntija, Espoo
Sandell, Kimmo Adolf, balettimestari, Helsinki
Santahuhta, Hannu, kehityspäällikkö, Orivesi
Saranpää-Virtanen, Merja Helena, osastopäällikkö, Rusko
Saresvuo, Timo, vanhempi myyntipäällikkö, Helsinki
Savola, Merja Hannele, johtava tutkija, Parola
Savolainen, Riitta Kaarina, tutkija, Jyväskylä
Seppä, Sirpa Helena, yrittäjä, Lempäälä
Seppälä, Maija Riitta, tietopalvelusihteeri, Helsinki
Seppälä, Tommi Petteri, johtava vesitalousasiantuntija, Kokkola
Seppänen, Pentti Vilhelmi, peruskoulun luokanopettaja, Suomussalmi
Sievänen, Juha-Petri, HR-yhteyspäällikkö, Helsinki
Sihvonen, Arto Juhani, sivistysjohtaja, Nurmes
Sihvonen, Pekka Juhani, kehittämispäällikkö, Helsinki
Soininen, Mali Marja-Liisa, alueyksikön johtaja, Mikkeli
Soisalo, Riitta Helena, notaari, Loppi
Solla, Marja Kaarina, erikoissuunnittelija, Hämeenlinna
Somerpuro, Marjo Anneli, kielenkääntäjä, Vantaa
Stenfors, Paula Satu Marjatta, suunnittelija, Mäntsälä
Stenvall, Jani Kristian, verkkopalveluasiantuntija, Helsinki
Storsved, Johan Bertel, överinspektör, Mariehamn
Ström, Fredrik Anders Erik, växtinspektionschef, Korsholm
Sunde, Henrik Johan, vanhempi teknologia-asiantuntija, Lappeenranta
Suni, Satu Seija, johtaja, Helsinki
Suominen, Arto Kalevi, tuotepäällikkö, Turku
Suominen, Petri Tapani, operaatiopäällikkö, Espoo
Suonoja, Irma Sisko Elina, ylihoitaja, Kotka
Suopajärvi, Anne-Mari, maahanmuuttopäällikkö, Rovaniemi
Susiluoto, Ilkka Pekka, erikoistutkija, Helsinki
Suuronen, Erkki Kalevi, rakennuttajapäällikkö, Lappeenranta
Suuronen, Seija Anneli, tarkastaja, Jyväskylä
Svenn, Anne Marja, johtaja, Helsinki
T Taatila, Heli Päivikki, henkilöstöpäällikkö, Paimio
Taivalkoski, Ritva Kaarina, hoitotyönjohtaja, Taivalkoski
Takala, Hannu Tapani, logistiikkasuunnittelija, Espoo
Takkula, Anne-Maria Hannele, projektipäällikkö, Oulu
Takkunen, Jarmo Juhani, osastonjohtaja, Espoo
Tanskanen, Jussi Tapio, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki
Tegel, Satu, suunnitteluasiantuntija, Helsinki
Teittinen, Leena Maria, myymäläpäällikkö, Mikkeli
Tepponen, Juha Keijo Iiro, päällikkö, Tuusula
Tienhaara, Kari Allan, asiantuntija, Mustasaari
Tikka, Juha Olavi, huoltomestari, Raisio
Toivanen, Jussi Tapio, johtava viestintäasiantuntija, Helsinki
Toivonen, Kaj Ilkka Tapani, tarkastaja, Raisio
Tokkola, Raija Helena, toimistopalvelupäällikkö, Lappeenranta
Tolmunen, Pentti Tapio Viljami, tiedottaja, Vantaa
Tolvanen, Soili Aila Tuulikki, notaari, Helsinki
Tukia, Timo Olavi, maatalousyrittäjä, Vilppula
Tuominen, Pirjo Irene, pelastustarkastaja, Turku
Tupeli, Ralf Johannes, ostojohtaja, Seinäjoki
Turkulainen, Hannu Vilho, lehtori, Imatra
Turppo, Anne, palvelupäällikkö, Lappeenranta
Tuulipuro, Kirsti Helena, laatu- ja ympäristöpäällikkö, Kitee
Tylli, Leila Hannele, palvelujohtaja, Miehikkälä
Tättilä, Raija Helena, notaari, Turku
Törnqvist, Solja Kaarina, opettaja, Lieksa
U Uimaniemi, Ahto Aatos Rikhard, asiantuntija, Ylivieska
Ulenius, Raila Anneli, hoivatyön esimies, Kouvola
Uski, Markku Kalevi, tekninen johtaja, Virolahti
Uski, Timo Tapio, tietohallintopäällikkö, Kerava
Ustinov, Arto Juhani, luonnonsuojeluasiantuntija, Mikkeli
Utti, Veijo Kalervo, kehityspäällikkö, Helsinki
Uusisalmi, Juho Pekka, ylitarkastaja, Vantaa
Uusitalo, Anne Kristiina, kestävän kehityksen päällikkö, Lappers
Uusitalo, Hannu Tapani, toimitusjohtaja, Tornio
V Vaara, Mariitta Elisabet, tutkija, Lieto
Vaarala, Meeri Salme Tuulikki, alueellisten palveluiden johtaja, Rovaniemi
Valikainen, Esko Juhani, koulunjohtaja, Kalajoki
Valin, Eerik Mikael, projektipäällikkö, Kirkkonummi
Valkama, Tapio Tapani, kuljetuspäällikkö, Klaukkala
Valkonen, Asta Johanna, luokanopettaja, Pello
Varis, Ahti Aulis, verotarkastaja, Joensuu
Wasén, Kai Johan, laboratoriopäällikkö, Pori
Vesala, Risto Ilmari, rakennuttamispäällikkö, Helsinki
Widenius, Marja Anneli, johtaja, Salo
Viipuri, Timo Seppo Kalevi, komisario, Lahti
Viitanen, Elina Maija, ylitarkastaja, Tampere
Viitanen, Jukka Aulis Antero, operaatiopäällikkö, Parkano
Vilenius, Sinikka Marjatta, veroasiantuntija, Loppi
Vilkko, Anitta Hannele, tarkastuspäällikkö, Lappeenranta
Virtanen, Vesa Juhani, Site-operaatioiden päällikkö, Vaasa
Viskarinen-Soutamo, Pia Marit, työmarkkinapäällikkö, Vantaa
Voutilainen, Taina Helena, verotarkastaja, Kuopio
Vuopio, Veijo Arvid, toimitusjohtaja, Pyhäjärvi
Vuorenmaa, Mikko Paavo Petteri, turvallisuuspäällikkö, Kerava
Vuorinen, Anneli Elviira, farmaseutti, Naantali
Välimaa, Matti Juhani, konsernin radio-ohjausvastaava, Kotka
Väänänen, Jaakko Olavi, maaseutuyrittäjä, Mikkeli
Väänänen, Jorma Tapio, rahoitusjohtaja, Vantaa
X  
Y  Ylönen, Arvo Antero, toimialapäällikkö, Helsinki
Z  Zukale, Ari Harald, valaistusmestari, Lohja
Å  Åkerberg, Iris Margareta, statistiker, Jomala
Ä  
Ö  
Yhteensä: 441
Alkuun
Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein 

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö

A Aalto, Hannu Antero, rakennusvalvoja, Naantali
Aaltonen, Eliisa Johanna Kristiina, toimistonhoitaja, Hämeenlinna
Aaltonen, Harri Juhani, ylikonstaapeli, Uusikaupunki
Aaltonen, Matti Aulis, myyntipäällikkö, Tampere
Aarnio, Pia, tiimipäällikkö, Helsinki
Aarrekorpi, Miia Orvokki, rikosylikonstaapeli, Järvenpää
Ahlfors, Taina Kirsi, HR-koordinoija, Helsinki
Ahlskog, Per-Ove, marknadsföringsspecialist, Vasa
Aho, Auli Kaarina, konttorinjohtaja, Oulu
Ahokas, Kirsi-Marja Hannele, osastonhoitaja, Helsinki
Ahola, Tuija Elise, kehittämissuunnittelija, Seinäjoki
Ahola, Tuuli Johanna, laskentapäällikkö, Helsinki
Aholainen, Sirpa, pääkirjanpitäjä, Leppävirta
Ahtinen, Tuula Mirjami, asiantuntija, Helsinki
Aihonen, Raija-Liisa, sosiaalityöntekijä, Lieto
Aikio, Laila Maria-Liisa, toimistosihteeri, Inari
Ainasoja, Hannu Antero, myymälävastaava, Nivala
Ala-Hukkala, Jari Johannes, asiakaspäällikkö, Seinäjoki
Alaluusua, Tarmo Jaakko, ylikonstaapeli, Kemijärvi
Ala-Marttila, Pirkko Hannele, julkaisusihteeri, Helsinki
Alanen, Anna Riitta, osastosihteeri, Vantaa
Alanen, Raimo Antero, työnjohtaja, Hyvinkää
Alatalo, Eino Antti Oskari, työnjohtaja, Kuopio
Almgren, Tiina Maija, talous- ja henkilöstösihteeri, Kotka
Alppinen, Pirkko Helena, ratkaisuasiantuntija, Helsinki
Andelin, Markku Ensio, tuotehallinnan asiantuntija, Lahti
Andersson, Anders Florentin, yrkesfiskare, turismföretagare, Dragsfjärd
Angerma, Pia Helene, rouva, Helsinki
Antila, Veli-Matti Kalevi, kartoittaja, Ylöjärvi
Anttila, Jyrki Uolevi, yrittäjä, Koski Tl
Anttila, Kalle Arvo Antero, korjuuesimies, Parkano
Aro, Kaija Tuulikki, emäntä, Kauhava
Aro, Pirkko-Liisa, osastonhoitaja, Seinäjoki
Aspelin, Ralf Henrik, projektchef, Esbo
Aunio, Liisa Kristiina, erityisohjaaja, Jokela
B Baldauf, Henri Olavi, rikosylikonstaapeli, Kerava
Becker, Siv Eivor Marianne, ekonomichef, Närpes
Bengtfolks, Patrik Elis, specialklasslärare, Raseborg
Berger, Marja Riitta, asiakkuusjohtaja, Vantaa
Bergqvist, Håkan Ingmar, områdesförsäljningchef, Vasa
Björkbom, Anne, röntgenskötare, Mariehamn
Björkskog, Curt Bernhard Viktor, försäljare, Larsmo
Borodulin, Veli Matti, ylikonstaapeli, Kotka
Borup, Kirsten Maria Elisabet, lantbrukare, Lappträsk
Bottas, Raimo Johannes, vanhempi rikoskonstaapeli, Loviisa
Brunila, Sari Katariina, johdon assistentti, Espoo
Bärnas, Helena Anne-Marie, bespisningschef, Närpes
C Castrén, Marjaana Kristina, purseri, Espoo
Cederbom, Kirsti, tuotannonpalvelupäällikkö, Vantaa
Clemes, John Fredrik, överkonstapel, Mariehamn
Covarrubias, Mirja Kaarina, tiedotussihteeri, Yhdysvallat
D
E Edgren, Klas Peter, järjestelmäasiantuntija, Espoo
Eerikäinen, Anneli Marjatta, avopalveluohjaaja, Kokkola
Ehnström, Carita Marianne, palvelupäällikkö, Vaasa
Eklund, Kenneth Olav, designingenjör, Sibbo
Eld, Kaj Christian, palveluesimies, Helsinki
Englund, Gunnel, skogsserviceförman, Storpellinge
Enroos, Sari Johanna, terveydenhoitaja, Jämsä
Erkkilä, Irene, peruskoulun luokanopettaja, Savukoski
Erkkilä, Minna Birgitta, myyntipäällikkö, Kerava
Erkkilä, Pirjo Maarit, kehityspäällikkö, Kerava
Ernvall-Virkkunen, Kristiina, purseri, Helsinki
Eronen, Kaisu Johanna, valmentaja, pedagogiset taidot, Hyvinkää
Ervelius-Pyy, Raija Tuulikki, osastonhoitaja, Luvia
Eskelinen, Liisa Kirsti, henkilöstöasiantuntija, Helsinki
Eskola, Martti Tapani, CNC-koneistaja, Siikajoki
Eskola, Ritva Marja Anneli, järjestelmäasiantuntija, Jokela
Eskolin, Marjo-Riitta, HR-spesialisti, Helsinki
F Fabritius, Helka Johanna, diakoni, Myrskylä
Fagerström, Tove Freja Ulrika, projektledare, Esbo
Fali, Mikko Tapani, liikenteenharjoittaja, Oulu
Fasta, Leena Marjatta, johdon assistentti, Helsinki
Finér, Päivi Annikki, luottopäällikkö, Kellokoski
Finne, Maj-Britt, maanhankinnan asiantuntija, Vaasa
Flink, Maria Kreetta Annikka, hankintasihteeri, Helsinki
Friman, Anne-Maj, vastaava fysioterapeutti, Raisio
G Grankulla, Sven Ingvald, företagare, Larsmo
Granqvist, Maija Pirkko Anneli, asiantuntija, Kajaani
Gromoff, Kari Markku Juhani, maanviljelijä, Kannus
Gräsbeck, Pirjo Maritta, terveydenhoitaja, Parainen
Grönroos, Hannu Aulis Elmeri, projektijohtaja, Piikkiö
Grönroos, Jussi, suunnittelupäällikkö, Kouvola
Grönroos, Kristiina Anne Hannele, suunnittelija, Helsinki
Grönroos, Merja Sisko, palvelupäällikkö, Helsinki
Grönstrand, Raili Marjaana, palkanlaskennan yhdyshenkilö, Muhos
Gustafsson, Lasse Juhani, asiakkuuspäällikkö, Lappeenranta
Gustafsson, Magnus Rafael, överkonstapel, Jomala
H Haanpää, Lea Hannele, tarkastaja, Janakkala
Haapala, Seppo, logistiikkapäällikkö, Lempäälä
Haapasalmi, Jukka Petteri, myyntipäällikkö, Seinäjoki
Haapavaara, Jari Johannes, työmaapäällikkö, Salo
Haavisto, Marja-Leena, virastomestari, Turku
Haavisto, Marjatta Irmeli, apulaisosastonhoitaja, Lohja
Hagback, Inger Susanna, tillståndssekreterare, Kristinestad
Haglund, Sirpa Hannele, kirjastosihteeri, Helsinki
Hagman, Ulla Marketta, apulaistarkastaja, Mänttä-Vilppula
Haikonen, Eeva-Kaisa, museonjohtaja, Mouhijärvi
Hakala, Heikki Veli, vastaava rakennustarkastaja, Kauhava
Hakala, Jukka Tapani, kunnossapitomestari, Huittinen
Hakala, Reijo Antero, projektipäällikkö, Tampere
Hakatie, Teuvo Tapio, kunnanvaltuutettu, Lahti
Hakkarainen, Päivi Kristina, asiantuntija, Helsinki
Hakola, Arja Hannele, sosiaalityöntekijä, Alavus
Hakulinen, Pia-Liisa Inkeri, hallinnon suunnittelija, Joensuu
Halme, Jouni Heikki Juhani, maankäyttöasiantuntija, Mikkeli
Halminen, Toni Juhani, ylikonstaapeli, Pori
Halonen, Jouni Aatos, yrittäjä, Savukoski
Halttu, Jorma Juhani, materiaalipäällikkö, Kemi
Hamari, Heli Hilkka Hellevi, pääluottamusmies, Kouvola
Hanhela, Elina Kaarina, hallintosihteeri, Nurmijärvi
Hankonen, Paavo Kalervo, tekninen johtaja, Sievi
Hanni, Pertti Johannes, lehtori, Kalajoki
Hannuksela, Jukka Sakari, tuotekehityspäällikkö, Isokyrö
Hannula, Timo Kustaa, musiikinopettaja, Haapavesi
Hanski, Irma Tuulikki, konttorinjohtaja, Savonlinna
Hantula, Outi Hannele, maatalousyrittäjä, Seinäjoki
Harju, Irja Annikki, erityisopettaja, Savukoski
Harju, Sari Anneli, maidon- ja kasvintuotannon asiantuntija, Perho
Harjula, Irma Kristiina, palveluohjaaja, Teuva
Hartikainen, Harri Heikki, asiantuntija, Espoo
Hartikainen, Raija Marketta, kihlakunnanulosottomies, Valkeakoski
Haukioja, Olli-Pekka Nikolai, tulliylitarkastaja, Tampere
Haukipuro, Airi Anneli, lastentarhanopettaja, Kajaani
Hautala, Riitta Anneli, johdon assistentti, Järvenpää
Heikkilä, Päivi Helena, hyvinvointikoordinaattori, Loviisa
Heikkilä, Veikko Juhani, sähköasentaja, Loimaa
Heikkinen, Hannu Kalevi, asiakaspalvelun päällikkö, Tuusula
Heikkonen, Raija Hannele, puheterapeutti, Lappeenranta
Heino, Aki Mikael, rikosylikonstaapeli, Turku
Heino, Pia Helena, emäntä, Espoo
Heinonen, Jari Tapani, projektipäällikkö, Laihia
Heinonen, Merja Hannele, maksatustarkastaja, Muhos
Heinonen, Tuija Kaarina, lupaesimies, Masku
Heiskanen, Ella Kaarina, marketpäällikkö, Lohja
Heiskanen, Pia, palvelupäällikkö, Kerava
Helismaa, Ulla-Maija, käräjäsihteeri, Nastola
Helmi, Raija Kaarina, erikoissairaanhoitaja, Rääkkylä
Helminen, Hannu Antero, ylikonstaapeli, Mänttä-Vilppula
Helminen, Jan Juhani, työnjohtaja, Salo
Herlin, Gun-Britt, hjärtskötare, sjukskötare, Vasa
Herrmans, Catarina, dagvårdschef, Jakobstad
Hevonkoski, Ann-Christina, ryhmäpäällikkö, Seinäjoki
Hiekkamäki, Irja Anna-Liisa, laboratoriomestari, Siilinjärvi
Hietanen, Jukka Aarno Ensio, työnjohtaja, tuotannonohjaaja, Valkeakoski
Hiitola, Heidi, palvelupäällikkö, Helsinki
Hiljanen, Anna Sinikka, vastaava sosiaalityöntekijä, Helsinki
Hiltula, Marko Pasi, ylikonstaapeli, Rovaniemi
Hiltunen, Leena Marjatta, työsuojeluvaltuutettu, pääluottamusmies, Vihti
Hiltunen, Sami-Pekka, kokous- ja koulutuskeskuksen päällikkö, Otalampi
Hiort af Ornäs, Pirkko, opintosihteeri, Helsinki
Hirvelä, Antti Juhani, koulutoimenjohtaja, Loimaa
Hirvisuo, Kalle Juhani, kihlakunnanulosottomies, Turku
Hirvonen, Ann-Christine, rikosseuraamusesimies, Vantaa
Hirvonen, Janne Sakari, harjoitusmestari, Helsinki
Hirvonen, Matti Henri, ylikonstaapeli, Imatra
Hirvonen, Timo Antero, tuotantopäällikkö, Jokela
Honkanen, Leo Tapio, kehitysinsinööri, Jyväskylä
Honkanen, Reino Tapani, ohjaaja, Lahti
Honkavaara, Tuija Maarit, sairaanhoitaja, Espoo
Hopponen, Paula Anneli, pääluottamusmies, Joensuu
Howe, Saara Helena, luokanopettaja, Haapajärvi
Huhtala, Katariina Tarja, myyntiesimies, Turku
Huhtinen, Juha Pekka, turvallisuusneuvonantaja, Helsinki
Huikari, Marja Elina, tilapalveluinsinööri, Siikalatva
Huikuri, Pekka, sosiaalialan yrittäjä, Liperi
Hurskainen, Ari-Veli, kuljetusyrittäjä, Kitee
Husu, Marja-Riitta, vastaava sairaanhoitaja, Lappeenranta
Huttunen, Maija Helena, sairaanhoitaja, Savonlinna
Huumonen, Tapio Antero, lehtori, Raahe
Huuskonen, Markku Juhani, metsän- ja luonnonhoidon asiakasneuvoja, Kuopio
Hyden, Pia Inger Lenita, premium banker, Lovisa
Hynninen, Perttu Kalervo, ylikonstaapeli, Kotka
Hyppönen, Sirpa Sinikka, kirjastonhoitaja, Kaarina
Hyrkäs, Sirkka Liisa, terveydenhoitaja, Kuusamo
Hyssy, Varpu Kaarina, aluemyyntipäällikkö, Isokyrö
Hyttinen, Esko Antero, metsäasiantuntija, Oulu
Hyttinen, Pertti Esko Olavi, koneryhmäesimies, Janakkala
Hyttinen, Tuula Marketta, paikkatietoasiantuntija, Siilinjärvi
Hyvönen, Jari Jussi, pääluottamusmies, Keuruu
Hyyryläinen, Päivi Hannele, hallintosihteeri, Sonkajärvi
Hyytiäinen, Jörgen Michael, överkonstapel, Raseborg
Hyytiäinen, Lea Irmeli, myyntiesimies, Kaarina
Häkkinen, Jukka Einari, yrittäjä, Laukaa
Hämylä, Hannu Sakari, yrittäjä, Juupajoki
Hämäläinen, Aili Anna-Liisa, johdon assistentti, Helsinki
Hämäläinen, Jari Ensio, tuotannon työnjohtaja, Kerimäki
Hämäläinen, Petri Ilmari, toimitusjohtaja, Pori
Hänninen, Risto Pekka, kehityspäällikkö, Muurame
Härkönen, Ellen Birgitta, toimistonhoitaja, Kemijärvi
Härkönen, Tuula Maria Annikki, lehtori, Kyyjärvi
Härmälä, Bengt Anders, projektipäällikkö, Helsinki
Hätönen, Niko Sampsa Petteri, erikoissuunnittelija, Järvenpää
Häyrinen, Anne Christina, rahoituskoordinaattori, Vantaa
Häyrynen, Heikki Eemeli, kaupunginvaltuutettu, Nivala
Häyrynen, Jussi Tapani, työnjohtaja, Valkeakoski
Höyhtyä, Jaakko Antero, maanviljelijä, Ii
Höysti, Sannamari Katriina, käräjäsihteeri, Kouvola
I Ihatsu, Marja Anneli, konseptipäällikkö, Hollola
Iiskola, Ilkka Antero, ICT-kehityspäällikkö, Vantaa
Iivari, Teijo Heikki, luokanopettaja, Isokyrö
Ikonen, Eero Jukka Tapio, lehtori, Iisalmi
Ilola, Timo, alue-edustaja, Paimio
Iltola, Pauli Hannes, postityöntekijä, Jyväskylä
Ilves, Eija Elisa, myyntipäällikkö, Lappeenranta
Ilves, Pirjo Sinikka, viestinnän asiantuntija, Helsinki
Innanen, Esa, metsäneuvoja, Savonlinna
Intke, Harri Väinö Olavi, palveluesimies, Riihimäki
Isoaho, Raija Helena, terveydenhoitaja, Alavus
Isokangas, Harri Tapio, turvalaitesuunnittelija, Hausjärvi
Isoniemi, Jani Juhani, ylikonstaapeli, Oulu
Iso-Oja, Esko Tapio, toimitusjohtaja, Ikaalinen
Itkonen, Jani Mikael, rikosylikonstaapeli, Lahti
J Jaakkola, Inga Marja Birgitta, rikosylikonstaapeli, Turku
Jaakkola, Jouko Kalevi, luottamushenkilö, Nokia
Jaakkola, Risto Sakari, tuotantopäällikkö, Lempäälä
Jaakola, Sari Johanna, terveydenhoitaja, Helsinki
Jalamaa, Juha Pekka, työmaapäällikkö, Ylöjärvi
Jatkola, Ilkka Jaakko Johannes, koneistaja, Mänttä-Vilppula
Jauhiainen, Kai Mikael, vanhempi testauspäällikkö, Vihti
Jauho, Mervi Hannele, toiminnanjohtaja, Hollola
Jeskanen, Juha Pekka, tuotantopäällikkö, Vantaa
Joensuu, Pertti Juhani, myyntipäällikkö, Kajaani
Johansson, Eija Marjatta, kehittämisasiantuntija, Vihti
Johansson, Janneke, KokoNaisen asiantuntija, Helsinki
Johansson, Kai-Ove Torolf, suunnittelupäällikkö, Sipoo
Jokela, Antti Aatami, rajavartija, Kuhmo
Jokela, Juha Sakari, ratapihatyönohjaaja, Hamina
Jokela, Outi Eliisa, 4H-toiminnanjohtaja, Sastamala
Jokinen, Eija Anneli, suunnittelija, Helsinki
Jokinen, Jaana-Kristiina, palvelukonsultti, Vantaa
Jokinen, Kirsi Maija, HR-asiantuntija, Espoo
Jokinen, Leena Hannele, kihlakunnanulosottomies, Kankaanpää
Jokinen, Oili Annikki, lehtori, Urjala
Jokinen, Riitta Kaarina, hotellinjohtaja, Imatra
Jokinen, Timo Jukka Sakari, palomiesoperaattori, Raisio
Jokinen-Anttila, Leena Maria, sairaanhoitaja, Ulvila
Jumisko, Timo Antero, poromies, Salla
Junno, Jouko Olavi, viestintäratkaisusuunnittelija, Tornio
Junttila, Kai Sakari, kuljetusyrittäjä, Mynämäki
Juntunen, Eija Hannele, luokanopettaja, Kuhmo
Juntunen, Jaana Susanna, maatilayritysasiantuntija, Suomussalmi
Jussila, Harri Oskari, työnjohtaja, Tampere
Jussila, Liisa Helena, johdon sihteeri, Seinäjoki
Juujärvi, Onni Ensio, koulutustarkastaja, Kemijärvi
Juusti, Riitta Sinikka, osastosihteeri, Helsinki
Juutinen, Virpi Maarit, kansliasihteeri, Vantaa
Juvonen, Terttu Elina, palvelupäällikkö, Ruovesi
Juvonen, Tiina Sari Hannele, erityisohjaaja, Tohmajärvi
Jylli, Seppo Kalevi, ryhmäpäällikkö, Helsinki
Jänisvaara, Anne Kaarina, henkilöstövastaava, Hämeenlinna
Jänkälä, Aarne, luottamushenkilö, Rovaniemi
Järvikivi, Niina Hannele, laboratorion esimies, Oulu
Järvinen, Jussi Olavi, kehitysinsinööri, Pori
Järvinen, Mauri Olavi, veroasiantuntija, Hämeenlinna
Järvinen, Tapio Antero, kaupunginvaltuutettu, Ähtäri
Järvinen, Tuija Susanna, asiantuntija, Vantaa
Jääskeläinen, Mauri Artturi, ensihoitomestari, Lieto
K Kaatrasalo, Pentti Juhani, putkiasentaja, Lapinlahti
Kahelin, Anja Marjatta, osastonhoitaja, Lapinlahti
Kaikkonen, Pertti Kalervo, marketpäällikkö, Kittilä
Kaipia, Antti Olavi, rikosylikonstaapeli, Lappeenranta
Kaisto, Lauri Ilmari, suunnitteluinsinööri, Muurame
Kaituri, Harri Tapani, kanttori, Polvijärvi
Kalaoja, Pirkko Helena, maitotila-asiantuntija, Nivala
Kalermo, Risto Antero, liikunnanohjaaja, Heinola
Kallio, Anne Marjaana, rikosylikonstaapeli, Taipalsaari
Kallio, Hanna Marjatta, henkilöstöasiantuntija, Mäntsälä
Kallio, Sauli Henrikki, maanviljelijä, Siikajoki
Kallio, Selja Helena, hallintopäällikkö, Sastamala
Kallio, Teija Margit, 4H-toiminnanjohtaja, Reisjärvi
Kallioinen, Pirjo Eija Elina, toimistonhoitaja, Pori
Kalliokoski, Heimo Ilmari, pankinjohtaja, Kuortane
Kalliomaa, Turo Hannu Matti, paloesimies, Alajärvi
Kalliomäki, Erkki, puuseppä, Kauhajoki
Kalliomäki, Marina Elisabeth, palkanlaskentaesimies, Kirkkonummi
Kallioniemi, Seija Tuulikki, palveluesimies, Hollola
Kamsani, Nina Elisabet, päällikkö, Espoo
Kangas, Airi Margaretta, osastosihteeri, Juva
Kangas, Marja-Leena, emäntä, Isojoki
Kangas, Mikael Jan-Henrik, lektor, Pedersöre
Kangas, Terttu Anneli, pääluottamusmies, Kemi
Kangaspuoskari, Sirkka Elina, sairaanhoitaja, Utajärvi
Kankaanpää, Jaana Kristiina, lehtikuvaaja, Espoo
Kankaanpää, Tuija-Liisa, päivähoidon aluejohtaja, Jyväskylä
Kanniala, Riku Einari, kehitysinsinööri, Siikajoki
Kantola, Tuomo Olavi, meijeriteknikko, Sonkajärvi
Kari, Markku Tapio, vuorotyönjohtaja, Vantaa
Karjalainen, Jari Tapani, suunnittelija, Nousiainen
Karjalainen, Marju Kaarina, ratkaisuasiantuntija, Vuolijoki
Karjalainen, Paula Helena, johdon sihteeri, Nurmes
Karjalainen, Riitta Maarit Hannele, sihteeri, Kuusamo
Karlsson, Mikael, fullmäktigeledamot, Lovisa
Karlstedt, Marita Anneli, laskenta-asiantuntija, Turku
Karlström, Leif Håkan, hälsoinspektör, biträdande arbetarskyddschef, Jakobstad
Karvo, Seija Inkeri, luottamushenkilö, Rovaniemi
Kasen, Pauli Kalevi, erikoisasiantuntija, Petäjävesi
Kassi, Irma Anneli, osastonhoitaja, Vantaa
Kaunonen, Timo Kalevi, ammatillisten aineiden lehtori, Kouvola
Kauppi, Marja-Leena, fysioterapeutti, Mikkeli
Kautonen, Jari Olavi, aluejohtaja, Kulennoinen
Kaverinen, Taina Anneli, palkanlaskentapäällikkö, Espoo
Kekki, Raija Anneli, laborantti, asiantuntija, Porvoo
Kekki, Taina Arja Kaarina, luokanopettaja, Rantasalmi
Kekäläinen, Jaana Anneli, lupaesimies, Simo
Kellomäki, Perttu Aleksi, palveluesimies, Kokkola
Kemppainen, Seppo Juhani, rikosylikonstaapeli, Sotkamo
Kemppainen, Voitto Esko, maatilayritysasiantuntija, Kuhmo
Keränen, Eero Kalevi, terveystarkastaja, Lohja
Keränen, Mirja Liisa, asiakkuusjohtaja, Oulu
Keränen, Tauno Matias, palveluesimies, Riihimäki
Keränen, Timo Esa Tapani, tutkimusmestari, Ruukki
Keskitalo, Mika Kalervo, ylikonstaapeli, Tuusula
Ketola, Tuija Kyllikki, sairaanhoitaja, Harjavalta
Kettunen, Kari Juhani, postityöntekijä, Kuopio
Kettunen, Timo Olavi, veturinkuljettaja, Savonlinna
Kietäväinen, Olavi, metsätalousyrittäjä, Puumala
Kiilakoski, Sirkka-Liisa, varhaiskasvatuksen johtaja, Raahe
Kiiski, Mari Kristiina, arkistonhoitaja, Helsinki
Kimpimäki, Päivi Helena Elisabeth, hallintosihteeri, Vantaa
Kirkko-Jaakkola, Kaisa Liisa, kulttuuripalvelujohtaja, Nokia
Kiukkonen, Mirja Beda Anneli, erikoissairaanhoitaja, Helsinki
Kiuru, Jari Olavi, vuoromestari, Lappeenranta
Kivelä, Jouko Olavi, tiemestari, Kemijärvi
Kivelä-Ristevirta, Pirjo Marjatta, röntgenhoitaja, Helsinki
Kivivuori, Sakari Matias, päällikkö, Siilinjärvi
Klemetti, Kimmo Allan, ylikonstaapeli, Vantaa
Knaappila, Siv Marianne, laboratoriemästare, Kyrkslätt
Kohonen, Eila Tuulikki, osastonhoitaja, Porvoo
Koistinen, Merja Birgitta, lainkäyttösihteeri, Kuopio
Koistinen, Tytti Maarit Kristiina, osastonhoitaja, Espoo
Koivukoski, Yrjö Johannes, kiinteistöhuollon esimies, Vimpeli
Koivuniemi, Jorma Sakari, lehtori, Perho
Kokko, Aila Hannele, johdon sihteeri, Raahe
Kokko, Heikki Antero, yrittäjä, Hämeenlinna
Kokkonen, Iris Virve Aulikki, aktuaari, Helsinki
Kokkonen, Sari Marjut Kaarina, varhaiskasvatuspäällikkö, Rautjärvi
Kolehmainen, Jarmo Kari Juha, ostaja, Rautjärvi
Kolonen, Tarja Anneli, tulliylitarkastaja, Helsinki
Konstari, Leena Päivi, hankesuunnittelija, Mustasaari
Koponen, Taina Irene, vientiassistentti, Espoo
Koponen-Laiho, Sinikka Maarit, ympäristönsuojelusihteeri, Turku
Korhonen, Ari Antero, jakelupäällikkö, Kajaani
Korhonen, Hannu Vilho, markkinointipäällikkö, Helsinki
Korhonen, Lea Anneli, johtava maksatusasiantuntija, Oulu
Korhonen, Meeri Sinikka, suunnittelija, Lahti
Korhonen, Soile Kyllikki, käräjäsihteeri, Oulu
Korhonen, Timo Juhani, rikosylikonstaapeli, Heinola
Korkiakoski, Merja Ilona, päiväkodin johtaja, Oulainen
Korkiamäki, Juha-Petri, metsäasiantuntija, Noormarkku
Kortelainen, Reijo Tapio, rajavartiomestari, Lieksa
Kortteinen, Jaana Annikki, kuluttajaoikeusneuvoja, Lappeenranta
Korva, Pia Maarit, vastaava toimistosihteeri, Enontekiö
Koskela, Matti Antero, aluepäällikkö, Ulvila
Koskelo, Kaija Riitta Helena, pääkirjanpitäjä, Riihimäki
Koskenniemi, Taru Tellervo, palveluesimies, Jokela
Koski, Sirpa Kaarina, sisältö- ja järjestelmäasiantuntija, Nousiainen
Koskinen, Mika Sakari, ylikonstaapeli, Ylöjärvi
Koskinen, Satu-Sirpa, sairaanhoitaja, Rovaniemi
Koskiniemi, Kaarlo Antero, isännöitsijä, Lapua
Kosonen, Leena Maria, luokanopettaja, Parikkala
Kostiainen, Pirjo Eeva Irmeli, kehittämispäällikkö, Tuusula
Koukkunen, Harri Jaakko, kehityspäällikkö, Vantaa
Kouru, Alla Aino Helena, musiikkiopiston opettaja, Kuusamo
Kovanen, Kari Olavi, tuotekehityspäällikkö, Espoo
Kovasin, Markku Kullervo, myyntiesimies, Kerava
Krook, Airi Margit, hallintopäällikkö, Espoo
Kruus, Pekka Sakari, operatiivisten toimintojen päällikkö, Jämsä
Kröger, Markku, maanviljelijä, Leppävirta
Kuikka, Ari Isto Sulevi, paloesimies, Kokkola
Kuikka, Timo Sakari, hankintainsinööri, Jyväskylä
Kuisma, Markku Johannes, ylikonstaapeli, Turku
Kuismin, Juhani, järjestelmäasiantuntija, Kuopio
Kuivala, Pirjo Anneli, palkkapalvelusihteeri, Mikkeli
Kuivanen, Päivi Kristiina, luokanopettaja, Lempäälä
Kujansuu, Antti Einari, osastopäällikkö, Somero
Kukkola, Jukka Olavi, kaupunginvaltuutettu, Nivala
Kulp, Matts Stefan, studiehandledare, Vörå
Kuniala, Seppo Keijo Kalevi, turvallisuusteknikko, Eurajoki
Kuntsi, Tiina Maria, osastosihteeri, Helsinki
Kuovi, Mirja Tuulikki, päällikkö, Espoo
Kurikka, Sirpa, osastonhoitaja, Ilmajoki
Kurkinen, Matti Juhani, konepäällikkö, Hattula
Kurko, Eino Olavi, työnsuunnittelija, Hyvinkää
Kurru, Lea Margit, terveydenhoitaja, Harjavalta
Kuusisto, Jari-Pekka, IT-arkkitehti, Luvia
Kuusisto, Raine Olavi, ylikonstaapeli, Helsinki
Kuusjärvi, Risto Tapio, lujuusanalyytikko, Turku
Kylä-Markula, Seija Marita, lehtori, Humppila
Kyrö, Maria Johanna, tarkastaja, Orimattila
Kähkönen, Tuula Inkeri, hallintojohtaja, Keminmaa
Kähärä, Lasse Untamo, taksiyrittäjä, Taipalsaari
Källi, Arimo Petteri, tarkastaja, Turku
Källman, Jan Stefan, överkonstapel, Raseborg
Känkänen, Kari Veikko, maanviljelijä, Lahti
Kärkkäinen, Tarja Sinikka, tietopalvelusihteeri, Helsinki
Kääntee, Pauliina, rikosylikonstaapeli, Helsinki
Kössi, Päivi Anna-Riitta, yrittäjä, Oripäää
L Laaja, Matti Juhani, ylietsivä, Espoo
Laajalahti, Kyösti Tapani, omistusjärjestelyjen erityisasiantuntija, Iisalmi
Laakkonen, Outi, päiväkodin johtaja, Helsinki
Laakso, Sanna Leena Katriina, varhaiskasvatuksen johtaja, Mynämäki
Laaksonen, Jukka Pekka, sosiaaliohjaaja, Seinäjoki
Laamanen, Heli Katri Marjaana, maanviljelijä, Savonlinna
Laatikainen, Marju Tuula Anneli, käräjäsihteeri, Kuopio
Lahikainen, Tapio Kalevi, metsäkoneyrittäjä, Kangasniemi
Lahtinen, Eeva Kristiina, tiedottaja, Vantaa
Lahtinen, Ritva Hannele, toimistopalvelupäällikkö, Vantaa
Laihanen, Jussi Tapio, työnjohtaja, Hämeenlinna
Laine, Arja Outi Tuulikki, lehtori, Pori
Laine, Arto Tapio, rikosylikonstaapeli, Tampere
Laine, Kimmo Pentti, työkykypäällikkö, Helsinki
Laitakari, Marja Kristiina, terveydenhoitaja, Siikajoki
Laitila, Marja Helena, päiväkodin johtaja, Nivala
Laitinen, Pasi Juhani, tehostemestari, Lohja
Laitinen, Terhi Helena, ruokapalvelupäällikkö, Kiuruvesi
Lakio, Satu, prosessipäällikkö, Vantaa
Lamberg, Päivi Helena, johdon assistentti, Vantaa
Lamminaho, Heimo Kaleva, maanviljelijä, Alavus
Lampén, Hilkka Kristiina, hallinnollinen avustaja, Vantaa
Latvala, Ilkka Kullervo, suunnitteluteknikko, Inari
Latvala, Juha Jyrki, tuotantoesimies, Lapua
Laukkanen, Jyrki Einari, ylikonstaapeli, Kuopio
Laulumaa, Janne Ilmari, elektroniikkatyöntekijä, Raisio
Laulumaa, Vesa Juhani, asiantuntija, Salo
Lax, Tuija Helena, toimistosihteeri, Hyvinkää
Lehikoinen, Tero Antti, ylikonstaapeli, Joensuu
Lehmusvaara, Tiina Helena, viestinnän suunnittelija, Helsinki
Lehti, Hanna Kaarina, myyntipäällikkö, Hajala
Lehtimäki, Armi, projektipäällikkö, Vesilahti
Lehtimäki, Jukka Tapani, tutkimusinsinööri, Loimaa
Lehtinen, Anu Johanna, hallinnollinen avustaja, Helsinki
Lehto, Jorma Sakari, yrittäjä, Koski Tl
Lehtomaa, Mikko Markus, rikosylikonstaapeli, Hämeenlinna
Lehtovaara, Päivi Marjatta, sairaanhoitaja, Espoo
Leinonen, Leena Marja Tellervo, tarkastaja, Keminmaa
Leminen, Jarmo Lauri, marketpäällikkö, Vaasa
Lempinen, Niina Johanna, tietopalvelupäällikkö, Helsinki
Lempiäinen, Minna Karoliina, erityislastentarhanopettaja, Nousiainen
Leppänen, Pasi Teuvo Petteri, baletin tuottaja, Helsinki
Lerkkanen, Marjut Hannele, tekninen palveluasiantuntija, Leppävesi
Levonen, Jyrki Tapio, pääluottamusmies, Pori
Levonen, Marko Tauno Sakari, rikosylikonstaapeli, Pori
Liehu, Kari Pentti Tapani, maatalousyrittäjä, Urjala
Liimatainen, Ari Sakari, metsäasiantuntija, Taipalsaari
Liimatainen, Heikki Juhani, varastoesimies, Äänekoski
Liimatainen, Sirpa Kyllikki, erityisasiantuntija, Helsinki
Liljenbäck, Marja Riitta, sisäinen tarkastaja, Lappeenranta
Liljeström, Satu Johanna, ylikonstaapeli, Porvoo
Lind, Markku Ilari, yhteistyökoordinaattori, Kuopio
Lindfors, Taru Heidi Maria, kehityspäällikkö, Espoo
Lindman, Leif Erik Johannes, taxiföretagare, Raseborg
Linnavirta, Jarno Atro Juhana, ylikonstaapeli, Lahti
Littman, Pirjo Kyllikki Hannele, rotaatiopainaja, Kouvola
Liukkonen, Heikki Juhani, projektipäällikkö, Mikkeli
Lundberg, Kerstin Margaret, närvårdare, Brändå
Lunden, Frej Georg, arbetsledare, Pargas
Lundmark, Börje Lars-Erik, servicechef, Kristinestad
Lundqvist, Gunlög Carola, ansvarig sjukskötare, Pargas
Lundqvist, Hans Ove, redaktör, Vasa
Luoko, Anne Irene, päiväkodin johtaja, Vesilahti
Luoma, Lasse Mikael, ylietsivä, Oulu
Luoma, Veli Lauri Johannes, tulliylitarkastaja, Tampere
Luoto, Arja Riitta, henkilöstöasiantuntija, Lappeenranta
Luotola, Kimmo Matti Ilmari, maanviljelijä, yrittäjä, Saarijärvi
Luotonen, Maaria Tuulikki, asiantuntija, Sipoo
Lyytikkä, Ari Juhani, rikosylikonstaapeli, Lahti
Lähde, Jaana Birgitta, controller, Mikkeli
Lämsä, Erkki Veikko, vertaiskuntouttaja, Helsinki
Lääti, Marjo Sinikka, ICT-asiantuntija, Kajaani
Löytynoja, Tuovi Saima Maria, toiminnanjohtaja, Paimio
M Maasilta, Heidi Anneli, osastosihteeri, Helsinki
Mahrberg, Aila Anelma, yrittäjä, Janakkala
Maironiemi, Pauli Kalevi, työnjohtaja, Maavesi
Makkonen, Jukka Pasi, liikunnanohjaaja, Kuusamo
Makkonen, Marko Vilho Kalevi, linja-autoliikenteen yrittäjä, Vieremä
Malho, Jussi Tapani, raportointivastaava, Raisio
Malinen, Mika Juhani, ylikonstaapeli, Oulu
Malmén, Maj-Britt Margaretha, enhetschef för förebyggande hälsovård, Raseborg
Manninen, Harri Tapani, postityöntekijä, Jyväskylä
Maris, Katarina Marita, expert på kundrelationer, Petsmo
Marjakangas, Kati Katri Anneli, hankevastaava, Ylivieska
Markkola, Riina Helena, toiminnajohtaja, Lempäälä
Marttila, Auli Marjatta, marketpäällikkö, Kiuruvesi
Marttinen, Pirjo Hannele, päiväkodin johtaja, Kouvola
Matintalo-Mäki, Anne Kristiina, osastonhoitaja, Vahto
Mattila, Kristiina Virpi Hellevi, johdon assistentti, Kerava
Mattila, Pekka Juhani, työnjohtaja, Kouvola
Mattila, Veikko Ilmari, maanviljelijä, Kitee
Mattsson, Siv, sjukskötare, Jomala
Meilahti, Leena Margareta, johdon assistentti, Helsinki
Merivirta, Mika Matti Erik, ohjaaja, Hämeenlinna
Merivirta, Tarja-Riitta Hannele, käytönsuunnittelija, Helsinki
Meuronen, Anita Anneli, rahoituspäällikkö, Kajaani
Miettinen, Kari Henrik, lehtori, Padasjoki
Miettinen, Kyösti Aatos, luokanopettaja, Simo
Mikkolainen, Mirja Liisa, palveluvastaava, Valkeakoski
Moilanen, Anita Irene, osastosihteeri, Helsinki
Moilanen, Teemu Sakari, ylikonstaapeli, Kuopio
Moilanen, Teija Liisa Birgitta, materiaalihallintosuunnittelija, Savonlinna
Mononen, Raimo Heikki Ensio, työnjohtaja, Mäntsälä
Mononen, Riikka Johanna, johdon sihteeri, Helsinki
Muhonen, Juha Emil Antero, myyntipäällikkö, Vaasa
Musikka, Arvo Kaleva Tapani, metsäasiantuntija, Kitee
Muukkonen, Kosti, myymäläpäällikkö, Maironiemi
Mykkälä, Risto Juhani, lehtori, Pattijoki
Myllykylä, Saila Marita, toimistonhoitaja, Sauvo
Myllynen, Anne Margit, hallintosihteeri, Hyvinkää
Myöhänen, Marja Sinikka, päiväkodin johtaja, Kajaani
Mård, Jari Kalevi, marketpäällikkö, Espoo
Mäenpää, Leena-Maija, varainhoitaja, Salo
Mäkelä, Olli Reino Sakari, laskentainsinööri, Tampere
Mäki, Matti Tapio, asiantuntija, Helsinki
Mäki, Pirjo Anneli, työvoimaneuvoja, Pori
Mäkinen, Harriet Anna-Lisa, rikosseuraamustyöntekijä, Pori
Mäkinen, Pentti Antero, pääluottamusmies, Jyväskylä
Mäkinen, Tiina Irmeli, materiaaliosaston työnjohtaja, Huittinen
Mäkipää, Katriina, hallinnollinen notaari, Helsinki
Mäkirinne, Leena Marjatta, työntutkija, Nurmo
Männikkö, Jari Tapani, pääluottamusmies, Oulainen
Männistö, Tarja Johanna, asiantuntija, Helsinki
Mänty, Merja Maarit, hinnoittelupäällikkö, Littoinen
Mäntylä, Jouni Pekka Juhani, kiinteistömestari, Halikko
Määttä, Päivi Tuulikki, seminologi, Haapavesi
Määttänen, Jari Mikael, hallinnollinen avustaja, Ukraina
Möller-Salmela, Agneta Elisabeth, specialbiblioteksfunktionär, Hangö
Mörsäri, Harri Veli Henrik, suunnittelupäällikkö, Kouvola
N Naissoo, Külli, tarkastaja, -
Naumanen, Ritva Helena, hallinnollinen avustaja, Kosovo
Nerjanto, Jari Arto, rakennusmestari, Kaarina
Nevanperä, Päivi Maarit, laboratoriovastaava, Kemi
Niemelä, Juha-Pekka, vuorotyönjohtaja, Hauho
Niemelä, Markku Kalevi, palvelupäällikkö, Lempäälä
Niemelä-Laaksonen, Anne, osastonhoitaja, Koski Tl
Niemi, Anne Anneli, osastonhoitaja, Valkeakoski
Niemi, Jaana Päivi Hannele, lupaesimies, Nokia
Niemi, Risto Olavi, maaseutuyrittäjä, Sodankylä
Niemi, Taina Annikki, tuntiopettaja, osastonjohtaja, Sastamala
Nieminen, Jouko, osastopäällikkö, Hämeenlinna
Nieminen, Mika Petteri, sulaton vastaava vuorotyönjohtaja, Pori
Nieminen, Mikko Olavi, haastemiesten esimies, Pornainen
Niininen, Jarmo Mikael, ylikonstaapeli, Espoo
Niittynen, Veijo Juhani, rakennusmestari, Raisio
Nikander, Marketta, laitoshuollon suunnittelija, Somero
Nikkanen, Reino Olavi, työnjohtaja, Kangasala
Nikkilä, Outi Leena, tutkimusteknikko, Helsinki
Niskala, Liisa Marjatta, tarkastaja, Ylivieska
Nissinen, Merja Helena, tuotantojohtajan assistentti, Helsinki
Nivala, Vesa Vilho Olavi, asiantuntija, Rovaniemi
Nokelainen, Rauno Kalervo, insinööri, Pori
Noppari, Päivi Annikki, lehtori, Jämsä
Norovuori, Pentti Juhani, regioonamyyntipäällikkö, Vantaa
Nurmela, Solveig Benita, avdelningssekreterare, Pargas
Nurmela, Tommi Petteri, ylikonstaapeli, Oulu
Nurmi, Kai, tietohallintopäällikkö, Vantaa
Nyholm, Birgitta Marie-Louise, skolningschef, Korsholm
Nykänen, Seija Inkeri, käräjäsihteeri, Kuopio
Nykänen, Seppo Veli Ensio, sovellusasiantuntija, Vantaa
Nylund, Guy Håkan Börje, ingenjör, Vörå
Nyroos-Seppänen, Mirja Helena, avustusvalmistelija, Helsinki
Nyyssönen, Leena Maritta, erityisopettaja, KM, Kontiolahti
Närhi, Pekka Juhani, tutkimusinsinööri, Rovaniemi
Näyhö, Tatu Kalervo, oopperan tuottaja, Kerava
O Ohinmaa, Timo Jaakko, talous- ja kasvintuotantoasiantuntija, Pello
Ohrankämmen, Jukka Tapani, yrittäjä, Karvia
Oikarinen, Saara Tuulikki, sosiaalityöntekijä, Kauhajoki
Oinas, Maire Kyllikki, suunnittelija, Rovaniemi
Oinonen, Eini Kaarina, sairaanhoitaja, Espoo
Oja, Jouni Johannes, veroasiantuntija, Oulu
Ojala, Juha Pekka, projekti-insinööri, Helsinki
Ojantola, Memmi, tiedottaja, Helsinki
Olenius, Eira Helena, johdon sihteeri, Helsinki
Oliveira, Elisa Maria, hallinnollinen avustaja, Israel
Ollikainen, Ari Erkki, kihlakunnanulosottomies, Tampere
Orpana, Kari Juhani, tilineuvoja, Vantaa
Osenius, Marja Kaarina, osastonhoitaja, Vantaa
Otranen, Pauli Sakari, toimitusjohtaja, Savonlinna
P Paajanen, Satu Marjo Tuulevi, tuotepäällikkö, Kouvola
Paavola, Eila Helena, lähihoitaja, Liminka
Pajunen, Jouni Antero, kihlakunnanulosottomies, Vantaa
Pajunen, Tommi Johannes, ylikonstaapeli, Tampere
Pakarinen, Sirpa Marjut Helinä, lastenohjaaja, Kontiolahti
Pakisjärvi, Maija-Liisa, toiminnanohjaaja, Pello
Pakkanen, Lasse Pekka, mittarimestari, Lahti
Palmroos, Jaana Helinä, vanhustyön johtaja, Uusikaupunki
Palomäki, Tuula Orvokki, luottamushenkilö, Nokia
Parkko, Nina Tuulantytär, rikosylikonstaapeli, Järvenpää
Parkkonen, Hannu Olavi, maapalvelutoimintojen valvoja, Vantaa
Parkkonen, Paavo Eemil, projektipäällikkö, Ylöjärvi
Parkkonen, Tarja Tuulikki, osastopäällikkö, Vantaa
Partanen, Anna Maria, päiväkodin johtaja, Outokumpu
Partanen, Marjut Hannele, osastosihteeri, Yhdysvallat
Partanen, Markku Tapio, tuoteasiantuntija, Valkeakoski
Partanen, Raija Helena, talouspäällikkö, Jämsä
Parviainen, Tiina Hannele, tulliylitarkastaja, Tampere
Paukkunen, Tarja Birgitta, toiminnanjohtaja, Ylöjärvi
Peisa, Heikki Antero, toimistoesimies, Pornainen
Pekkala, Liisa Katariina, maanviljelijä, Kiuruvesi
Pekkanen, Eija Kaarina, markkinointisuunnittelija, Vantaa
Pekkinen, Matti Juhani, metsänhoitoasiantuntija, Miehikkälä
Pekonen, Tarmo Kalevi, koneasentajamestari, Laukaa
Pelkonen, Timo Antero, kiinteistönhoidon esimies, Nurmes
Pelto-Arvo, Reijo, maanviljelijä, Jämsä
Peltola, Jukka Pekka, peruskoulun johtaja-opettaja, Ähtäri
Peltola, Rauni Hannele, vastaava työterveyshoitaja, Kuopio
Peltola, Taisto Juhani, ylikonstaapeli, Helsinki
Peltonen, Jukka Kalevi, projekti-insinööri, Kotka
Peltonen, Osmo Tapio, liikennepäivystäjä, Lempäälä
Penttilä, Arto Juhani, lehtori, Lemi
Pesonen, Helvi Marjatta, apulaiskaupunginjohtajan sihteeri, Vantaa
Petersen-Jessen, Jari Kalevi, palveluasiantuntija, Espoo
Petäjävirta, Irma Anneli, koulunjohtaja, Ilmajoki
Peura, Keijo Antero, aluemyyntipäällikkö, Turku
Pienimäki, Veli-Pekka, teknisen työn lehtori, Leppävirta
Pieski, Pirjo Riitta Anneli, kirjastotoimenjohtaja, Kauhajoki
Pietikäinen, Jussi, tuotetuki-insinööri, Tampere
Pihlajamäki, Jari Ylermi, rikosseuraamustyöntekijä, Oulu
Piippo, Virpi Irmeli, muusikko, Pyhäntä
Piipponen, Juha Heikki, mittaustyönjohtaja, Helsinki
Piri, Jouni Esa, hankintapäällikkö, Pudasjärvi
Pirttijoki, Antti Uolevi, rakennusmestari, Ylöjärvi
Pitkäaho, Raija Anneli, verotarkastaja, Kempele
Pitkänen, Pertti Kalevi, kunnossapidon työnjohtaja, Äänekoski
Pitkänen, Sari Hannele, tarkastaja, Hyvinkää
Pitkänen, Terttu Kaarina, yrityspalveluasiantuntija, Lahti
Pitkäniemi, Mira Maarit, toiminnanjohtaja, Kuhmoinen
Pohjalainen, Pirjo, järjestelmäasiantuntija, Helsinki
Puhakka, Sari Helena, 4H-toiminnanjohtaja, Pyhäjoki
Pulakka, Esko Vesa, luottamushenkilö, Nokia
Pulkkanen, Ulla Maija, hallinnollinen avustaja, Joensuu
Pulkkinen, Eero Tapani, yrittäjä, Viitasaari
Pulkkinen, Eeva Katri, palvelupäällikkö, Puolanka
Pulkkinen, Erkki Olavi, metsäasiantuntija, Sulkava
Pulkkinen, Pasi Petri Untamo, myyntipäällikkö, Lappeenranta
Pullikka, Taina Irmeli, johdon assistentti, Seinäjoki
Puolakka, Kari Tapio, ylikonstaapeli, Kirkkonummi
Purhonen, Sari Päivi Tuulikki, kasvintuotannon ja talouden asiantuntija, Juva
Purmonen, Arto Juhani, luokanopettaja, Outokumpu
Puumalainen, Seppo Tapio, kunnossapitomestari, Helsinki
Puustelli, Simo-Pekka, huoltomestari, Harjavalta
Puustinen, Ari Jyrki Leonard, käyttöinsinööri, Kouvola
Puustinen, Tarja Tuulikki, suunnittelija, Helsinki
Pylkkä, Timo Antero, myyntipäällikkö, Helsinki
Pynnä, Matti Kalevi, vastaava asiantuntija, Pori
Pyttynen, Markku Tapani, palvelutalon johtaja, Vantaa
Pyy, Tarja Annikki, maksatustarkastaja, Kausala
Päkkilä, Aulikki Tellervo, luokanopettaja, Suomussalmi
Pänkäläinen, Arto Matti, marketpäällikkö, Keuruu
Pärus, Kenneth Per Henry, jordbrukare, Vörå
Pätiälä, Hanne Renate, tietopalvelusuunnittelija, Tuusula
Päätalo, Taina Sinikka, toiminnanjohtaja, Lieto
Q
R Raappana, Tarja Elina, ylikonstaapeli, Helsinki
Rahikainen, Virpi Helena, suunnittelija, Järvenpää
Rahja, Veli Mikko, maatalousyrittäjä, Kalajoki
Rajalahti, Riitta Elina, vastaava fysioterapeutti, Ähtäri
Rajaniemi, Maire Aulikki, matematiikan, fysiikan ja kemian lehtori, Alavieska
Rantala, Kari Jorma, projekti-insinööri, Vaasa
Rask, Annette, sjukskötare, Mariehamn
Ratilainen, Terttu Marjatta, rahoitusneuvoja, Lieksa
Raulahti, Kari-Pekka Mikael, rikosylikonstaapeli, Helsinki
Rautavirta, Carita Helena, tulliylitarkastaja, Vaasa
Rautiainen, Jukka-Pekka, hankintapäällikkö, Espoo
Rautio, Kaisu Anneli, varhaiskasvatuksen esimies, Pello
Rautioaho, Heli Sinikka, suunnittelija, Helsinki
Reiman, Jorma Kalevi, verkkoteknikko, Helsinki
Reinikainen, Mika Toni Sulevi, ylikonstaapeli, Kangasniemi
Reinikka-Järvinen, Tiina Maija, peruskoulun luokanopettaja, Asikkala
Rekinen, Päivi Marjatta, osastonhoitaja, Ii
Rekola, Rauno Antero, työmaapäällikkö, rakennusmestari, Rauma
Repo, Matti Juhani, muottisuunnittelija, Pälkäne
Reponen, Marjo Birgitta, pääkirjanpitäjä, Muurame
Reunanen, Jouko Uolevi, harjoitusmestari, Tammela
Riekki, Vesa Harri, metsuri, Pudasjärvi
Riepponen, Paavo Juha Tapio, metsäneuvoja, Mikkeli
Rihu, Liisa Johanna, pukusuunnittelija, Nokia
Riikonen, Mervi Hannele, päiväkodin johtaja, Valkeakoski
Rikkonen, Kari Antero, rikosseuraamusesimies, Savonlinna
Rinne, Reijo Ensio, ylikonstaapeli, Keminmaa
Rinne-Aguilar, Tiina Kyllikki, osastosihteeri, Intia
Rinneaho, Arja Elisa, tuntiopettaja, Pirkkala
Rintakangas, Jukka-Pekka, alkionsiirtoseminologi, Evijärvi
Rintaluoma, Kai Juhani, ylikonstaapeli, Ilmajoki
Rissanen, Marja-Riitta Anneli, osastosihteeri, Hikiä
Ristamäki, Tapio Samuel, kuorma-autonkuljettaja, Parkano
Risto, Kaisu Tuulikki, maitotila-asiantuntija, Rovaniemi
Ritala, Joni Juhani, ylikonstaapeli, Pori
Ritoniemi, Sirpa Helena, erityisopettaja, Vesilahti
Roikonen, Pentti Kalervo, aluemestari, Äänekoski
Ronkanen, Matti Antero, operaatioesimies, Savonlinna
Roos, Eija Anita, hallinnollinen avustaja, Intia
Roos, Henrik Olavi, taksiyrittäjä, Mäntsälä
Rosenlund-Pokkinen, Sari Elina, purseri, Espoo
Rossi, Eila Kaarina, ylihoitaja, Jyväskylä
Rossi, Timo, yksikönpäällikkö, Espoo
Rossinen, Marianne Tuulikki, sairaanhoitaja, Rautavaara
Rouvinen, Toivo Juhani, kehityspäällikkö, Savonlinna
Ruohonen, Tuija Inkeri Birgitta, laboratoriokoordinaattori, Eura
Ruokolainen, Pauli Väinö Kalervo, työnjohtaja, Elimäki
Ruotsalainen, Eila Hilkka Kaarina, hallintopäällikkö, Kuopio
Ruotsalainen, Markku Tapio, puutarhuri, Kiuruvesi
Ruuska, Arto Juhani, maaseutuasiantuntija, Kontiolahti
Ruuskanen, Esa Eerik, kehitys- ja työsuojelupäällikkö, Savonlinna
Rytkönen, Martti Aleksanteri, turvallisuusinsinööri, Hanko
Räisänen-Vehviläinen, Mervi, hoivaosasto Helmiinan esimies, Porvoo
Räsänen, Ismo Olavi, metsäneuvoja, Sotkamo
Räty, Seija Kirsti Marketta, kiinteistösihteeri, Polvijärvi
Rönkkönen, Virpi Helena, yritysasiantuntija, Mikkeli
Rönkä, Arja Helena, arkistosihteeri, Pyhäjärvi
Rönnqvist, Leif Erik, marketpäällikkö, Järvenpää
Röyti, Raija Sinikka, kirjanpitäjä, Ruokolahti
S Saarela, Eila Kristiina, asiantuntija, Helsinki
Saarela, Hannu, järjestelmäpäällikkö, Seinäjoki
Saarela, Leila Orvokki, vanhustyön johtaja, Harjavalta
Saarenpää, Leo Antero, maanviljelijä, Utajärvi
Saarenpää, Mikko Paavo Eerik, tuotantomestari, Oulu
Saari, Minna Mari, 4H-kehityspäällikkö, Kalajoki
Saari, Rami Petteri, ylikonstaapeli, Kirkkonummi
Saarikivi, Satu Mari-Anna, tietopalvelusihteeri, Helsinki
Saarinen, Matti Antero, teknikko, Ulvila
Saarinen, Mika Tapio, vanhempi konstaapeli, Valkeakoski
Saarnio, Janne Tapani, ylikonstaapeli, Tampere
Saastamoinen, Leena Anneli, materiaalihallintoasiantuntija, Helsinki
Saastamoinen, Matti Antero, peruskoulun luokanopettaja, Heinävesi
Saastamoinen, Mira Susanne, ylietsivä, Helsinki
Saastamoinen, Pekka Sakari, laboratoriomestari, Vantaa
Sallinen, Hannele Marjatta, johdon sihteeri, Karkkila
Salmela, Kirsi Irmeli, myymäläpäällikkö, Asikkala
Salmela, Pekka Erik, hallituksen puheenjohtaja, Hämeenlinna
Salmela, Teija Maarit, pääkirjanpitäjä, Merijärvi
Salmi, Jukka Tapani, kunnallistekniikan päällikkö, Virolahti
Salmi, Sirpa Anneli, suunnittelija, Pöytyä
Salminen, Harri Tapani, suunnitteluinsinööri, Vantaa
Salminen, Leena Kaarina, viestintäpäällikkö, Rauma
Salminen, Tarja Päivikki, tutkimusteknikko, Punkaharju
Salo, Asta Kaarina, hallintosihteeri, Heinävesi
Salo, Erkki Ilmari, virallinen mittaaja, Lavia
Salo, Jouko Juhani, perusopetuksen luokanopettaja, Kuusankoski
Salo, Pia-Leena Kristiina, luokanopettaja, KM, Lapinjärvi
Salo, Rauni Irmeli, henkilöstöasiantuntija, Tuusula
Salokangas, Leena Marketta, rikosylikonstaapeli, Vesilahti
Salokanto, Virpi Marjo, toimitusjohtaja, Tampere
Salola, Pekka Juhani, pääsuunnittelija, Espoo
Salomaa, Jari Jukka, myyntipäällikkö, Laihia
Salonen, Heikki, kehityspäällikkö, Pirkkala
Salonpää, Hannu Seppo, sähköteknikko, Kauhava
Salo-Oksa, Armi Hannele, yrittäjä, Mikkeli
Saloriutta, Jorma Kalevi, vastaava ohjaaja, Helsinki
Samsten, Jari Tapani, tuotannon esimies, Kaarina
Sandberg, Nils Håkan Ilmari, vuoroesimies, Hyvinkää
Sandberg, Olavi Oskari, asennustarkastaja, Pori
Santala, Ari Pekka, tuotantomestari, Porvoo
Santanen, Airi Marja-Leena, laboratoriomestari, Vantaa
Santaniemi, Merja Tuulikki, kontrolleri, Juupajoki
Sarvijärvi, Minna Kristiina, luokanopettaja, Ylöjärvi
Sassali, Jouni Taavi Matias, talousasiantuntija, Raahe
Satomaa, Timo Juhani, ylitarkastaja, Tornio
Satuli, Kaija Marjatta, ratkaisuasiantuntija, Rautalampi
Saukkonen, Juha Asko Ilmari, tulliylitarkastaja, Kemi
Saukkonen, Minna Sisko, henkilöstösuunnittelija, Kontiolahti
Savela, Raimo Antero, kunnallistekniikan päällikkö, Keuruu
Savola, Silja Marjatta, perushoitaja, Padasjoki
Savolainen, Juha, käyttöpäällikkö, Leppävirta
Savolainen, Mervi Helena, talouspäällikkö, Kangasniemi
Savolainen, Raili Annikki, pääluottamusmies, Vantaa
Savonmäki, Risto Tapio, infrastruktuuriasiantuntija, Keuruu
Savunen, Gea Gun-Lis Margareta, sjukskötare, Esbo
Seifulla, Enes, asiakkuusjohtaja, Helsinki
Selin, Helge Gustav, suunnitteluinsinööri, Helsinki
Seppälä, Arja Helena, suunnittelija, Espoo
Seppänen, Hilkka Kaarina, asiantuntija, Joensuu
Seppänen, Pentti Yrjänä, kuluttajaoikeusneuvoja, Oulu
Seppänen, Risto Sakari, yleissuunnitteluinsinööri, Helsinki
Sievänen, Pirkko Tellervo, maatalousyrittäjä, Luhanka
Sihvonen, Paula-Maritta, asiantuntija, Helsinki
Siikanen, Raili Sirpa Liisa, ratkaisuasiantuntija, Helsinki
Siimes, Markku Aslak, tutkimusryhmän esimies, Kemi
Siirilä, Johanna, projektipäällikkö, Helsinki
Siirtola, Raija Maarit, johdon sihteeri, Vantaa
Siltala, Tapani Ensio, suunnittelupäällikkö, Jyväskylä
Siltanen, Lasse Kaarlo Kalevi, toimitusjohtaja, Mänttä-Vilppula
Siltanen, Minna Susanna, hallinnollinen avustaja, Hämeenlinna
Simberg, Marja Hannele, 4H-toiminnanjohtaja, Eura
Simojoki, Eija Päivi Hannele, osastonhoitaja, Vesilahti
Sinisalo, Teppo Kalevi, käyttöinsinööri, Kaarina
Sinisalo, Ulla Marjukka, myyntipäällikkö, Helsinki
Sipilä, Tom Christian, kihlakunnanulosottomies, Vantaa
Sippo, Virpi Helena, lähiesimies, Kouvola
Siren, Sten Valdemar, tuotekehitysinsinööri, Parainen
Sirola, Taina Mirjam, kirjastonjohtaja, Vihti
Siukola, Anita Marianne, asiantuntija, Espoo
Sivola, Mikko Arto Tapio, ylikonstaapeli, Helsinki
Sivula, Pirjo Kyllikki, tuotannonohjausinsinööri, Tampere
Sjölund, Janne, pääluottamusmies, Uusikaupunki
Sjöström, Pauli Heikki, tuotantovastaava, Lempäälä
Skeppar, Annika Maria, kundrelationsansvarig, Korsholm
Smolander, Pirjo Hannele, fysioterapeutti, Tuusniemi
Soimajärvi, Raija Tuulikki, aluehuoltopäällikkö, Kotka
Soini, Pia Elisabet Marie-Louise, ratkaisuasiantuntija, Helsinki
Soininen, Kari Olavi, metsäneuvoja, Kontiolahti
Soronen, Heikki Johannes, maanviljelijä, Utajärvi
Sorri, Juha Kalevi, työmaapäällikkö, Kuopio
Sorsa, Minna Anneli, kehittämiskoordinaattori, Ylöjärvi
Soukkio, Tuomo Mikael, tietopalvelusihteeri, Helsinki
Sten, Ilari Tuomas, Atk-asiantuntija, Helsinki
Stenroos, Pekka Juhani, rikosylikonstaapeli, Järvenpää
Stenvall, Patrik, fullmäktigeledamot, Lovisa
Stoor, Anders Harry, seniordesignarkitekt, Vasa
Storbacka, Folke Harald, byråsekreterare, Malax
Strandell, Dick Rene, kiinteistövastaava, Karjaa
Stranden, Soile Susanna, suunnittelija, Helsinki
Sund, Monica Maria, serviceansvarig, Lovisa
Sundberg, Jarmo Rafael, käyttömestari, Kirkkonummi
Sundqvist, Anders Karl-Elis, lantbrukssekreterare, Hammarland
Sundqvist-Pellinen, Sonja Iren, miljövårdssekreterare, Jakobstad
Suomalainen, Raili Katariina, johdon assistentti, Kuhmo
Suomilammi, Heli Sinikka, kirjanpitäjä, Turku
Suominen, Markku Tapio, projektityöntekijä, Tampere
Suoniemi, Marko Tapio, maatalousyrittäjä, Sastamala
Suoranta, Seppo Sakari, metsätalousteknikko, Hämeenlinna
Survo, Mikko, maanviljelijä, Petäjävesi
Susi, Meri, turvalaitesuunnittelija, Helsinki
Suutari, Hilkka Helena, asiakkuuspäällikkö, Pieksämäki
Suutari, Jarmo Jaakko, metsäasiantuntija, Savitaipale
Suutari, Voitto Tapio, korjuupäällikkö, Hyrynsalmi
Svahn, Tom Mikael, luottoriskipäällikkö, Espoo
Sänkiniemi, Asko Mikael, seminologi, Mikkeli
Särkioja, Sari Johanna, taloussuunnittelija, Jyväskylä
Särkkä, Marko Antero, ylikonstaapeli, Riihimäki
T Taavila, Tarja Tellervo, työsuojeluvaltuutettu, Iitti
Tahlo, Mikko Salomon, toiminnanjohtaja, Kangasala
Tahvonen, Tiina Tellervo, jalostusasiantuntija, Kuopio
Tamminen, Mikko Olavi, peruskoulun lehtori, Perho
Tamminen, Raimo Kauno, rikosylikonstaapeli, Nurmijärvi
Tamski, Jussi Robert, rikosylikonstaapeli, Hyvinkää
Tanskanen, Ilkka Antero, virastomestari, Saudi-Arabia
Tanskanen, Raili Maija Pirketta, yrittäjä, Polvijärvi
Tapper, Päivi Marita, rahoituspäällikkö, Suolahti
Tarpila, Vuokko, johdon assistentti, Helsinki
Taskinen, Esa Tapio, rikosylikonstaapeli, -
Tauriainen, Kari Paavo, myyntipäällikkö, Kuusamo
Tauro, Satu Inkeri, terveydenhoitaja-diakonissa, Lapinlahti
Tawast, Jaakko Henrik, erityisluokanopettaja, Valkeakoski
Teittinen, Anita Hannele, diakonian työalajohtaja, Mikkeli
Teittinen, Päivi Marita, sairaanhoitaja, Kotka
Tenhunen, Teija Ritva Paulina, osastosihteeri, Tuusula
Tenlen, Teemu Juho, kunnossapitoteknikko, Eurajoki
Terho, Hannu Viljam, järjestelmäasiantuntija, Helsinki
Terho-Kerppola, Pirjo Terttu, yhteyspäällikkö, Tampere
Tervahartiala, Leena Kaarina, sairaanhoitaja, Lieto
Tervasmaa, Jussi Antero, lennonvalmistelija, Espoo
Tiainen, Arja-Tuula, johdon assistentti, Espoo
Tiala, Marja Irene, sairaanhoitaja, Lestijärvi
Tiilikainen, Juha Pekka Vilhelm, peruskoulun luokanopettaja, Tuusniemi
Tikka, Nina Carita, taloussuunnittelija, Hausjärvi
Tikkanen, Tarja-Helena, johtava matkahallintoasiantuntija, Helsinki
Tikkanen, Tuula Marjatta, kulttuuri- ja tapahtumapäällikkö, Kajaani
Timperi, Hannu Valdemar, maanviljelijä, Somero
Tirkkonen, Erkki Juhani, maanviljelijä, Urjala
Tirkkonen, Jukka Pekka, ajomestari, Helsinki
Tirroniemi, Satu Marjatta, maksatustarkastaja, Rovaniemi
Toikka, Miia Johanna, apulaistarkastaja, Helsinki
Toikka, Rauno Sakari, yrittäjä, Lempäälä
Toivanen, Anna-Liisa, sairaanhoitaja, Espoo
Tolkkinen, Eila Hilkka, luokanopettaja, Taivalkoski
Tolonen, Antti Väinö Hemminki, projektisuunnittelija, Ii
Tolvanen, Ari Kalervo, suunnittelija, Helsinki
Toppinen, Timo Juhani, tekninen asiantuntija, Kerava
Topra, Eija Kaarina, koordinaattori, Lappeenranta
Torvaldson, Stina, studiehandledare, Mariehamn
Torvela, Seija Sinikka, toimistonhoitaja, Oulu
Torvinen, Jukka Matias, globaali tuotantotoimintojen johtaja, Vaasa
Tuisku, Kimmo Johannes, paloesimies, Vaasa
Tukiainen, Tuula Marjatta, asiantuntija, Vantaa
Tukio, Veli-Matti, erikoissuunnittelija, Jyväskylä
Tuliniemi, Juha Henrik Oktaavus, yrittäjä, Kalajoki
Tuohino, Eila Tellervo, puheterapeutti, Rovaniemi
Tuominen, Anna-Marja, alkionsiirtoseminologi, Kouvola
Tuomisto, Pekka Tapio, erityisasiantuntija, Isokyrö
Tuovila, Hannu Antero, kaupunginvaltuutettu, Kuusamo
Tupasela, Mikko Toivo Juhani, tarkastaja, Artjärvi
Turtiainen, Erkki Olavi, projektipäällikkö, Helsinki
Turtinen, Heikki Ilmari, talous- ja kasviasiantuntija, Oulu
Turunen, Markku Tapani, myyntipäällikkö, Helsinki
Tusa, Timo Juhani, sähkömestari, Helsinki
Tuunanen, Jukka Pekka, työnjohtaja, Kerava
Tuunanen, Paula Helena, luokanopettaja, Parikkala
Tuuttila, Anna-Liisa, toimistopäällikkö, Pyhäjoki
Tverin, Kenneth Göran, konemestari, Vantaa
Tåg, Ralf Johan, projekti-insinööri, Kristiinankaupunki
Törmäkangas, Sirpa Hannele, kehityspäällikkö, Kauniainen
Törmänen, Paavo Matti, yliteknikko, Sodankylä
Törrönen, Varpu Tellervo, maanviljelijä, Joensuu
U Udd, Åsa Birgitta, ledande skötare, Närpes
Uimonen, Markku Toivo Juhani, tuotannon esimies, Vaasa
Uksjärvi, Eeva Helena, osastonsihteeri, Pori
Uljua, Armi Kaarina, maitotila- ja kasviasiantuntija, Tornio
Ulvila, Seppo Jaakko Juhani, vanhempi konstaapeli, Vaasa
Uotila, Matti Simo Mikael, ylikonstaapeli, Harjavalta
Uskola, Anne-Mari, tulliylitarkastaja, Tampere
Uskola, Jouni, aluemyyntipäällikkö, Tampere
Uurtamo, Eija Inkeri, kuntademokratiasuunnittelija, Tampere
Uusi-Erkkilä, Päivö Eino Tapani, toimitusjohtaja, Ylöjärvi
Uusitalo, Jari Kalevi, salaojateknikko, Pihtipudas
Uusitalo, Jouni Antero, ylikonstaapeli, Pori
Uutela, Reija Päivi Irmeli, henkilöstösihteeri, Säälinkää
V Vaalamo, Pentti Allan, toiminnanjohtaja, Orivesi
Vaara, Kirsti Helena, tiedottaja MCT, Lahti
Vaarala, Veli-Matti Sulevi, ylikonstaapeli, Rovaniemi
Vahala, Ari Tapani, aluetoimitsija, Pori
Vahlman-Lehmuskoski, Ursula, aktuaari, Espoo
Vahteri, Risto Tapani, projektipäällikkö, Kouvola
Vainio, Hannele Maarit, toimitusjohtaja, Loimaa
Vainio, Riina Kerttuli, 4H-toiminnanjohtaja, Laitila
Vainio, Taru Päivi, henkilöstön kehittäjä, Helsinki
Vainio-Lehtonen, Pirjo, sairaanhoitaja, Espoo
Vainiomäki, Niilo Yrjö Tapio, työnjohtaja, Joutsa
Vainionpää, Erkki Tapani, metsäasiantuntija, Oulu
Wallenius, Seija Minna Elisabeth, sektorijohtaja, Hyvinkää
Valo, Anna-Leena Kristiina, ravintolapäällikkö, Helsinki
Vanha, Sinikka Helena Orvokki, peruskoulun lehtori, Oulainen
Waris, Lasse Kristian, hotellinjohtaja, Ähtäri
Vartiainen, Jaana Kirsi Johanna, lastentarhanopettaja, Mikkeli
Wegelius, Kari Mikael, tietohallintoasiantuntija, Turku
Vehi, Mirja-Leena Hellevi, osastosihteeri, Afganistan
Vehviläinen, Jyrki Matti Samuli, perintäasiamies, Espoo
Weide, Anne Sinikka, markkinointijohtaja, Helsinki
Veijonmaa, Hanna Maria, asiantuntija, Kontiolahti
Weisell, Maire Anita, erityisopettaja, Liminka
Veistola, Tommi Sakari, IT-tiimin esimies, Seinäjoki
Venäläinen, Eija-Inkeri, sairaanhoitaja, Kotka
West, Gunilla Anna-Lena, daghemföreståndare, Pedersöre
West, Pirjo Marketta, osastosihteeri, Nigeria
Vesterback, Kristina Louise, egenföretagare, Malax
Wetterstrand, Tarja Tuulikki, suunnittelija, Espoo
Viertola, Annikki Irmeli, lomituspalvelupäällikkö, Seinäjoki
Viheräkoski, Sari Johanna, psykologi, Saarijärvi
Viikilä, Aija Irmeli, talouspäällikkö, Asikkala
Viitala, Matti Kalervo, talousasiantuntija, Kärsämäki
Viitanen, Auli Irmeli, osastosihteeri, Vantaa
Viitanen, Juha Antero, taksiyrittäjä, Ylivieska
Viitanen, Rainer Juhani, kehitysinsinööri, Nokia
Viitaniemi, Harri Eerikki, työnjohtaja, Valkeakoski
Vilén, Riitta Liisa, yrittäjä, erikoissairaanhoitaja, Ylöjärvi
Wilhelms, Karl Sune, skolnämndens ordförande, Lumparland
Vilhunen, Anja Esteri, henkilöstökoordinaattori, Kerava
Viljamaa, Esa-Pekka, yritysasiakkuuspäällikkö, Rauma
Villa, Sari Kristiina, hallintosihteeri, Lappeenranta
Vira, Pirjo-Riitta Kyllikki, hallinnollinen avustaja, Ranska
Virokannas, Tom Arnold Mikael, operatiivinen suunnittelija, Porvoo
Virtanen, Helena Tuulikki, johdon sihteeri, Helsinki
Virtanen, Lasse Aimo, maanviljelijä, Uusikaupunki
Virtanen, Marja-Terttu, erityisluokanopettaja, Kouvola
Virtanen, Tapio Antero, päivämestari, Lohja
Vornanen, Jari Tapani, tarkastaja, Kerava
Voutilainen, Erja Kaarina, erityisohjaaja, Riihimäki
Voutilainen, Voitto Oskari, rakennusmestari, Polvijärvi
Vuohijoki, Matti Tapani, ylikonstaapeli, Kauttua
Wuokko, Raija Helena, maksuliikepäällikkö, Kouvola
Vuorela, Aulikki Anna-Liisa, kirjanpitäjä, Hämeenlinna
Vuorenmaa, Helena Marjatta, toimitusjohtaja, Virrat
Vuori, Juha Uolevi, vanhempi konstaapeli, Mikkeli
Vuoriheimo, Raimo Antero, kiinteistöpäällikkö, Nurmijärvi
Vuorinen, Anna-Maija, tiimivetäjä, Kauhava
Väinölä, Sami Petri Kalervo, ylivartija, Pori
Väisänen, Seija Irmeli, tiedottaja, Kuusamo
Väkevä, Jouni Tapio, tulliylitarkastaja, Lappeenranta
Välimäki, Aarre Juhani, maanviljelijä, Karvia
Vänttinen, Petra Karina, lupaesimies, Vantaa
Väänänen, Heikki Juhani, kuljetusyrittäjä, Kuopio
X  
Y Yliaho, Maija Susanna, maanviljelijä, Alajärvi
Yli-Kovero, Eila Marja, osastonhoitaja, Espoo
Ylinen, Markku Ensio, mielisairaanhoitaja, Alavus
Ylipelkonen, Carita Susan, ylikonstaapeli, Seinäjoki
Ylisoini, Jani Rikhard, rikosseuraamusesimies, Kerava
Ylämurto, Helena Tuulikki, myyntiesimies, Kirkkonummi
Ylönen, Teijo Tapani, monipalvelukeskuksen johtaja, Mikkeli
Yritys, Sirpa Hannele, 4H-toiminnanjohtaja, Alavus
Yrjänä, Veli Matti Juhani, maanviljelijä, Siikajoki
Z
Å Åberg, Lauri Peder, rikosylikonstaapeli, Helsinki
Åberg, Sirpa Hannele, tuotannonsuunnittelja, Huittinen
Åkerblom, Suvi Laura Margaret, palvelupäällikkö, Kirkkonummi
Åkerlund, Jouko Kari, maanviljelijä, Vieremä
Åkerlund, Robert Kim Sigvard, överkonstapel, Pedersöre
Ä
Ö Öhman, Anri Mikaela, käräjäsihteeri, Helsinki
Österlund, Maija Katriina, opintosihteeri, Turku
Östman, Tuula Hannele, asumispalvelujen esimies, Rauma
Öystilä, Kaija Liisa Irmeli, kaupunginvaltuutettu, Lieksa
Yhteensä: 986
 Alkuun
Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö

A Aalto, Harri Olavi, varastonhoitaja, Pirkkala
Aalto, Jarno Eerikki, vanhempi konstaapeli, -
Aalto, Miikka Kullervo, vanhempi konstaapeli, Turku
Aaltonen, Iina Maria, johtava kirjastovirkailija, Juuka
Aaltonen, Kaarle Henrik Juhana, valaistusmestari, Vantaa
Aaltonen, Kaija Anneli, palvelusihteeri, Ylöjärvi
Ahlstedt, Eeva Tellervo, palveluesimies, Pirkkala
Aho, Sinikka Maria, perushoitaja, Ähtäri
Ahokas, Tuula Maritta, apulaistarkastaja, Helsinki
Ahonen, Anne Kaarina, tullitarkastaja, Lemi
Ahonen, Kati Airi Hannele, henkilöstösihteeri, Lahti
Ahtola, Sirpa Marketta, verosihteeri, Salo
Ahvonen, Marianne Irene, ostoassistentti, Lohja
Ailio, Jouni, laitosmies, Luopioinen
Airio, Tarja, asiantuntija, Helsinki
Akseli, Janne Johannes, yrittäjä, Isojoki
Alahautala, Raija Irene, kirjastovirkailija, Alavieska
Alakurtti, Soile Sinikka, palkkakirjanpitäjä, Rovaniemi
Alanko, Seija Helena, osastosihteeri, Helsinki
Alatalo, Arja Marketta, meijeristi, Joensuu
Andersson, Merja, virastosihteeri, Tampere
Antila, Matti Hermanni, vapaa-aikatoimenjohtaja, Ilmajoki
Antila, Pirjo Hanna Maarit, lupasihteeri, Seinäjoki
Appiah, Auli Heli Marketta, talousassistentti, Helsinki
Arnivaara, Anneli, toimistoassistentti, Forssa
Aromaa, Sirpa Liisa Annikki, toimistosihteeri, Helsinki
Arvilommi, Sirkka-Liisa, laborantti, Hamina
Asp Gottberg, Kristina Marianne, åklagarsekreterare, Geta
Aspila, Riitta Liisa Helena, hallintosihteeri, Lempäälä
Aunela, Helena Marjatta, tietopalvelusihteeri, Porvoo
Autero, Heli Irmeli, palveluasiantuntija, Vantaa
B Backlund, Ulf Mikael, vanhempi konstaapeli, Helsinki
Berger, Gunhild Nanny Elisabet, biblioteksfunktionär, Pedersöre
Bharwani, Susa Anna, toimistosihteeri, Turkki
Björkskog, Anders Johan, vanhempi konstaapeli, Luoto
Björkskog, Lea Hannele, konttorityöntekijä, Kokkola
Borgmästars, Görel Birgitta, jordbrukare, Pedersöre
Brusas, Inger Elin Anita, närvårdare, Lappträsk
C
D Didriksson, Lars Johan, produktplanerare, Borgå
E Ehrlund, Tony Michael, vartija, Espoo
Ehrnrooth, Marina Johanna, flygvärdinna, Esbo
Eklund, Ira Marjaana, förskollärare, Ödkarby
Eklund, Karin Christina, lärare, Malax
Ekman, Theresia Ros-Mari, projektsekreterare, Korsholm
Eksymä, Timo Tapio, sähkölaitosasentaja, Inari
Englund, Karl-Olof Leonard, lotskutterskötare, Sibbo
Enholm, Ingela Maria, vanhempi konstaapeli, Nokia
Eronen, Arja Riitta Kaarina, talouspalvelusihteeri, Valkeakoski
Erämaa, Marko Mikael, vanhempi rikoskonstaapeli, Kerava
Eräpuro, Janne Oskari Johannes, etsivä nuorisotyöntekijä, Ulvila
Eskelinen, Marja-Leena, kirjanpitäjä, Sonkajärvi
Eskelinen, Petri Tuomo Juhani, vartija, Iisalmi
Eskonpekka, Pirjo Irmeli, ratkaisuasiantuntija, Suomussalmi
F
Finnberg, Henry Richard, montör, Pedersöre
G Gästgifvars, Magnus Einar, tuotepäällikkö, Espoo
H Haapajoki, Sirpa Marjatta, sairaanhoitaja, Lempäälä
Haapajoki, Tauno Einari, talousvastaava, Lempäälä
Haapala, Seija Irmeli, tilastohaastattelija, Kerava
Haapanen, Markku, vuoropäällikkö, Turenki
Haapanen, Olli Sakari, vanhempi konstaapeli, Porvoo
Haapaniemi, Hannu Jalmari, postityöntekijä, Sodankylä
Haara, Erja Anneli, projektipäällikkö, Lahti
Haavisto, Heli Marjut, laboratoriomestari, Loimaa
Habilainen, Maarika, lupasihteeri, Turku
Hakala, Taina Elisabeth, taloustarkastaja, Helsinki
Haleyi, Leena Tuulikki, konservaattori, Helsinki
Halinen, Kari Pekka, sähköverkkoasentaja, Mäntyharju
Halonen, Sakari, postityöntekijä, Ylivieska
Halonen, Seppo Juhani, metsuri, Leppävirta
Halttunen, Hannu Tapani, vanhempi rikoskonstaapeli, Joensuu
Handroos, Hannele Marketta, toimistosihteeri, Tampere
Hanhinen, Soile Irene, järjestelmätestaaja, Helsinki
Hannola-Laitinen, Raija, palvelussuhdesihteeri, Lappeenranta
Hannula, Matti Vesa, myyntipäällikkö, Pirkkala
Harju, Onerva Aulikki, osastosihteeri, Raahe
Harju, Tarja Hannele, lupasihteeri, Kauhajoki
Hartikainen, Arja Katri, hätäkeskuspäivystäjä, Hattula
Hartikainen, Raija Anneli, verosihteeri, Kuopio
Hartikainen, Taina Sisko Anitta, tarkastaja, Kuopio
Hartikainen, Vesa Tapani, työnsuunnittelija, Kuopio
Hassel, Margareta, klädvårdschef, Mariehamn
Hast, Jari Antero, koneenhoitaja, Kemi
Hast, Timo Petri, konduktööri, Järvenpää
Hasu, Elina Marjukka, hallintosihteeri, Kouvola
Hatela, Seppo Juhani, ylipalomies, Kokkola
Hatunen, Merja Irmeli, laborantti, Kangasala
Haukka, Armi Maritta, toimistosihteeri, Vantaa
Hautamäki, Jarmo Juhani, maanviljelijä, Kauhava
Hautamäki, Tero Urho Johannes, vanhempi rikoskonstaapeli, Kokkola
Havu, Sari Hannele, vanhempi konstaapeli, Mikkeli
Hedström, Kirsi Hannele, assistentti, Kouvola
Heikkinen, Annina Maria, lainkäyttösihteeri, Naantali
Heikkinen, Ari Antero, tarkastaja, Klaukkala
Heikkinen, Ritva Anneli, myyntipäällikkö, Riihimäki
Heiniluoma-Pekkala, Elina, kirjastosihteeri, Helsinki
Heinimo, Erkki Olavi, taksinkuljettaja, Vantaa
Heino, Jouni Sakari, vanhempi konstaapeli, Lieto
Heino, Marko Einari, vanhempi konstaapeli, Pori
Heinonen, Grethel Alice, bokförare, Finström
Heinonen, Jarkko Anttoni, vanhempi konstaapeli, Ylöjärvi
Heinonen, Jukka Pekka, vanhempi asiakastukivastaava, Vaasa
Heinonen, Jukka Pekka, palveluasiantuntija, Kerava
Helenius, Jan, ajomestari, Vantaa
Hellstén, Jorma Johannes, tutkimusmestari, Kaarina
Helminen, Elina Maria, vartija, Salo
Helttunen, Keijo Kalle, vanhempi konstaapeli, Suomussalmi
Hemminki, Hannele Päivikki, koulutussihteeri, Lempäälä
Hermunen, Päivi Marja Helena, tarkastaja, Helsinki
Hernesniemi, Sirke Annika, tukitoimintojen esimies, Nurmo
Herttuainen, Suvi-Päivi, henkilöstösihteeri, Vantaa
Hettula, Vuokko Inkeri, verosihteeri, Kittilä
Hietala, Jouko Sakari, huoltoteknikko, Kotka
Hietala, Katja Anneli, suunnittelija, Keminmaa
Hietala, Leena Anelma, toimistosihteeri, Jyväskylä
Hietala, Raija Milla Annie, tietopalvelusihteeri, Helsinki
Hietanen, Anne Marita, marketkaupan asiantuntija, Kouvola
Hietapelto, Markku Tapani, käytön esimies, Iisalmi
Hiltunen, Leena Pirkko Irmeli, talousyhdyshenkilö, Tampere
Hiltunen, Pekka Juhani, myyntineuvottelija, Kuopio
Hippi, Lauri Hermann, maanviljelijä, Seinäjoki
Hirvonen, Erja Hannele, ylipäivystäjä, Kuopio
Hirvonen, Hannu Matias, palvelumyyjä, Helsinki
Hirvonen, Marja-Leena Anneli, palvelussuhdesihteeri, Lappeenranta
Hirvonen, Timo Tapio, lupasihteeri, -
Hoikka, Hannele, talousasiantuntija, Kirkkonummi
Hokkanen, Aimo Kalevi, talouspalvelusihteeri, Mikkeli
Hokkanen, Anja Sinikka, toimistosihteeri, Kangasniemi
Hokkanen, Kauko Asko Valtteri, toimistosihteeri, Venäjä
Hokkanen, Mirja Helena, asiantuntija, Kuopio
Hokkanen, Mirja Kaarina, opintosihteeri, Tampere
Holm, Kaj Erik, varastonhoitaja, Helsinki
Holma, Anne Maarit, assistentti, Belgia
Honkalehto, Matti Juhani, vanhempi konstaapeli, Hyvinkää
Honkanen, Veli-Matti, ruiskuttaja, Helsinki
Horppu, Marja Annika, lupasihteeri, Kerava
Hovi, Riitta Lea, verosihteeri, Hamina
Huhtanen, Hannu Mikko, toimitusvastaava, Laihia
Huikari, Arja Esteri Emilia, asiantuntija, Haapavesi
Hulkko, Heikki Antero, verosihteeri, Oulu
Huoso, Marja Kaarina, hallinnollinen avustaja, Helsinki
Huotari, Veli Tapani, asiantuntija, Kuhmo
Huovinen, Aini Talvikki, myyjä, Espoo
Huovinen, Eila Elisabet, verkon sihteeri, Lapinlahti
Hurme, Arja Anneli, lakiasioiden assistentti, Hyvinkää
Hurskainen, Timo Tapio, lääkintävahtimestari, Savonlinna
Hurskainen, Tuula Orvokki, tietopalvelusihteeri, Helsinki
Huttunen, Lasse Pekka Raineri, seurakuntamestari, Puumala
Huttunen, Merja Kaarina, verosihteeri, Turku
Huusko, Pasi Juhani, käräjäsihteeri, Muhos
Huusko, Tiina Marjut, asiantuntija, Muhos
Huuskonen, Marja-Leena, perushoitaja, Espoo
Hynninen, Erkki, lähihoitaja, Leppävirta
Hyttinen, Seija Hannele, verosihteeri, Ranua
Hyvärinen, Hannu Olavi, nosturinkuljettaja, lukkoseppä, Myrskylä
Hyyti, Anne Kristiina, luottamushenkilö, Nokia
Häkkinen, Eija Anita, henkilöstöasiantuntija, Mikkeli
Häkkinen, Seppo Ilmari, kuorimonhoitaja, Kouvola
Hämäläinen, Seija Sinikka, erityisammattimies, Hämeenlinna
Hämäläinen, Tero Juhani, vanhempi konstaapeli, Pirkkala
Hätönen, Armi Virpi Päivikki, yrityksen pankkineuvoja, Loimaa
Häyrynen, Meeri Susanna, ylipäivystäjä, Oulu
Höykinpuro, Riitta Helena, päivätoimenohjaaja, Pihtipudas
I Ihalainen, Jarmo Tapio, tullitarkastaja, Imatra
Ikonen, Jorma, etsivä, Vantaa
Ikonen, Raili Ritva Marjatta, palvelumyyjä, Sysmä
Ikonen, Risto Pentti Olavi, asiantuntija, Kuopio
Ilkka, Jaakko Jari Antero, vanhempi konstaapeli, Laihia
Ilkka, Martti Kalevi, projekti-insinööri, Vaasa
Illikainen, Esa Juhani, marketpäällikkö, Ranua
Ilomäki, Jari Tapio, tutkimusteknikko, Parkano
Immonen, Laura Hilja Kristiina, osastosihteeri, Vantaa
Impilä, Hannu Tapani, luotsikutterinhoitaja, Laitila
Into, Ari Tapio, konetekniikan suunnittelija, Rauma
J Jaakamo, Harri Henrik, sovellussuunnittelija, Vantaa
Jaakkola, Eija Hannele, tutkimusmestari, Forssa
Jaakkola, Seija Sinikka, luottamushenkilö, Masku
Jaakkola, Tuula Kaarina, neuvoja, Helsinki
Jalkanen, Sami Ilari, vanhempi konstaapeli, Espoo
Jalonen, Mika Jalmari, varastonhoitaja, Eurajoki
Jauhiainen, Gunilla Maria Elisabeth, städsakkunnig, Söderkulla
Jernmark, Leif, kuljetusyrittäjä, Helsinki
Johansson, Kari Antero, vanhempi rikoskonstaapeli, Kotka
Johansson, Lisbeth Marita, toimistopalveluiden assistentti, Vantaa
Johansson, Soile Elisabet, asianhallinnan asiantuntija, Rovaniemi
Jokinen, Jari Juhani, haastemies, Helsinki
Jokinen, Rauli Helge Antero, sähkötyönjohtaja, Hämeenlinna
Jokisuu, Seppo Niilo Juhani, vesihuoltolaitoksen hoitaja, Evijärvi
Juhola, Jorma Aki Kalevi, prosessinvalvoja, Noormarkku
Jumppanen, Pentti Ilmari, kiinteistönhoitaja, Outokumpu
Junkkari, Jukka Lassi Tapani, prosessinhoitaja, Helsinki
Junnila, Mika Juhani, tietoliikenneasentaja, Eura
Junttila, Maarit Anita, apuhoitaja, Tyrnävä
Juntunen, Jukka Tapani, voimalaitostyöntekijä, Sotkamo
Jurvelin, Seppo Ensio, ostaja, Oulu
Jussila, Päivi Irmeli, palveluneuvoja, Vantaa
Juujärvi, Aino Tuulikki, keittäjä, Juujärvi
Jyrkkä, Veli-Matti, vanhempi konstaapeli, Oulu
Jämiä, Maija Terttu, palkkasihteeri, Ikaalinen
Jäntti, Jari Ismo Johannes, vanhempi rikoskonstaapeli, Juva
Järnström, Tuija Hannele, palvelukonsultti, Lahti
Järvinen, Tapio Yrjö, tutkimusmestari, Vantaa
K Kaappola, Arja Kyllikki, henkilökohtainen pankkineuvoja, Hyvinkää
Kaappola, Taina Marjatta, palkanlaskija, Ylöjärvi
Kaarakainen, Matti Pekka, kiinteistönhoitaja, Vantaa
Kaartti, Vesa Tapio, vanhempi rikoskonstaapeli, Kärkölä
Kaasalainen, Toni Petteri, vanhempi konstaapeli, Lahti
Kaikkonen, Matti Johannes, asentaja, Upinniemi
Kaikkonen, Seppo Johannes, taloussuunnittelija, Keminmaa
Kaitala, Ritva Hannele, menekinedistäjä, Ylöjärvi
Kajan, Anne Marjatta, henkilökohtainen pankkineuvoja, Kerava
Kajava, Hannu Petri, seurakuntamestari, Oulu
Kallio, Raili Marita, henkilöstöasiantuntija, Jyväskylä
Kallioinen, Virpi, taloussihteeri, Padasjoki
Kalliola, Jarmo Antero, prosessinhoitaja, Hämeenkyrö
Kalola, Tuula Marjatta, ratkaisuasiantuntija, Lahti
Kalsi, Riitta Liisa, palveluasiantuntija, Paimio
Kanerva, Pentti Kalevi, satamavalvoja, Valkeakoski
Kankaanpää, Elsa Kaarina, hallintosihteeri, Kauhava
Kankaanpää, Seppo Antero, verosihteeri, Turku
Kannisto, Mikaela Catharina, toimistopalvelunhoitaja, Helsinki
Kantell, Juha Kalevi, verosihteeri, Kaavi
Kapanen, Jari Heikki Juhani, vahtimestari, Helsinki
Kareinen, Petri Juhani, vaihtotyönjohtaja, Riihimäki
Karhumaa, Jouko Johannes, raaka-ainemestari, Pattijoki
Karimäki, Esko Elias, asentaja, Sastamala
Karipuu, Ritu Anneli, ostopäällikkö, Vantaa
Karjalainen, Anna-Liisa, taloussihteeri, Rovaniemi
Karjalainen, Marja-Leena Anneli, tietopalveluneuvoja, Helsinki
Karjalainen, Merja Maarit, asiantuntija, Kajaani
Karjanlahti, Anssi Matias, vanhempi konstaapeli, Seinäjoki
Karppinen, Leila Marketta, maanviljelijä, Ristijärvi
Karsikas, Markku Juhani, liikuntapaikkojen isännöitsijä, Oulainen
Karttunen, Raija Anneli, asiantuntija, Helsinki
Katajamäki, Anu Kristiina, vapaa-aikasihteeri, Alavus
Katava, Merja Hannele, vartija, Riihimäki
Kaukokari, Marja Irmeli, palveluasiantuntija, Espoo
Kaukonen, Veli-Matti, teknisen asiakaspalvelun assistentti, Hämeenkyrö
Kauppi, Pirjo Anneli, verosihteeri, Kempele
Kauppinen, Martti Aimo Antero, dataporari, Virrat
Kauppinen, Pekka Tapio, torikauppias, Suonenjoki
Kekkonen, Jyrki Tapio, vanhempi konstaapeli, Lappeenranta
Kekäläinen, Pirkko Annikki, henkilökohtainen pankkineuvoja, Juankoski
Kellokumpu, Jukka-Pekka, esiasteen luokanopettaja, Sonkajärvi
Kemiläinen, Jukka Esa Sakari, aikuisopettaja, Kiuruvesi
Keski-Koukkari, Marko Juhani, vanhempi konstaapeli, Seinäjoki
Keskilammi, Riitta Liisa, perushoitaja, Ähtäri
Keskinen, Arto Juhani, vanhempi konstaapeli, Tampere
Keski-Rauska, Markku Juhani, verosihteeri, Kauhajoki
Keskisaari-Grahn, Pirjo, lastentarhanopettaja, Loviisa
Kesälahti, Kari Aarno, projektipäällikkö, Raisio
Ketolainen, Arja Hannele, talousassistentti, Helsinki
Ketonen, Marjaana Tellervo, paikkatietokäsittelijä, Lohja
Ketro, Anne Elisabeth, asiantuntija, Helsinki
Kettunen, Armi Anneli, perushoitaja, Heinävesi
Kettunen, Timo Olavi, asiantuntija, Kontiolahti
Kieleväinen, Jukka Ismo Antero, tuotannonsuunnittelija, Helsinki
Kiesilä, Sirpa-Liisa Kaarina, varhaiskasvatuksen työalajohtaja, Mikkeli
Kilpeläinen, Maija Annikki, kalataloustarkastaja, Kuopio
Kinnunen, Sirpa Ulla, lakiasiantuntija, Toholampi
Kivikangas, Tero Petteri, vanhempi konstaapeli, Vantaa
Koivisto, Aimo Uolevi, varastonhoitaja, Oulu
Koivistolainen, Pauli Pekka, myyntiedustaja, Lappeenranta
Koivumäki, Sauli Viljami, vanhempi järjestelmäinsinööri, Kirkkonummi
Koivunoro, Ann-Helena, nuoriso-ohjaaja, Rantasalmi
Koivusalo, Helli Irmeli, rahoitusasiantuntija, Mikkeli
Koivusipilä, Hannu Olavi, kvarttolevyntarkastaja, Pyhäjoki
Kokki, Jouko Kalervo, vanhempi suunnitteluinsinööri, Kerava
Kokko, Senja Marjatta, asiantuntija, Oulu
Kokkonen, Lahja Emilia, välinehuoltaja, Vantaa
Kokkonen, Minna Anneli, toimistosihteeri, Helsinki
Kolehmainen, Anneli Mirjam, laadunvarmistuksen assistentti, Jämsä
Kolehmainen, Sari Anneli, perintäsihteeri, Helsinki
Konu, Jorma Tapio, sivutuotelaitoksen hoitaja, Raahe
Koramo, Pirkko Marjatta, kehitysvammatyön koordinaattori, Kuusamo
Korhonen, Elsa Vappu, lähihoitaja, Lapinlahti
Korhonen, Jarmo Tapani, tilineuvoja, Vantaa
Korhonen, Maj-Lis Elisabeth, kirjastonhoitaja, Kauhajoki
Korhonen, Sirpa Anita, myyntineuvottelija, Vantaa
Korkala, Jaana Elina, asiantuntija, Pattijoki
Korpi, Ulla Marjatta, toimistosihteeri, Kurikka
Korpunen, Ari Pekka, myyntiedustaja, Kankaanpää
Kortelainen, Mauri Sulevi, kehitysasentaja, Suolahti
Koski, Erkki Jaakko, tuotevalmistaja, Ilmajoki
Koski, Sinikka Tellervo, myymäläpäällikkö, Turku
Koski-Laulaja, Veikko, mela-asiamies, Kurikka
Koskinen, Markku Yrjö Sakari, tuotantoassistentti, Hyvinkää
Koskinen, Merja Margareta, talouspalveluesimies, Salo
Koskinen, Mikko Tapio, vuorovastaava, Helsinki
Koskinen, Sari Hannele, käräjäsihteeri, Kauhava
Kosola, Harri Pasi Juhani, hautausmaan työnjohtaja, Seinäjoki
Kosonen, Kalle Oskari, vanhempi konstaapeli, Savonlinna
Kosunen, Terttu, hallintosihteeri, Helsinki
Kotilainen, Reijo Viljo Antero, riistasuunnittelija, Joensuu
Kotkamaa, Kirsi Marjaana, vanhempi rikoskonstaapeli, Kokkola
Kovanen, Riitta Liisa, eläkeasiantuntija, Hyvinkää
Krankka, Kirsti Kaarina, yrityksen pankkineuvoja, Oulu
Krouvi, Lahja Helena, toimistosihteeri, Helsinki
Kröger, Pirjo Kaarina, apulaiskirjaaja, Kuopio
Kujala, Heli Kaarina, johdon assistentti, Espoo
Kujala, Valtteri Valo, käyttökeskusasiantuntija, Tampere
Kujansivu, Merja Kaarina, perintäsihteeri, Pori
Kukkola, Aila Raija Marketta, siivoustyönohjaaja, Haapajärvi
Kulmanen, Ilari Johan Kristian, vanhempi konstaapeli, Helsinki
Kulo, Voitto, maanviljelijä, Koski Tl
Kultanen, Jukka Tapani, asiakasvastaava, Lappeenranta
Kumpulainen, Katariina Maria, assistentti, Helsinki
Kumpulainen, Panu Markus Tapani, vanhempi konstaapeli, Pihtipudas
Kuntsi-Kaitainen, Sirkku, laskuttaja, Porvoo
Kuokkanen, Esko, asiantuntijamyyjä, Kuopio
Kuokkanen, Riitta Helena, vanhempi konstaapeli, Kouvola
Kuoppala, Sirpa-Liisa Tuulikki, lähihoitaja, Pertunmaa
Kupulisoja, Kyösti Olavi, huoltoteknikko, Lohja
Kurkela, Tuula Arja Irene, sijoitusasiantuntija, Lahti
Kurttila-Ryynänen, Tuula Kaisu, toimistosihteeri, Oulu
Kurvinen, Helena Marketta, hitsaaja, Multia
Kuttila, Kaija Annikki, koulusihteeri, Virrat
Kutvonen, Eero Ilmari, vuoromestari, Heinola
Kuukka, Tuula Marketta, toimistosihteeri, Mänttä-Vilppula
Kuusela, Harri Ilari, tuotantomestari, Porvoo
Kuusenoja, Jouko Kalervo, simulaattorikouluttaja, Rauma
Kuusisaari, Timo Petteri, vanhempi rikoskonstaapeli, Porvoo
Kuusisto, Tomi Rainer, vanhempi konstaapeli, Hyvinkää
Kyllönen, Sirkka Anneli, rahoitusasiantuntija, Heinola
Kyläsorri, Kauko Martti Antero, tutkimusmestari, Punkalaidun
Kyntäjä, Mika Jaakko, vanhempi konstaapeli, Järvenpää
Kytökorpi, Kaino Merja Hannele, asiantuntija, Oulainen
Kytönen, Harri Tapani, virastomestari, Nurmijärvi
Kyyhkynen, Paula Annikki, toimistosihteeri, Heinola
Kähkönen, Liisa Marjatta, kirjastovirkailija, Keminmaa
Kämäräinen, Marja Liisa, asiantuntija, Leppävirta
Käppi, Kari Olavi, virastomestari, Mäntsälä
Kärkkäinen, Eino Juhani, vartija, Iisalmi
Kärnä, Aino Maarit Helinä, asiantuntija, Kuopio
L Laajisto, Keijo, kuvankäsittelijä, Helsinki
Laakkonen, Jouko Johannes, operaattori, Raisio
Laakkonen, Kari Matti, aluemyyntipäällikkö, Kuopio
Laakkonen, Sirpa, paikkatietokäsittelijä, Leppävirta
Laakso, Arto Jalmari, kunnossapitäjä, Kouvola
Laakso, Jyrki Juha Kalevi, operaattori, Porvoo
Laamanen, Hannu Pekka, asiantuntija, Savonlinna
Laamanen, Tarja Leila Tuulia, tietopalvelusihteeri, Helsinki
Lahtinen, Anni Marjatta, maatilan emäntä, Kauhava
Lahtinen, Arto Klaus Petteri, nuoriso-ohjaaja, Vesanto
Lahtinen, Harri Juhani, haastemies, Launonen
Lahtinen, Leena Marjatta, palvelusihteeri, Loppi
Lahtonen, Anitta Eliisa, henkilöstösihteeri, Laukaa
Laine, Hilkka Liisa, koulutuskoordinaattori, Tampere
Laine, Peter Mika, osoitehuoltaja, Turku
Laine, Seppo Torsten, kaupunginvaltuutettu, Ähtäri
Laitila, Leo Sakari, kojeoptikko, Jyväskylä
Laitila, Ritva-Leena, myymälänhoitaja, Valkeakoski
Laitinen, Ilkka Tapani, maanviljelijä, Kiuruvesi
Laitinen, Janne Johannes, vanhempi konstaapeli, Oulu
Laitinen, Raimo Uolevi, seurakuntamestari, Vesanto
Lamberg, Markku Kalervo, vanhempi rikoskonstaapeli, Varkaus
Lamminen, Heli Kristiina, palveluohjaaja, Pomarkku
Lampinen, Tuire Inkeri, tilastoassistentti, Helsinki
Lankinen, Tuula Kaarina, lupasihteeri, Varkaus
Lantela, Lilja, emäntä, Lappajärvi
Lapojärvi, Paula Irmeli, perintäsihteeri, Helsinki
Lappi, Tuija Helena, vuoromestari, Lahti
Lassus, Sten Erik, ensihoitaja, Oravainen
Laukkanen, Jari Armas, tutkimusmestari, Loppi
Lehtimäki, Anneli Maritta, henkilöstösihteeri, Turku
Lehtimäki, Juha Tapio, huoltoinsinööri, Hyvinkää
Lehtinen, Pirjo Anneli, luotonvalvoja, Kerava
Lehto, Petri, palveluneuvoja, Helsinki
Lehtola, Leila Kaarina, perintäsihteeri, Lahti
Lehtola, Merja Anita, kirjastovirkailija, Sonkajärvi
Lehtonen, Seija Leena Inkeri, vartija, Hämeenlinna
Lehtonen, Sirkka Paula Helena, hallintosihteeri, Riihimäki
Lehtoranta, Anne, vakuutusasiantuntija, Helsinki
Leimurautio, Jouko Tapani, lajitteluoperaattori, Oulu
Leinonen, Merja Helena, kulttuurisihteeri, Sodankylä
Lempinen, Pentti Tapio, vanhempi konstaapeli, Ylöjärvi
Leonsaari, Sirkka, kotitalousteknikko, Kustavi
Leotta, Kirsi-Marja, tarkastaja, Mäntsälä
Lepistö, Juha-Pekka, tuotannonsuunnittelija, Lapinlahti
Lepistö, Ritva Irmeli, taloussihteeri, Loimaa
Leppä, Alli Anneli, opistosihteeri, Kauhajoki
Leppänen, Teija, palveluneuvoja, Vantaa
Levander, Juhani Antero, pakkaaja, Vantaa
Levander, Matti Juhani, prosessinhoitaja, Kouvola
Levo, Taisto Johannes, metallimies, Loimaa
Levä, Tuija Anita, vuorovastaava, Helsinki
Levälampi, Janne Ilmari, vanhempi konstaapeli, Porvoo
Lieskivi, Petri Sakari Ferdinand, vanhempi konstaapeli, Turku
Liila, Marjukka Satu Anneli, palveluohjaaja, Tuusula
Lind, Pentti Pasi, hieroja, Helsinki
Lindblom, Pirjo Marjukka, myyntiassistentti, Vantaa
Lindfelt-Koivumäki, Arja Annikki, myyjä, asiakasomistajaneuvoja, Kauhava
Lindfors, Bo Gustav Anders, förtroendevald, Lovisa
Lindholm, Anna Helena, assistentti, Helsinki
Lindroos, Kari Risto, virastomestari, Hämeenlinna
Lindström, Terhi Tuulikki, virastomestari, Helsinki
Linjakumpu, Kari Antero, tuotannonsuunnittelija, Vantaa
Linna, Pälvi Elina Tuulikki, suojeluvalvoja, Sääksmäki
Lithenius, Heidi Maria, graafinen suunnittelija, Vantaa
Loikkanen, Tuomas Taneli, ylipalomies, Savonlinna
Lundberg, Börje, förtroendevald, Lemland
Lundén, Beatrice, laboratorieskötare, Mariehamn
Lundsten, Riitta Anneli, toimistosihteeri, Kajaani
Luonuansuu, Jouni Matias, virastomestari, Lumijoki
Luopa, Raija Marjatta, toimistosihteeri, Teuva
Luoto, Kimmo Ensio, käsinkaavaaja, Jyväskylä
Luoto, Merja Helena, palveluneuvoja, Helsinki
Luoto, Pirjo Terttu, tietopalvelusihteeri, Kirkkonummi
Luoto, Tuija Annikki, hammashoitaja, Lohja
Luotola, Teuvo Antero, yrittäjä, Harjavalta
Luotonen, Raili Mirjam, lupasihteeri, Lappeenranta
Luukkonen, Taina Maria, henkilöstöasiantuntija, Tampere
Luumi, Erkki Kalervo, lentokoneasentaja, Kuhmoinen
Lähdesmäki, Tiina Inkeri, hallinnollinen assistentti, Espoo
Lähteinen, Minna Tuulikki, toimistosihteeri, Orivesi
Löfberg, Ari-Pekka, murskaamokoneenhoitaja, Lohja
M Maaranen, Seija Anneli, tarkastussihteeri, Mikkeli
Mahlanen, Ari Kalevi Mikael, myyjä, Espoo
Maijo, Esa Martti Juhani, vanhempi konstaapeli, Espoo
Makkara, Ahti Ensio, telakunnostaja, Haapavesi
Manninen, Jarkko Tapio, virastomestari, Helsinki
Manninen, Riitta Helena, liikunta-nuorisosihteeri, Kärsämäki
Manninen, Ritva Kyllikki, toimistosihteeri, Espoo
Markkanen, Tero Juhani, vanhempi konstaapeli, Pieksämäki
Martikainen, Tommi Antti, vuoromestari, Lappeenranta
Marttila, Seppo Kalervo, koneenhoitaja, Valkeakoski
Matikka, Päivi Helena, sijoitusasiantuntija, Kajaani
Maula, Sirkka Leena, kiinteistösihteeri, Lohja
Meriläinen, Merja-Liisa, asiantuntija, Oulu
Mertens, Raija-Liisa, rahoitusasiantuntija, Helsinki
Miettinen, Hilkka Tellervo, käräjäsihteeri, Lieto
Miettinen, Mervi Sinikka, lupasihteeri, Lapinlahti
Mikkola, Pirkko Johanna, palveluneuvoja, Helsinki
Mikkola, Sirpa Tiina Eliisa, käräjäsihteeri, Helsinki
Mikkonen, Kari, varaosamyyjä, Tampere
Minkkinen, Martti Juho, metallisorvari, Kanada
Moilanen, Merja Outi Hannele, asiantuntija, Sotkajärvi
Muje, Tuula Anitta, palveluassistentti, Helsinki
Muranen, Markku Salomo, asiantuntija, Helsinki
Murata, Yuka, aasialaisten matkustajien opas, Helsinki
Mustapää, Tero-Ilkka, vanhempi konstaapeli, Haapavesi
Mustonen, Aila Margit, palveluneuvoja, Kerava
Mutanen, Leo Mikael, sähköasentaja, Joensuu
Müller, Raija Tellervo, palvelusihteeri, Vaala
Mylly, Aila Tuulikki, tietojärjestelmäasiantuntija, Helsinki
Mylly, Seppo Juhani, myyjä, Turku
Myllykangas, Päivi Hannele, asiantuntija, Oulu
Myllymäki, Kai Tapani, koneasentaja, Helsinki
Myyrä, Virpi Maarit, tullitarkastaja, Lappeenranta
Mäkelä, Jari Heikki, prosessinhoitaja, Kokkola
Mäkelä, Päivi Inkeri, sihteeri, Kouvola
Mäkelä, Tarja Helena, henkilöstöasiantuntija, Haukipudas
Mäkelä, Terhi Tuula Margit, asiantuntija, Tampere
Mäkilä, Siv, mentalvårdare, Mariehamn
Mäkinen, Alli Helena, yrittäjä, Mänttä-Vilppula
Mäkinen, Hanne Leena, pankkitoimihenkilö, Mäntsälä
Mäkinen, Mauri Kauko Antero, henkilöstön käytönsuunnittelija, Riihimäki
Mäkinen, Sari-Anne Sinikka, asiakasomistajaneuvoja, Seinäjoki
Mäkinen-Pulkkinen, Lea Marita, perintäsihteeri, Espoo
Mäki-Valkama, Heikki Olavi, tietoliikenneasentaja, Seinäjoki
Mälkiä, Matti Juhani, vanhempi rikoskonstaapeli, Posio
Mänttäri, Anna-Liisa, etuuskäsittelijä, Jyväskylä
Mänttäri, Jorma Kullervo, ylipalomies, Luumäki
Mäntysalo, Jaana Tellervo, assistentti, ostaja, Vaasa
Määttä, Kyösti Kullervo, etuuskäsittelijä, Lohja
Määttä, Martti, kuntohoitaja, Taivalkoski
N Nahkala, Jarmo Tapani, yrittäjä, Alavieska
Naumanen, Riikka Hillevi, vanhempi rikoskonstaapeli, Vantaa
Nevala, Raija Helena, kirjastovirkailija, Kuusamo
Nevalainen, Hannu Sakari, maa- ja metsätalousyrittäjä, Nurmes
Nevalainen, Timo Tapio, kiinteistönhoitaja, Helsinki
Niemelä, Ari-Pekka, vanhempi konstaapeli, -
Niemi, Timo Matti Taneli, vanhempi rikoskonstaapeli, Petäjävesi
Nieminen, Eila Annikki, rakennuttajasihteeri, Lohja
Nieminen, Jyrki Helmer, propulsiolaiteasentaja, Vantaa
Nieminen, Nina Anneli, vanhempi konstaapeli, Huittinen
Niinivaara, Jukka Hannu Tapio, maastotyönjohtaja, Vantaa
Niiranen, Reijo Kalevi, asiantuntija, Lapinlahti
Nikander, Harry Tapio, palveluneuvoja, Helsinki
Nikki, Eeva Tellervo, taloussuunnittelija, Naantali
Nikunen, Päivi Inkeri, kirjanpitäjä, Lemi
Nilsson, Eva Anneli, laadunvalvoja, Savonlinna
Niskanen, Markku, vanhempi konstaapeli, Naantali
Niskanen, Pekka Tapani, työnjohtaja, Pyhäjärvi
Nordberg, Heidi Tuulikki, kirjanpitäjä, Vantaa
Nordman, Camilla Maria Larissa, tillståndssekreterare, Ingå
Nummela, Pekka Tapani, maanviljelijä, Kuortane
Nuppola, Jaakko Kalervo, konduktööri, Kouvola
Nurmi, Mika Tapio, kirvesmies, Eurajoki
Nurmi, Mikko Juhani, laatu- ja kehitysesimies, Oripää
Nurminen, Altti Rauli Juhani, moottoriasentaja, Tampere
Nurminen, Juha Petri, työnjohtaja, suojelupäällikkö, Tampere
Nurminen, Pirjo Helena, johdon assistentti, Helsinki
Nurminen, Tommi Tapani, vanhempi konstaapeli, Lempäälä
Nuutinen, Seppo Olavi, kalanviljelijä, Tervo
Nybergh, Ritva Helena, HR-asiantuntija, Vantaa
Nybondas, Roger Johan, päivämestari, Naantali
Nybäck, Eva-Lena, äldre konstapel, Munsala
Nykänen, Pirkko Irmeli, tutkimusmestari, Paimio
Nyyssönen, Merja Anneli, myyntipäällikkö, Varkaus
O Ohranen, Maarit Hannele, kirjastovirkailija, Kyyjärvi
Oikarinen, Arja Helena, asiantuntija, Suomussalmi
Oilinki, Tarja Anneli, tarkastussihteeri, Oulu
Ojala, Anne Maarit, asiantuntija, Mustasaari
Ojala, Pasi Aleksanteri, projekti-insinööri, Vaasa
Ojanperä, Vuokko Irene, laboratoriotekninen, Porvoo
Okeke, Carola Elisabeth, päivittäissijoittelija, Sipoo
Oksa, Irma Marjatta, vapaaehtoisohjaaja, Vantaa
Oksanen, Pekka Kalervo, palvelumyyjä, Helsinki
Oksanen, Ritva Anna-Liisa, hallintosihteeri, Muhos
Oljakka, Anni Tuulikki, toimistosihteeri, Kauhava
Ollilainen, Lahja Kaarina, seminologi, Juuka
Ormiskangas, Lasse Erik, tutkimusmestari, Evijärvi
Orrensalo, Matti, kalastaja, Kustavi
Ovaskainen, Senja Irene, palkkasihteeri, Tuusniemi
P Paavola, Anne, vuoropäällikkö, Rovaniemi
Paavola, Olavi Lennart Viljami, omaishoitaja, Sievi
Pajala, Kaija Helena, rahoitusneuvoja, Jyväskylä
Pajari, Ritva Annikki, vesilaskutusasiainhoitaja, Kemijärvi
Paju, Päivi Kaarina, toimistosihteeri, Loimaa
Pakkanen, Matti Tapani, vanhempi konstaapeli, Vantaa
Palomäki, Arja Hannele, opintoasiainsihteeri, Muhos
Palomäki-Nieminen, Liisa Kyllikki, kirjastovirkailija, Vihti
Palonen, Merja Hannele, toimistosihteeri, Virolahti
Parkkinen, Sisko Marianne, kalanviljelijä, Enonkoski
Partanen, Jyri Antero, vanhempi konstaapeli, Kuopio
Partanen, Raimo Paavali, maanviljelijä, Kiuruvesi
Pasi, Kari Allan, verkostoasentaja, Kouvola
Paukku, Juha Sakari, operaattori, Masku
Paukkuri, Sari Johanna, marketvastaava, Hamina
Pellinen, Helle Kaarina, liikenneaseman hoitaja, Vaasa
Peltola, Raimo Sakari, levyseppä, Lahti
Peltola, Rauno Yrjö Kalevi, virastomestari, Jyväskylä
Peltonen, Esa Manu Johannes, kunnossapitoasentaja, Nokia
Penger, Pirjo Kaarina, toimistosihteeri, Turku
Penttilä, Ahti Sakari, palvelumyyjä, Helsinki
Pernu, Ilkka Henrik, etsivä, Oulu
Perähuhta, Kirsti Kyllikki, peruskoulun luokanopettaja, Virrat
Perämäki, Mikko Antero, vanhempi konstaapeli, Lieto
Pesonen, Ilkka Tapio, vanhempi konstaapeli, Helsinki
Peuhkurinen, Mika Perttu, vahtimestari, Joensuu
Pietikäinen, Jyrki Ilmari, tutkimusmestari, Ahkionlahti
Pietilä, Esa Tapani, työnsuunnittelija, Kuopio
Pietilä, Kari Päiviö, yliasentaja, Helsinki
Pihkala, Ari Petteri, vanhempi konstaapeli, Tuusula
Pihlainen, Jukka Antero, käsinkaavaaja, Uurainen
Pihlainen, Sami Antero, vanhempi konstaapeli, Salo
Pihlaja, Virpi Maritta, kirjanpitäjä, Pihtipudas
Piippo, Riitta Liisa, asiantuntija, Kärsämäki
Piipponen, Kirsi Leena, sihteeri, Turku
Piiroinen, Erkki Antero, tutkimusmestari, Elimäki
Pirilä, Marja-Leena, vuoropäällikkö, Vantaa
Pirjetä, Kari Matti, verosihteeri, Vantaa
Pitkälä, Paula Mirjami, sihteeri, Espoo
Pitkänen, Taina Hellevi, asiantuntija, Liperi
Pitkänen, Teija Anneli, kiinteistöassistentti, Jyväskylä
Pohjois-Koivisto, Eija Inkeri, asiantuntija, Helsinki
Pohjola, Esa Toivo Antero, maanviljelijä, Kuhmoinen
Pohjonen, Pirjo Hannele, käräjäsihteeri, Ylöjärvi
Polkutie, Jukka Tapio, vanhempi konstaapeli, Kangasala
Polttila-Pihlajamäki, Kirsi, tutkintasihteeri, Pori
Porko, Arto Matias, mittakirvesmies, Klaukkala
Porthén, Tellervo Leila Selena, verosihteeri, Vantaa
Puhakka, Tarja Hannele, palvelupäällikkö, Rovaniemi
Punkka-Jokela, Tiina Kaarina, hallinnollinen avustaja, Helsinki
Punkkinen, Tarja Anneli, ravintolapäällikkö, Lappeenranta
Puolakka-Pöyhtäri, Birit Helen, verosihteeri, Oulu
Puputti, Matti-Pekka, IT-infravastaava, Valkeakoski
Puputti, Teppo Tapani, konduktööri, Hanko
Puranen, Petri Juhani, vanhempi konstaapeli, Tyrnävä
Purolinna, Leena Maarit, vanhempi rikoskonstaapeli, Tuusula
Pusa, Tuula Elina, toimistosihteeri, Masku
Pussinen, Tarja Maritta, asiantuntija, Joensuu
Puurtinen, Håkan Lars Kenneth, luotsikutterinhoitaja, Loviisa
Puuskari, Kai Niilo, asentaja, Vantaa
Pyrhönen, Heikki Tapio, hankevastaava, Mikkeli
Pyykkö, Reijo Olavi, maanviljelijä, Humppila
Pyykkönen, Markku Antero, vanhempi konstaapeli, Ristijärvi
Påfs, Marika Sofia, övernödcentralsoperatör, Vasa
Päivinen, Jouko Tapio, ruiskuttaja, Helsinki
Päivinen, Sakari Jaakko, tullitarkastaja, Kitee
Pärssinen, Jaana, keittiöpäällikkö, Pori
Pääkkönen, Jouni Ensio, kenttähuollon asiantuntija, Lappeenranta
Pöntinen, Kaija Anneli, sijoitusasiantuntija, Mikkeli
Pöyhönen, Päivi Talvikki, luottamushenkilö, Masku
Q
R Raassina-Pappila, Raili Anni, projektipäällikkö, Espoo
Rahnasto, Niina Johanna, ostolaskunkäsittelijä, Vaasa
Raittila, Pertti Samuli, yrittäjä, Raisio
Raivio, Sari-Helena, vastaava keittäjä, Alajärvi
Rajamäki, Sirkku Maija-Liisa, ryhmäperhepäivähoitaja, Isokyrö
Rajasalo, Pirjo Hannele, lastentarhanopettaja, Ikaalinen
Rakkolainen, Pirjo Kaarina, päiväkeskusohjaaja, Uusikaupunki
Ranni, Kari-Matti, haastemies, Nokia
Ranta, Irene Maarit, toimistosihteeri, Tampere
Ranta, Jann Kristian, apulaistarkastaja, Tuusula
Ranta, Päivi Helena, hallinnollinen avustaja, Helsinki
Rantakaulio, Soile Meri Kaarina, palveluneuvoja, Helsinki
Rantala, Merja Tuulikki, vastaanottopäällikkö, Seinäjoki
Rantala, Raili Inkeri, myyntineuvottelija, Helsinki
Rantala, Rauno Kari Tapani, vesi- ja jätevesilaitoksen hoitaja, Lapinjärvi
Rantanen, Ari Antero, lähettämönhoitaja, Hämeenkyrö
Rantanen, Esa Johannes, operaattori, Ilola
Rantanen, Janne Tapani, vanhempi rikoskonstaapeli, Aura
Ranta-Nilkku, Marko Juhani, vanhempi konstaapeli, Sipoo
Rantatalo, Elli Kyllikki, hoitaja, Enontekiö
Rask, Camilla Susanne, fondassistent, Borgå
Ratilainen, Jouko Kalevi, kirvesmies, Liperi
Rautio, Esko Antero, koneasentajamestari, Jyväskylä
Rautio, Panu Kristian, vanhempi konstaapeli, Nokia
Rauvala, Anja Marja-Leena, rahoitusneuvoja, Saarijärvi
Reinikainen, Armi Terttu Helena, eläkeratkaisuasiantuntija, Kerava
Renfors, Barbro Elisabeth, vientiassistentti, Vaasa
Reponen, Anja Anneli, ompelija, Joutsa
Revontuli, Mirva Johanna, toimistosihteeri, Kerava
Riekki, Mirja Anneli, sihteeri, Kuusamo
Riekkinen, Riitta Sinikka, keittiöpäällikkö, Lahti
Riihiaho, Seija Tellervo, kirjastovirkailija, Kauhajoki
Riihimäki, Esko Juhani, yrittäjä, Lapua
Riikonen, Anne Kaarina, toimistosihteeri, Vihti
Riipinen, Ulla Marjatta, koulutussihteeri, Oulu
Riiski, Vesa Allan, operaattori, Porvoo
Rinne, Mervi Hellevi, taloussihteeri, Turku
Rinne-Pulkka, Anneli Marjaana, lupa-asiantuntija, Mikkeli
Rintala, Ilta Elli, yksityisyrittäjä, Tornio
Rinta-Säntti, Aulikki Inkeri, nuorisotyönohjaaja, Oulu
Rissanen, Anne Anja Elisabeth, maksuliikenteenhoitaja, Jyväskylä
Ristiluoma, Osmo Jooseppi, toimistosihteeri, Teuva
Roikonen, Juha Martti, sähköasentaja, Helsinki
Romppainen, Veijo Olavi, ajojärjestelijä, Kajaani
Ronkainen, Marja Leena, tutkintasihteeri, Kuopio
Ropponen, Riitta Susanna, tutkintasihteeri, Varkaus
Rossi, Toni Sakari, vanhempi konstaapeli, Helsinki
Rousku, Tommi Juhani, vanhempi konstaapeli, Oulu
Ruha, Taina Maarit, osastosihteeri, Nokia
Runtti, Lasse Veikko, kunnossapitäjä, Oulu
Ruokola, Anita Margit Kerstin, perushoitaja, Ähtäri
Ruokonen, Heljä Tuula Inkeri, perushoitaja, Ähtäri
Ruskela, Maarit Johanna, palvelumyyjä, Varkaus
Rusthollkarhu, Liisa Talvikki, johdon assistentti, Helsinki
Rytkönen, Anne Tuulikki, osastosihteeri, Masala
Rytkönen, Jari Olavi, kiinteistönhoitaja, Lepsämä
Ryyppö, Kirsi Kristiina, lipunmyyjä, vuoropäällikkö, Helsinki
Råholm, Ira, nödcentralsoperatör, Malax
Räisänen, Kai Antero, ryhmävastaava, Järvenpää
Räisänen, Laila Anneli, tietopalvelusihteeri, Helsinki
Räsänen, Mauno Tapio, kanavanhoitaja, Heinävesi
Rönnlund, Aino Marjatta, lastentarhanopettaja, Karijoki
Rönnlund-Peltoniemi, Helena, textillärare, Kaskö
S Saari, Hanna Marjatta, henkilöstöasiantuntija, Lieto as.
Saari, Sirpa Tuulikki, verosihteeri, Ruutana
Saarimaa, Nina Marjut, toimistosihteeri, Vaasa
Saarinen, Harri Uolevi, vartija, Kontiolahti
Saarinen, Katriina Eva Hannele, fysioterapeutti, Turku
Saarinen, Sirpa Kristiina, vanhempi rikoskonstaapeli, Littoinen
Saastamoinen, Ari Tapani, yhdyskuntatekniikkatyöntekijä, Pihtipudas
Saastamoinen, Ulla-Maija, asiantuntija, Varkaus
Saavalainen, Esa Juhani, kunnossapitoasentaja, Nurmijärvi
Sailola, Kaija Tellervo, projektisihteeri, Lohja
Saksa, Heli Kaisa Tuulikki, emäntä, Somero
Salli, Taru-Maarit, liikennemyymäläpäällikkö, Ähtäri
Salmi, Sirkku Inkeri, asiantuntija, Kajaani
Salminen, Karoliina Kaisa Maria, projektikoordinaattori, Tampere
Salminen, Marja-Kaarina, toimistosihteeri, Turku
Salminen, Milla Marjo, sihteeri, Helsinki
Salminen, Pasi Erkki, ensihoitaja, Pietarsaari
Salminen, Raija Kaarina, lupasihteeri, Riihimäki
Salminen, Virpi Marita, lupa-asiantuntija, Jämsä
Salmismäki, Martti Juhani, virastomestari, Venäjä
Salmivuori, Maija Kaarina, kehitysvammaisten ohjaaja, Seinäjoki
Salo, Elisa Sinikka, myyjä, Helsinki
Salo, Minna Päivikki, tutkintasihteeri, Espoo
Salomaa, Aira Helena, sihteeri, Muurame
Salonen, Esa Tapio, vanhempi konstaapeli, Luhanka
Salonen, Marju-Riitta, asiantuntija, Heinola
Salonen, Pirkko Marja Helena, lupahallintosihteeri, Janakkala
Salonen, Terttu Anneli, myyntireskontranhoitaja, Lohja
Sandberg, Pirkko Helena, erityiskäsittelijä, Espoo
Sandqvist, Markku Kyösti, pääsuunnittelija, Oulu
Saramaa, Raija Marjatta, sosiaalityöntekijä, Kemi
Saranpää, Leila Mirjami, prosessinohjaaja, Seinäjoki
Sarantila, Marja Anneli, Etuntitarkastaja, Pieksämäki
Saravuoma, Merja Tuulikki, virastosihteeri, Vaala
Sarkala, Jukka Tapani, logistiikka-asiantuntija, Helsinki
Sasi, Janne Erik, vanhempi konstaapeli, Valkeakoski
Savolainen, Seija Marjaana, palkanlaskija, Lahti
Savukoski, Leena Marketta, tienpidon assistentti, Ylivieska
Schauman, Åsa Susan Linnéa, byråsekreterare, Hammarland
Schultz, Sara Elisabeth, studiestödssekreterare, Helsingfors
Selin, Petri Karl Johannes, logistiikkaoperaattori, Lieto
Seppä, Satu Anna Maaria, vanhempi konstaapeli, Varkaus
Seppälä, Pekka Juhani, vanhempi konstaapeli, Kouvola
Seppänen, Tuija Helena, sihteeri, Espoo
Sihvo, Olli Antero, vanhempi konstaapeli, Levanto
Sihvonen, Ari Tapani, graafinen operaattori, Espoo
Silander, Timo Tapani, pakkaaja, Tampere
Silander-Stolt, Marjo Monika, kulttuurituottaja, Loviisa
Silvennoinen, Armi Tarja Helena, asiantuntija, Joensuu
Simonen, Jorma Kalervo, liikuntapaikkojen hoitaja, Liperi
Simula, Eila Inkeri, toimistonhoitaja, Seinäjoki
Sinisalo, Marjukka, vartija, Helsinki
Sinko, Tommi Veikko, myyjä, Kalajoki
Sipilä, Ari Markus, vanhempi rikoskonstaapeli, Oulu
Sippola, Riitta Elina, tutkintasihteeri, Helsinki
Sironen, Teija Sinikka, asiantuntija, Savonlinna
Sirviö, Eeva Liisa, sairaanhoitaja, Polvijärvi
Sitkiä, Minna-Maarit, vanhempi konstaapeli, Pori
Sivén, Nina Tuulikki, kirjastovirkailija, Pornainen
Sivunen, Arja Tellervo, sijoitusasiantuntija, Ilmajoki
Sjögren, Marjo Kristiina, vanhempi rikoskonstaapeli, Oulu
Skyttä, Merja Anitta, mainonnansuunnittelija, Kouvola
Slunga, Sirpa Irmeli, tullitarkastaja, Tornio
Smulter, Gunnel Margareta, förvaltningssekreterare, Malax
Sojakka, Leena, päivähoidonohjaaja, Leppävirta
Sola, Jaana Elina Katriina, tiedonhallintasihteeri, Turku
Sorjonen, Anu Mari Susanna, yrittäjä, Lapinlahti
Sourander, Sanne, kanslist, Nykarleby
Stenberg, Britt-Marie, skattesekreterare, Vasa
Stenberg-Vikholm, Saija Ursula, taloussuunnittelija, Söderkulla
Stenius, Peter, korvaussihteeri, Helsinki
Stoltzenberg, Jens Niklas, vanhempi rikoskonstaapeli, Hämeenlinna
Storhannus, Leena Marjatta, asiantuntija, Lapväärtti
Storm, Cathrine Margita, fakturerare-löneräknare, Malax
Stubin, Ari Evert, kuljetussuunnittelija, Espoo
Suhonen, Soili Mirjami, apulaismarketpäällikkö, Nurmes
Sulku, Eeva Maria, ylipäivystäjä, Kuopio
Sumia, Maiju Loviisa, verosihteeri, Uusikaupunki
Sumioinen, Jarkko Emil, yrittäjä, Kuhmoinen
Suna, Anne Ilona, sihteeri, Helsinki
Sundvik, Stina Anna-Lisa, projektsekreterare, Korsholm
Suominen, Tuija Airi Annikki, verosihteeri, Lahti
Suonpää, Silja-Riitta Helinä, perushoitaja, Nakkila
Suontaka, Kirsi Marjatta, ravintolapäällikkö, Matku
Surakka, Kielo Hillevi Päivikki, virastosihteeri, Lepsämä
Susiluoto, Jarni, filmiteknikko, Helsinki
Suuronen, Helena Marketta, kehitysvammaisten toimintakeskuksen ohjaaja, Kangasniemi
Suvanto, Merja Kristiina, toimistosihteeri, Naantali
Sved, Pauli Christian, vanhempi konstaapeli, Porvoo
Syrjäsuo, Päivi Maarit, toimistosihteeri, Helsinki
Syvänen, Esko Tapani, verosihteeri, Tampere
Säkkinen, Erkki Iisak, kalastusmestari, Taivalkoski
Särkijärvi, Leena Katariina, hallintosihteeri, Kangasala
Särkioja, Mikko Juhani, vanhempi konstaapeli, Tampere
Söderberg, Max Stephan, medikalvaktmästare, Malax
Södergård, Karin Kristina, hemvårdare, Malax
T Takala, Ari Tapio, aluejohtaja, Lahti
Takala, Tarja Tuulikki, palkkapalvelusihteeri, Pori
Tallbacka, Jarmo Sakari, kiinteistöhuoltoesimies, Alajärvi
Talvio, Asko Tapio, tutkimusmestari, Jokioinen
Tarvonen, Erja Marjatta, lautakunnan sihteeri, Vantaa
Tenhunen, Irma Elisabet, suunnitteluteknikko, Helsinki
Tenlen, Sauli Tapio, käytön hoitaja, Eurajoki
Tervo, Eero Timo Ilmari, kunnossapitäjä, Klaukkala
Tervo, Pekka Kalevi, tuotepäällikkö, Espoo
Tiainen, Satu Aulikki, verovalmistelija, Savonlinna
Tiikkainen, Merja Tuulikki, vartija, Helsinki
Tikka, Anne Marie, kuluttajaneuvoja, Järvenpää
Tikkanen, Jari Juha, laitehuoltaja, Siilinjärvi
Tillonen, Päivi Anneli, prosessiasiantuntija, Järvenpää
Timonen, Maritta Kaarina, toimistosihteeri, Tornio
Tuisku, Arja Terttu Annikki, maksatusasiantuntija, Rovaniemi
Tulokas, Anna-Liisa, laadunohjaaja, Kangasala
Tuohimäki, Anne Ritva Anneli, viestintäpäällikkö, Helsinki
Tuomala-Vilja, Pirjo Kaarina, pankkitoimihenkilö, Vantaa
Tuomela, Maritta Anneli, lupasihteeri, Oulu
Tuomela, Mats Mikael, vanhempi konstaapeli, Vöyri
Tuominen, Riitta Anneli, yrityksen palveluneuvoja, Helsinki
Tuominen, Ritva Raakel, assistentti, Kemi
Tuomiranta, Jorma Jari Antero, vartija, Mäntsälä
Turpeinen, Ari Sakari, vartija, Vaala
Turunen, Seija Johanna, laskentatoimihenkilö, Joensuu
Turunen, Sirpa Hannele, myyntisihteeri, Kontiolahti
Turunen, Sirpa Helena, palveluneuvoja, Hämeenlinna
Tyrjä, Reija Mirjami, toimihenkilö, Helsinki
Tähtinen, Arja Hannele, siivoustyönohjaaja, Lempäälä
Tähtinen, Mikko Sakari, palveluneuvoja, Vantaa
Törmänen, Aimo Sulevi, operaattori, Porvoo
Törmänen, Raija Tuulikki, käräjäsihteeri, Kuusamo
U Ukkola-Paronen, Sisko Anneli, erityisopettaja, Virolahti
Ukkonen, Aino Lea, suunnittelija, Helsinki
Uusitalo, Sirpa Marjatta, perushoitaja, Keminmaa
V Wagner-Prenner, Reinhard Jorma, vahtimestari, Vantaa
Wahlroos, Pentti Jari, palomies, Porvoo
Vainio, Mirjami Marika, verosihteeri, Turku
Vainio, Salla Maria, toimistosihteeri, Keuruu
Vainionpää, Asko Matti, tarkastaja, Vaasa
Vaittinen, Tuula Marjatta, paikkatietoassistentti, Vihti
Valio, Päivi Anneli, perintäsihteeri, Huittinen
Vallenius, Marja-Liisa, assistentti, Hollola
Vallioniemi, Esa Ilmari, osastosihteeri, Helsinki
Vallius, Eija Anneli, toimistosihteeri, Jyväskylä
Valo, Jari Tapio, museomestari, Espoo
Varin, Merja Irmeli, palveluesimies, Kurikka
Varis, Vesa Taisto Matias, vanhempi konstaapeli, Kerava
Varonen, Ritva Liisa, henkilökohtainen pankkineuvoja, Nurmijärvi
Varsta, Petri Martti Eljas, pääkäyttäjä, Kerava
Veneranta, Laila Helena, verosihteeri, Honkajoki
Venhovaara, Jari Juhani, liikunnanohjaaja, Parikkala
Vento, Anne Birgitta, tarkastaja, Imatra
Venäläinen, Arja Anneli, tutkintasihteeri, Alavus
Vepsäläinen, Jorma Tapani, tuotannon työntekijä, Janakkala
Vertala, Markku Tapani, kehityspäällikkö, Jyväskylä
Vesa, Jarmo Tapio, hitsaaja, Turku
Vesikallio, Päivi Tellervo, verosihteeri, Lahti
Vesterinen, Riitta Hannele, verosihteeri, Suonenjoki
Vieresjoki, Reima Olavi, prosessinhoitaja, Kemi
Vierikko, Miia Hannele, ylipäivystäjä, Laihia
Vierikko, Raija Helena, hallinnon sihteeri, Mustasaari
Vierimaa, Janne Sakari, ylivirastomestari, Helsinki
Viirimaa, Hannu Antero, taksiyrittäjä, Joroinen
Viirret, Tapio Kalervo, työteknikko, Pyhäjoki
Wiita, Irma Elisabet, palveluneuvoja, Hyvinkää
Viitala, Aili Maria, asiantuntija, Liminka
Viitala, Esa Tapio, vanhempi konstaapeli, Vantaa
Wikholm, Seija Hannele, palveluneuvoja, Vantaa
Vilander, Taru Tuulikki, asiantuntija, Mikkeli
Winter, Arja Riitta, tilastonlaatija, Helsinki
Virkkala, Päivi Irene, toimistovirkailija, Lestijärvi
Virkkula, Ulla Inkeri, osastosihteeri, Salla
Virta, Raija Annikki, lastenhoitaja, Kalajoki
Virta, Raija Raakel, vakuutusasiantuntija, Turku
Virta, Timo Tapio, taloushallinnon toimistosihteeri, Paimio
Virtala, Marjatta, asiantuntija, Oulunsalo
Virtanen, Jyrki Johannes, luotsikutterinhoitaja, Vihti
Virtanen, Merja Marita, lainkäyttösihteeri, Kerava
Virtanen, Ulla Margit, ruokalan esimies, Kangasala
Virtapuro, Pia Johanna, toimistosihteeri, Serbia
Witick, Krister Ralf Emil, asentaja, Kokkola
Voutilainen, Markku Johannes, virastomestari, Venäjä
Voutilainen, Mervi Sisko Hannele, hätäkeskuspäivystäjä, Kuopio
Voutilainen, Ulla-Maija Tellervo, myyjä, Vaasa
Vuohijoki, Mikko Johannes, teknikko, Harjavalta
Vuorenmaa, Marja Anita, asiantuntija, Raahe
Vuorenmaa, Marjo Elise, johdon assistentti, Kirkkonummi
Vuori, Olli Sakari, lintutarhanhoitaja, lintuopas, Heinola
Vuorikuru, Heljä Janette, vanhempi konstaapeli, Tuusula
Vuorinen, Aila Sirpa Annikki, toimistosihteeri, Virrat
Vuorinen, Anne Maria, hoitaja, Mänttä-Vilppula
Vuoristo, Seppo Erik Antero, tuoteasiantuntija, Järvenpää
Vuosalmi, Barbro Michaela, toimistosihteeri, Porvoo
Vähä-Vahe-Hirvilahti, Kaija, lastenohjaaja, Naantali
Välimaa, Petri Tapio, tarkastaja, Vantaa
Välimäki, Jarmo Juhani, toimistosihteeri, Kankaanpää
Värri, Hannu Juhani, käyttöönottoinsinööri, Helsinki
X
Y Yli-Rosti, Mikko Toivo Juhani, freelance-kirjoittaja, Vihti
Ylämäki, Harri Heikki, maatalousyrittäjä, Alavus
Ylönen, Anna Kaisa, palvelusihteeri, Oulu
Ylönen, Lea Tyyne Kyllikki, terveyskeskusavustaja, Kangasniemi
Ytterkodes, Anni Kyllikki, emäntä, Isojoki
Z
Å Åkerlund, Ulf Christer Eugen, logistikansvarig, Vanda
Ä Ängeslevä, Pirkko Liisa, henkilöstöasiantuntija, Jyväskylä
Ääri-Mikkola, Anne-Helena, osastosihteeri, Iitti
Ö Öhrnberg, Astrid Carina, osastosihteeri, Kerava
Örmälä, Merja Helena, asiantuntija, Kuopio
Österberg, Sven, expertförsäljare, Esse
Österlund, Elina Mailis, palkkaturvavalmistelija, Kokemäki
Yhteensä: 854
Alkuun
Suomen Valkoisen Ruusun mitali

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z Å Ä Ö

A Aakko, Arto Johannes, kalkinpolttaja, Raahe
Aalto, Jukka Olavi, palomies, Santtio
Ahonen, Kaija Irmeli, talonmies, Lapinlahti
Ala-Lähdesmäki, Ari Mikael, setittäjä, Vaasa
Angervo, Irja Kaarina, myymälänhoitaja, Turku
Anttio, Jukka Tapio, operaattori, Masku
Anttonen, Lea Kristiina, laadunvalvoja, Parikkala
Armilo, Lasse Kalervo, muuntaja-asentaja, Laihia
Aro, Jari Juhani, palomies, Laihia
B Beckman, Diana, närvårdare, Lemland
Bruun, Jouni Kullervo, käynninvarmistaja, Heinola
Bäck, Seija Elisabet, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa
Bäckström, Carl Olav, yrkesman, Närpes
C
D
E Ek, Kari Juhani, rakennusammattimies, Lohja
Elo, Kari Rainer Antero, putkiasentaja, Turku
Eloranta, Merja Anitta, perhepäivähoitaja, Masku
Eriksson, Britt, kock, Jomala
Erras, Urve, vyyhdenvalmistaja, Helsinki
Ettanen, Raili Johanna, ruokapalvelutyöntekijä, Outokumpu
F Forselius, Barbro, närvårdare, Lemland
G Gabrielsson, Sari Hellevi, pakkaaja, Espoo
H Haapala, Markku Juhani, vartija, Keuruu
Haavisto, Pirjo Annikki, lastenohjaaja, Hämeenlinna
Hannula, Jaana Kristiina, tarjoilija, Kotka
Hautala, Jari Olavi, autonhuoltaja, Elimäki
Hautamäki, Tarmo Sakari, huoltoasentaja, Alavus
Heikkilä, Hannu Armas, kirvesmies, Paimio
Heikku, Jouko Heikki Uolevi, käyttömies, Eurajoki
Heiskala, Jukka Tapio, prosessinvalvoja, Kuusankoski
Heiskanen, Eila Annikki, vammaishoitaja, Kerava
Helin, Jari Tapani, prosessinvalvoja, Harjavalta
Herala, Kenneth Christian, truckförare, Vasa
Hietanen, Esa Tapani, luottamushenkilö, Masku
Hiltunen, Maija Hannele, varastotyöntekijä, Tampere
Hiltunen, Vesa Olavi, ajaja, asettaja, Joensuu
Hirvonen, Terho Juhani, savustaja, Helsinki
Hiukka, Arto Kalevi, vartija, Rovaniemi
Hohkala, Päivi Taina Helena, tutkintasihteeri, Tampere
Holm, Anna-Liisa, keittäjä, Kuhmoinen
Horkka, Leena Anna-Maija, myyjä, Kärkölä
Huolman, Maie, museovalvoja, Helsinki
Huoponen, Juha, havaitsija, Mäntyharju
Huttunen, Eeva Dagmar, ruokapalvelutyöntekijä, Vesanto
Huukkala, Urpo Sakari, polttoleikkaaja, Turku
Huuska, Matti Juhani, sähkö- ja automaatioasentaja, Ikaalinen
Hyvönen, Markku, havaitsija, Hankasalmi
Hämölä, Jani Petteri Emil, asentaja, Naantali
I Iiliäinen, Elisa Ritva Kaarina, tuotteen loppukokoonpanija, Tervajoki
Ilmanen, Ritva Sinikka, lastenhoitaja, Turku
Ilo, Raimo Juhani, massamies, Tampere
Ilvesniemi, Satu Päivi, varastotyöntekijä, Tampere
Iso-Oja, Jouko Juhani, vartija, Ikaalinen
J Jauhiainen, Eero Kalevi, staattorinvalmistaja, Vantaa
Jauhiainen, Veijo Matti, operaattori, Sipoo
Jernman, Jarmo Juhani, varastomies, Huittinen
Johansson, Susanne Irene, butiksexpedit, Föglö
Jokela, Tomi Antero, virastomestari, Espoo
Jokinen, Tarja Anneli, ruokapalvelutyöntekijä, Lahti
Jukarainen, Erkki Olavi, kiinteistötyöntekijä, Helsinki
Järvelä, Pentti Juhani, laitosmies, Vehmaa
Järvinen, Jari-Pekka, lihanleikkaaja, Humppila
K Kahari, Arja Orvokki, laitoshuoltaja, Ikaalinen
Kaipiainen, Timo Sakari, panimo-operaattori, Kerava
Kalliomäki, Ari-Jukka, palomies, Vaasa
Kamula, Pirjo Hannele, kodinhoitaja, Lumijoki
Kauppinen, Riitta, ravitsemistyöntekijä, Sonkajärvi
Kauppinen, Timo Sakari, vartija, Saarijärvi
Keski-Oja, Leila Kaarina, ravitsemistyöntekijä, Kokkola
Kesälä, Pirjo Riitta, palvelutyöntekijä, Lohja
Ketelä, Antti Viljami, koneistaja, Vaasa
Kettunen, Taina Kaarina, koulunkäynnin ohjaaja, Vieremä
Kiannu, Grigori, tuotepakkaaja, Vantaa
Kinnunen, Tuija Anneli, erikoissiivooja, Helsinki
Kippola, Elina Mirjami, lähihoitaja, Raahe
Kivelä, Tapani, elektroniikkatyöntekijä, Tervajoki
Kohvakka, Ilpo Juhani, asentaja, Pieksämäki
Koivisto, Janne Juhani, vartija, Mynämäki
Kokko, Reijo Tapani, betonityöntekijä, Helsinki
Kokkonen, Arja Anneli, laitoshuoltaja, Kuopio
Kolsi, Solveig Kristina, lähettämötyöntekijä, Helsinki
Koponen, Veli Tapani, tuotantotyöntekijä, Hämeenlinna
Koppe, Harry Edward, palomies, Aura
Korppi, Marika Johanna, palvelusihteeri, Helsinki
Korte, Eila Kaarina, siistijä, Savonlinna
Kortelainen, Jorma Jalmari, myyjä, Lahti
Korva, Mika Eerik Olavi, virastomestari, Helsinki
Koskela, Kosti Matti, tuotepakkaaja, Seinäjoki
Koskinen, Riitta, konesihteeri, Kokkola
Koskivirta, Mervi Marja-Leena, kokki, Jyväskylä
Koso, Raija Anna Matilda, päiväkotiapulainen, Lapinjärvi
Kudjoi, Seppo Uolevi, sinkittäjä, Akaa
Kuhalampi, Mika Veikko Juhani, vartija, Ylöjärvi
Kuoppala, Jarmo Eino, erikoisammattimies, Harjavalta
Kuosmanen, Liisa Anneli, myyjä, Kuopio
Kuttila, Ismo Kalevi, operaattori, Kaarina
Kuusela, Martti Ilmari, huoltoasentaja, Seinäjoki
Kyllönen, Mika Juhana, virastomestari, Helsinki
Kämäräinen, Ari Pekka Kaleva, laitosmies, Iisalmi
L Laakso, Kirsi Anneli, assistentti, Vantaa
Lahtinen, Jarmo Tapani, kuljetusmies, Valkeakoski
Laihonen-Aalto, Eija, hoitaja, Kustavi
Laine, Raimo Tapani, kiinteistönhoitaja, Lohja
Laitinen, Kalevi, korjausmies, Leppävirta
Lamberg, Päivi Kaarina, piirtäjä, Jyväskylä
Lamminmäki, Maire Alisa, saumauskoneen hoitaja, Tampere
Lampela, Pentti Juhani, kirjastoautonkuljettaja, Kemijärvi
Lampi, Jari Johannes, maalari, Lohja
Lankinen, Hannele Marjatta, asumispalvelutyöntekijä, Mikkeli
Lankinen, Pentti Juhani, kiinteistönhoitaja, Lohja
Lehtimäki, Ilpo Juhani, muuntaja-asentaja, Isokyrö
Lehtinen, Saija Elina, ravitsemistyönjohtaja, Urjala
Lehtonen, Maria Liisa, kokki, Lohja
Leinonen, Mauno Tapio, laminoitsija, Pälkäne
Lemiläinen, Tarmo Juhani, vahtimestari, Jyväskylä
Leppälä, Tiina Terhikki, laitoshuoltaja, Ähtäri
Leppänen, Eija Maritta, vastaanottovirkailija, Lahti
Leppänen, Jarmo Juhani, kojeistoasentaja, Vihti
Leppänen, Jouko Juhani, postityöntekijä, Janakkala
Leppäsalko, Tapani Antero, mittausmies, Pirkkala
Levoniemi, Arja Hannele, tuotantotyöntekijä, Huittinen
Liimatainen, Seppo Juhani, varastotyöntekijä, Pieksämäki
Lindberg, Lahja Kaarina, omaishoitaja, Joutsa
Lindroos, Keijo Tapani, tuotantotyöntekijä, Kangasala
Lindstedt, Pekka Juhani, rakennusammattimies, Lohja
Loisa, Kari Tapani, rakennuspiirtäjä, Taipalsaari
Lukkarinen, Iiris Elisabet, vyyhdenvalmistaja, Vantaa
Lundelin, Seija Maritta, lihantarkastusavustaja, Eura
Lundholm, Sven-Erik, palomies, Vaasa
Lundström, Gunilla Monica, byråföreståndare, Pargas
Luomala, Sanni, havaitsija, Pihtipudas
Luomapuro, Tuomo Juhani, teurastaja, Kauhajoki
Luoto, Helge Tapani, rakennusammattimies, Lohja
Luotonen, Kirsi Maria, myyntineuvottelija, Seinäjoki
Lähteenmäki, Airi Orvokki, laitoshuoltaja, Kokemäki
Löfgren, Ulla Katriina, mainonnansuunnittelija, Kotka
M Makkonen, Ari Juhani, kojeistoasentaja, Mustasaari
Matikainen, Kari Tapani, staattorin käämijä, Helsinki
Metso, Pirjo Helena, kokooja, Porvoo
Metsänsalo, Anne Kristiina, ruokapalvelutyöntekijä, Lohja
Miraji, Mataruma, kojeasentaja, Helsinki
Moberg, Pentti, aluemyyntikoordinaattori, Ikaalinen
Muhonen, Urpo Aarre, kunnossapito-asentaja, Vaasa
Myllärinen, Hannu Kalevi, laitosmies, Lappeenranta
Myöhänen, Reijo Tapani, kuljetustenjärjestelijä, Porvoo
Mäkinen, Anne Marita, tuotantotyöntekijä, Kangasala
Mäntynen, Pirjo Helena, myyjä, Vimpeli
N Nenonen, Pirkko Anneli, ruokapalvelutyöntekijä, Tervo
Nevalainen, Arja Tellervo, siivooja, Riihimäki
Nevanpää, Jukka Pekka, kokoonpanija, Vähäkyrö
Niemi, Yrjö Toivo Juhani, tarkastaja, Kerava
Nordlund, Leif Sixten, koestaja, Vaasa
Nuutti, Ritva Carita, tiiminvetäjä, Vakkola
Nyman, Pete Mark, vahtimestari, Espoo
O Ohamou, Mohamed, logistiikkatyöntekijä, Sipoo
Oinas, Kirsti Irene, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa
P Paananen, Kari Kalervo, vahtimestari, Nurmijärvi
Palttala, Leila Marjatta, nosturinkuljettaja, Hämeenlinna
Parkkinen, Mervi Aniitta, päiväkotiemäntä, Ylöjärvi
Parkkonen, Arja Irmeli, keittäjä, Savonlinna
Partanen, Seija Kyllikki, perhepäivähoitaja, Kiuruvesi
Parviainen, Reijo, pelti- ja levyseppä, Outokumpu
Pennanen, Raija Kaarina, siivoustyönohjaaja, Kiuruvesi
Pernu, Helena Marjatta, kodinhoitaja, Lumijoki
Pesiö, Asta Airi Helena, tekninen avustaja, Pudasjärvi
Pesonen, Juha Kalevi Petteri, virastomestari, Espoo
Pettersson, Anna-Kristin, barnskötare, Ödkarby
Pettersson, Heidi Inkeri, vartija, Nummi
Peuhkuri, Ari Matti Antero, levyseppähitsaaja, Raisio
Piippo, Rauno Kai Artturi, operaattori, Vantaa
Pispa, Kari Matias, tuotevalmistaja, Seinäjoki
Pitkänen, Eeva Kaarina, siivooja, Helsinki
Pitkänen, Tapio Juhani, virastomestari, Vantaa
Poikkeus, Keijo Tapio, kalvon valmistaja, Ikaalinen
Puljujärvi, Hannu, havaitsija, Kittilä
Purje, Riitta Anneli, kouluohjaaja, Vihti
Pursiniemi, Riitta Anneli, lähihoitaja, Mikkeli
Puska, Reijo Kalevi, lihavalmistetyöntekijä, Nurmo
Pyykkö, Matti Johannes, kiinteistönhoitaja, Kouvola
Pääkkölä, Anne Marita, lähihoitaja, Pyhäntä
Pöyliö, Marjo Kristiina, laitoshuoltaja, Helsinki
Q
R Rahman, Niina Diana Birgitta, laitoshuoltaja, Vantaa
Rantala, Jukka Sakari, masuunien valvomonhoitaja, Oulainen
Rantala, Siv Anne-Marie, lähihoitaja, Kaskinen
Rautanen, Risto Juhani, virastomestari, Kirkkonummi
Riihiluoma, Mervi Orvokki, visuaalinen tarkastaja, Nokia
Riippi, Marja Helena, keittäjä, Hämeenlinna
Rinne, Jouko Kalevi, koekäyttäjä, Turku
Rintala, Jarmo Tapio, neulaamon työntekijä, Tampere
Ristimäki, Raimo Kalevi, instrumentti-automaatioasentaja, Selki
Romppainen, Vesa Tapani, kartoittaja, Oulu
Ruottinen, Maire Inkeri, myyjä, Villähde
Räikkönen, Irma Kaarina, lähihoitaja, Lahti
Räsänen, Mika Pekka Olavi, vahtimestari, Helsinki
S Saarela, Tarja Tuulikki, hoitaja, Valkeakoski
Saarelainen, Yrjö Juhani, vartija, Vaala
Saari, Elina, laitoshuoltaja, Ikaalinen
Saari, Timo Herman, koestaja, Seinäjoki
Saastamoinen, Matti Antero, myyjä, Nurmes
Sahanen, Auli Soila Sinikka, prosessinhoitaja, Kouvola
Saksa, Soile Helena, elektroniikkatyöntekijä, Vaasa
Salmela, Irma Anneli, myyjä, Jyväskylä
Salonen, Tuomo Juhani, kuivattamon päivämies, Hamina
Sauk, Loola, vyyhdenvalmistaja, Helsinki
Saukko, Leila Astrid, lähihoitaja, Vantaa
Savolainen, Tuula Orvokki, tuotepakkaaja, Hikiä
Seima, Kari Erkki, kartoittaja, Lempäälä
Seljas, Pasi, suunnittelija, Tampere
Seppä, Eija Hannele, koulunkäynninohjaaja, Muhos
Siirto, Klaus Juha Kristian, kartoittaja, Harjavalta
Siloaho, Irja Tellervo, myyjä, Oulu
Silvennoinen, Pekka Tapani, sähköverkkoasentaja, Savonlinna
Sipinen, Pertti Juhani, asentaja, Pieksämäki
Siponen, Sirkku Anita, kojeasentaja, Espoo
Sivonen, Jouko Eino Olavi, kiinteistönhoitaja, Lohja
Sivonen, Maarit Anne-Maria, puistotyöntekijä, Lohja
Sjöman, Hannu Kalevi, postityöntekijä, Helsinki
Sopanen, Eila Annikki, siivooja, Helsinki
Soramo, Tuomo Mikael, virastomestari, Helsinki
Sparv, Ulf Anders, palomies, Vaasa
Stepanova, Larissa, tekstiilityöntekijä, Tampere
Ståhlström, Herbert Ingolf, idrottsplansskötare, Lovisa
Suikki, Juha Antero, kunnossapitoasentaja, Imatra
Sundman, Maarit Anneli, myyjä, Lohja
Suojala, Marja-Sisko, laitoshuoltaja, Helsinki
Suomela, Margit Irene Irmeli, prosessimies, Rauma
Suomi, Jaana Inkeri, konttorityöntekijä, Lahti
T Tamminen, Tero Kimmo Juhani, vartija, Saarijärvi
Tammivuori, Raija Margaretha, asiakaspalveluvirkailija, Helsinki
Toivonen, Paula Hannele, hoitaja, Valkeakoski
Toivonen, Pirjo Margit, tekstiilityöntekijä, Tampere
Toivonen, Seija Sinikka, viimeistelijä, Kangasala
Tolvanen, Sirkka Annikki, laitoshuoltaja, Helsinki
Torikka, Iida Elina, havaitsija, Inari
Tulimaa, Markku Raimo, palomies, Vaasa
Tuovinen, Seppo Aatto Uolevi, kojeistoasentaja, Helsinki
Turpela, Harri Ensio, ammattimies, Alajärvi
Tuutti, Harri Tapani, ylivirastomestari, Helsinki
Tykkyläinen, Matti Tapani, kunnossapitoasentaja, Jakokoski
U Uusitalo, Veijo Henrikki, tuotevalmistaja, Haapavesi
V Vaheranta, Kaisu Mirjami, työkaluvaraston hoitaja, Paimio
Vainio, Seija Maria, myyjä, Laihia
Vaismaa, Juha Markku Tapani, kunnossapitoasentaja, Isokyrö
Vanhapelto, Kari Olavi, kiinteistönhoitaja, Lohja
Vartiainen, Raili Marjatta, laitossiivooja, Outokumpu
Vatanen, Eija Anna-Liisa, myyjä, Jyväskylä
Weckström, Kari Tapio, automekaanikko, Lappeenranta
Vepsäläinen, Marja-Leena, siivooja, Juuka
Vesala, Leena Marjatta, myyjä, Hämeenlinna
Viisanen, Sisko Ritva, myyjä, Hyvinkää
Viita, Kari Juhani, käämijä, Laihia
Viitanen, Jorma Esa Tapani, laitosmies-vuorottaja, Uusikaupunki
Vikman, Marjukka Margit, kouluemäntä, Ikaalinen
Wikström, Eeva, museovalvoja, Vantaa
Viljanen, Timo Erik, laitosmies, Hämeenkyrö
Winberg, Gun-Maj Louise, anstaltsbiträde, Pargas
Virta, Terhi Irmeli, vastaanottovartija, Eurajoki
Virtanen, Ari Juhani, vaihetyöntekijä, Turku
Virtanen, Markku Hannu Mikael, varastomies, Valkeakoski
Vitikka, Tuula Elisabeth, elektroniikkatyöntekijä, Vaasa
Vuokko, Eero Kalevi, operaattori, Naantali
Wuorio, Timo Jouko Emil, varastohenkilö, Raisio
Vähämartti, Helena Johanna, myyjä, Porlammi
Väyrynen, Aune Marja, hallituksen jäsen, Helsinki
Väyrynen, Estelita Alconaba, laitoshuoltaja, Nurmijärvi
X
Y
Z
Å
Ä
Ö
Yhteensä: 264
Kunniamerkkejä yhteensä: 3768
Alkuun